Κλεφτογιάννης

Το συμπέρασμα από τα παραπάνω μηνύματα: Ας προσέχουμε! Η αγορά θα κάνει πάντα εκείνα που της υπαγορεύουν οι τακτικές του μάρκετινγκ. Εμείς απλά, θα έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά.

!!!χαχαχα!!!καλο!!!
εγραψες!!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 15:11 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 15:03 —

δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση!!!
ξερω!!!κατω απο 1000 δεν εχει στο μαγαζι του!!!

Οχι κάνεις λάθος τα μπουζούκια που έχει στο μαγαζί του ξεκινάνε από 600 ευρώ, δεν ειναι κακό να δίνει μπουζούκια τα οποία δεν είναι δικής του κατασκευής αλλά είναι κοροϊδία να μην το αναφέρει. Σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο bmw και να ανοίγεις τον κινητήρα και να βλέπεις ότι είναι Lada. Προσωπικά έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου μετά από μια προσωπική εμπειρία που είχα τέτοιου είδους και το ακούω και από άλλους και 600 ευρώ δεν είναι λίγα λεφτά για τους περισσότερους από μας.

Καλησπερα σε ολους!!! Ασχολουμε με το τραγουδι. Δεν παιζω μπουζουκι αλλα ο αντρας μου, ειναι 40 χρονια επαγγελματιας, εχει 2 μπουζουκια και ενα τζουρα αγορασμενα απο τον Κλεφτογιαννη!!! Τα θεωρει απο τα καλυτερα!!! Μπορει να ειναι απο τους ακριβους, αλλα καμια φορα οτι πληρωνεις παιρνεις!! Βεβαια δεν σημαινει οτι οι υπολοιποι κατασκευαστες δεν ειναι καλοι!!! Προς θεου!!!

Χμμμ… Μεγαλούτσικος ο σύζυγος ε? :080::089:

Από συντονιστή: σχόλια που αφορούν καθαρά προσωπικά δεδομένα, καλόν είναι να αποφεύγονται.

χαχαχαχαχα!!! Ναι!!! Εχει παιξει με μεγαλους μουσικους και τραγουδιστες!!!

(Από συντονιστή: σχόλια που αφορούν καθαρά προσωπικά δεδομένα, καλόν είναι να αποφεύγονται.)

Προσωπικά δεδομένα? Μήπως παρεξηγήσαμε κάτι? Η ηλικία μας φαίνεται κάτω από το όνομα (ή ψευδώνυμο) έτσι? Οπότε βλέποντας την ηλικία της συμπαθεστάτης Chara Conki και υπολογίζοντας ότι κάποιος μπορεί να είναι επαγγελματίας από τα 20 ας πούμε, και δηλώνοντας η ίδια ότι ο σύζυγος της είναι 40 χρόνια επαγγελματίας, απλά δήλωσα το αυτονόητο. Δεν φανέρωσα εγώ προσωπικά δεδομένα. Ο λόγος που σχολίασα είναι η καχυποψία που μου δημιουργήθηκε βλέποντας κάποιο μέλος, με το που εγγράφεται να μπαίνει με το πρώτο του μήνυμα εκθειάζοντας ένα κατασκευαστή. Και ας μην αρχίσουμε τώρα το βιολί μας, δηλ. τι με νοιάζει εμένα κ.λ.π. ούτε που την ξέρω την κυρία και ούτε έχω τίποτα προσωπικό με κανένα, έτσι? Εσείς όμως σε παρόμοιες περιπτώσεις στο παρελθόν μπαίνατε και πυροβολούσατε όποιον έκανε κάτι ανάλογο με την κυρία Chara Conki. Η γνώμη μου είναι ότι καλά έκανε και έγραψε ότι έγραψε και μπράβο της που λέει τη γνώμη της. Ας μην έχουμε όμως διαφορετικά μέτρα και σταθμά.

Από συντονιστή Ν. Πολίτη: Φίλε Ρινόκερε, δες τα εισερχόμενα πμ στον πίνακα ελέγχου σου, παρακαλώ.

Σας παρακαλω μη με κανετε να δισταζω να ξαναγραψω!!! Δεν νομιζω οτι ο φιλος Ρινοκερος να εκανε κατι φοβερο!!! Με χιουμοριστικη διαθεση δεν ειναι κακο να μιλαμε νομιζω!!! Ισως εγω φταιω που μολις μπηκα εγραψα σε καποιο θεμα!!! Αν ειναι αυτο με συγχωρειτε πολυ!!! Νομιζω οτι σε ενα φορουμ και το χιουμορ η πλακα, και τα πειραγματα το κανει πιο οικειο!!!

Χαρά, κανένα απολύτως πρόβλημα. Γράφεις, ξαναγράφεις, ξαναματαγράφεις και σου ξαναματααπαντάμε.

Δεν ξερω τι εμπειρια ειχες αλλα αυτο που λενε πιο πανω δεν παιζει .Ολα τα οργανα ,τα καινουρια, ειναι δικιας του κατασκευης.
Αλλα πως ειναι δυνατον σε μιση ωρα οργανο απο τον Ματσικα να παει στην Κυψελη και για ποιο λογο!!?
Τωρα να παω εγω ενα οργανο για ανταλαγη με δικο του και το δικο μου να ειναι απο το Μοναστηρακι δεν σημαινει οτι αγοραζει απο εκει και τα πουλαει στο μαγαζι του!!
Δεν παιζει αυτο!!!

