Βιβλίο από Φέρρη με τίτλο "Ρεμπέτικο"!

Επειδή τα μηνύματα έχουν μεταφερθεί από προηγούμενες πλατφόρμες, πρέπει να μπουν λίγο στη σειρά για να έχουν νόημα. Παρόλα αυτά βγαίνει εύκολα άκρη.
Η αλήθεια είναι πως πάντα μου άρεσε αυτός ο τρόπος “μονομαχίας”. Είχε να δώσει καρπούς. Ήταν όμως και πιο προσωπικός.

Πολύ σωστά. Κι εγώ, που λογιούμαι από τους παλαιότερους εδώ μέσα, έχω πρόβλημα, μια και γράφτηκα στο φόρουμ το 2004. Όμως, κάποιοι από τους συνδιαλεγόμενους έχουν το καλό, για την περίπτωση, συνήθειο να ξεκινούν την ανάρτησή τους με μία προσφώνηση προς εκείνον προς τον οποίο απευθύνονται. Αυτό, κάπως διευκολύνει τα πράγματα.

Όσο για τις «άγνωστες λέξεις», εδώ είμαστε να το συζητήσουμε!

1 «Μου αρέσει»

Αλέξανδρε, πράγματι προσπάθησα να ψάξω για μηνύματα που νομίζω ότι “ξέμειναν” σε άλλες ενότητες, χωρίς επιτυχία. Υπάρχει τρόπος να βοηθηθούμε εδώ;

Μπορώ να βάλω τα υπάρχοντα σε μια σειρά ώστε να έχουν νόημα ως εξής:
#1

#2

#3 (όπου system ο Βλησίδης)

#4

#5 (όπου system ο Βλησίδης)

#6

#7

#8

#9 (όπου system ο Βλησίδης)

#10 (όπου system ο Βλησίδης)

#11

#12 (όπου system o Peter)

#13 (όπου system o Φέρρης)

#14 (όπου system ο meltemis (Michael))

#15 (όπου system ο Peter)

Από το #16 και μετά είναι τα δικά μας μηνύματα εν έτη 2022 :wink:

6 «Μου αρέσει»

Μάλιστα, τώρα ναι, βγαίνει πλήρες νόημα και δεν χρειάζεται να ψάχνω για μηνύματα χαμένα κάπου αλλού… Και τακτοποιείται και το θέμα με το δήθεν (έτσι νόμιζα) απότομο κόψιμο της συζήτησης: Εντοπίστηκε και διαβάστηκε το βιβλίο, έγιναν κριτικές και, όπου κρίθηκε ότι χρειάστηκε, αντίκρουση, τέρμα.

Στη διάθεση όλων, για τυχόν «άγνωστες λέξεις»!

Οπότε δεν ήταν στη σειρά γι’αυτό δεν έβγαζε νόημα για εμένα.

1 «Μου αρέσει»