Γιώργο, ο Μάτσικας αν υποθέσουμε οτι έχει ένα συγκεκριμένο σχέδιο στα 350, το κάνει σε πολλές κόπιες. Το λέω επειδή ξέρω αυτό που εχω 4 χρόνια. ακόμα το πουλάει, το ίδιο ακριβώς μπουζούκι.
Δε νομίζω οτι είναι ανταλλαγή. Αν ρωτήσεις θα δεις άλλη αγοραπωλησία.Δεν ξαφνιάζομαι καθόλου με αυτό που περιγράφουν. Το έχω δει και γω σε άλλο οργανοποιό.

Κοιτα φιλε Νικο…Αν με στειλει ο δασκαλος μου να παρω οργανο ,κατι φθηνο για αρχη, προηγειται τηλεφωνο απο τον δασκαλο στον Τασο ,για ραντεβου και ξεκιναει απο το τηλεφωνημα το νταλαβερι.πως?
-Τασο εχω ενα μαθητη και θελει ενα οργανο φθηνο.τι εχουμε?

  • Δασκαλε στειλτον την Παρασκευη να διαλεξει,θαχω να του δειξω
    Τοτε ,αν και δεν εχω δει τετοια συναλλαγη μπορει να φερει οργανο(απο το μαγαζι στα Γλυκα Νερα) οχι απαραιτητα Ματσικα,να του το δειξει …
    Επειδη ειμαι σχεδον καθε μερα στο εργαστηρι-μαγαζι του δεν εχω δει οργανα κατω απο 1300? ουτε στο παταρι ουτε στο υπογειο!!

    του Ματσικα εχω κι εγω, φανταζομαι το ιδιο με το δικο σου!!!

Αν μιλάς εκ των έσω δεν έχω λόγο να κάνω αντίλογο. Σίγουρα ξέρεις καλύτερα.(πολύ καλύτερα).

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.
ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

Μήνυμα από συντονιστή: Γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα!!!

Μαλλον οι οργανοποιοι αγωραζουν φιγουρες απο τους ιδιους κατασκευαστες και δεν αντιγραφουν αλλα χρησιμοποιουν τις ιδιες με τους αλλους… Οποιοι φτιαχνουν φιγουρες δικες τους ειναι συνηθως μοναδικες…

Χαρά σ΄ευχαριστώ. Δυστυχώς αυτά έχει ο γραπτός λόγος. Δεν φαίνεται το πρόσωπο΄, ούτε ακούγεται το ύφος της φωνής, οπότε μπορούν να υπάρξουν παρεξηγήσεις, οι οποίες βέβαια άμα υπάρχει καλή διάθεση λύνονται μια χαρά. Ε?

Οποιοι φτιαχνουν φιγουρες δικες τους ειναι συνηθως μοναδικες…
π.χ Σπουρδαλακης.Παντως και εγω εχω παει στο εργαστηρι του κλεφτογιαννη και προσφατα πριν ενα μηνα και δεν βρηκα πιο φθηνο μπουζουκι,στο υπογειο και στο παταρι κατω απο 1300 ευρω.

Νικο σε ευχαριστω πολυ!!! Απλως στεναχωρηθηκα που εγινε αυτη βαβουρα με τα προσωπικα δεδομενα, ενω δεν χρειαζοταν, κατα την αποψη μου!!! Ολοι φιλοι ειμαστε, αλλωστε εγω ανεφερα τα χρονια!!! Να εισαι παντα καλα!! Με συγχωρειτε επρεπε να κανω παραθεση!!!

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 03:09 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 03:01 —

Φυσικα!!! Ισα ισα που γελασα με το Χμμμμμμ. Λιγο μεγαλουτσικος ο συζυγος!!! Κανενα προβλημα δεν υπηρξε απο την μερια μου!!! Να εισαι σιγουρος!!! να εισαι καλα!!

Και όπως έλεγε και ο αείμνηστος Ηλιόπουλος σε μια ταινία

-Σήμερα δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλα ειμαστε μια ωραία ατμοσφαιρα !!!

Δεν αναφέρομαι σε φιγουρες αλλά στο ίδιο ακριβώς μπουζούκι με το ίδιο σκάφος , καπάκι, τρύπα , φιγούρα ,καράουλο, τσαμπουκαδάκια μέχρι και το χαρτί που είχε μέσα το σκάφος ήταν το ίδιο. Είναι γνωστό στο χώρο των μπουζουξήδων ότι κάτω από 1500 μπουζούκι που να το έχει φτιάξει ο κλεφτογιάννης δεν υπάρχει.
Άλλοι λένε ότι τα φτιάχνει ενας οργανοποιός στην φυλής και άλλοι ότι είναι απο την βιοτεχνία του Μάτσικα

Και επαναλαμβάνω αυτό δεν είναι κακό το ανέντιμο κατα την γνώμη μου είναι να βάζει την υπογραφή του στο όργανο ενώ δεν είναι δικό του.