Στάμκος: Θετικη εμπειρια

πρόσφατα μετά από πολύ ψάξιμο λόγο τον δύσκολων οικονομικων καταστάσεων που λίγο πολή όλοι έχουμε κατέληξα να αγοράσω τρίχορδο μπουζούκι από τον κύριο σταμκο παναγιώτη ο οποιος με εξυπηρέτησε άμεσα και μου μίλησε αρκετή ώρα στο τηλέφωνο για να μου εξηγήσει όλες τις απορίες μου,ευγενέστατος και άριστος επαγγελματίας…τον συνιστώ ανεπιφύλαχτα. το όργανο φυσάει και είναι η καλλίτερη επιλογή για αρχάριο αλλα και για πιο προχωρημένο και δεν το λέω μονο εγώ καθότι αρχάριος το λένε πολλά παιδιά επαγγελματίες του είδους

Πραγματικά δεν γνωρίζω τι όργανα κατασκευάζει αλλά και μόνο που έχει στην ιστοσελίδα του αναρτημένους πίνακες με τιμές, ακόμη και για επισκευές, δείχνει ότι σέβεται τον πελάτη του.

Διότι πηγαίνοντας εκεί γνωρίζεις στο περίπου που θα κυμανθεί η τιμή… τώρα το αν σου αρέσουν τα μπουζούκια του είναι άλλο θέμα αυτό.

Άρα μια θετική ψήφος και από μένα για τον κύριο Στάμκο.

Επί της ευκαιρίας καλορίζικο στο Παναγιώτη το νέο site…

Μιας και ψηφιζουμε (αστειακι) να πω και γω οτι πριν ενα μηνα ειχα παει στον Παναγιωτη για ψιλοσυμαζεμα!
Αλλαγη οδηγο(κοκκαλακι πανω) αλλαγη καβαλαρη,τριψιμο ταστων ρυθμιση βεργας και αλλαγη χορδων.Πρωτη φορα τον εβλεπα τον ανθρωπο και ηταν σαν να τον ξερω χρονια (σε αυτο να ευχαριστισω το φορουμ ). Μου μαλακωσε παρα πολυ το οργανο και με διαφορα στον ηχο.Αρκετα γρηγορα και ευκολα θα ελεγα το οργανο αλλαξε,προς το καλυτερο φυσικα!
Μου εδειξε το site που ηταν υπο κατασκευη τοτε,με πηγε σε ολους τους χωρους του εργαστηριου και δε διστασε να μου απαντησει σε οτι και αν τον ρωτησα!Ευγενεστατη και η συζιγος και μεγαλη καλιτεχνης!Για οσους εχουν παει στο μαγαζι καταλαβαινουν τι λεω.Δοκιμασα αρκετα οργανα και γενικα του εφαγα κανα τριωρο του ανθρωπου!Sorry Παναγιωτη!
Α, τι πληρωσα ??? Τα μισα απο οτι εκαψα σε βενζινη!

Μου φαίνεται θα κάνω πολύ σύντομα μια επίσκεψη… με έχετε βάλει αναμμένα κάρβουνα από κάτω…

Τα καρβουνα θα αρχισουν να καινε μωλις πας εκει και δεις, και προπαντων ακουσεις. Χε χε χε!!! Ο Παναγιωτης ειναι μεγαλος Μαγκας!!!

Αρκεί να έχει αριστερό μπουζούκι να δοκιμάσω…

Φίλε zabe εγώ να δεις κάρβουνα που καίω κάθε μέρα περιμένοντας να τελειώσει το καινούριο όργανο που παρήγγειλα στο Παναγιώτη…

Χμμ εδω σε κοβω λιγο δυσκολο, ειστε λιγο αδικημενοι εσεις οι αριστεροι ειναι αληθεια

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 19:18 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 19:15 —

Χα χα, υπομονη φιλε μου μπορω να φανταστω πως νιωθεις κι εγω απο τοτε που γνωρισα τον Παναγιωτη δεν κοιμαμαι τα βραδια, γυρνανε μπουζουκια συνεχεια στην σκεψη μου. Ποτε σου πε οτι θα ναι ετοιμο, αμα ειναι να περασω απο κει πριν ετοιμαστει να στο βγαλω καμια φωτο να στο στειλω, να παρεις μια μικρη δοση, μην σκασεις απ την αγωνια!!! Χα χα χα, στειλε πμ αμα ειναι

Παιδιά, το φόρουμ δεν είναι chat room. Παρακαλώ πολύ, για προσωπικές συζητήσεις μπορείτε να χρησιμοποιείτε τα πμ.

Μα αγαπητέ μου admin… δεν κάνουμε προσωπικές συζητήσεις… εκφέρουμε την γνώμη μας για έναν κατασκευαστή, ζητάμε πληροφορίες, εμπειρίες άλλων κλπ.

Αυτές οι συζητήσεις είναι απαραίτητες για να σχηματίζουν τα μέλη πλήρη άποψη…

…αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε εδώ… θα μας λέτε τι θέλετε να γράψουμε και θα το κάνουμε αντιγραφή…

Καταλαβαίνω απόλυτα την θέση σου ως διαχειριστής (άλλωστε και εγώ είμαι ιδιοκτήτης αρκετών forums και ιστοσελίδων καθότι δημιουργός ενός εκ των δύο ελληνικών cms) και την τάξη και το επίπεδο που πρέπει να κρατάς στο βήμα συζήτησης…

Δεν νομίζω όμως ότι έχει παρεκτραπεί κάποιος… Εάν ναι τότε ζητούμε συγνώμη και το σταματάμε εδώ.

Asotos_bouzouksis δεν σου είπε κάποιος να σταματήσεις να λες την άποψή σου (ήδη την λες σε άλλα νήματα και δεν σε εμπόδισε κανείς). To αν θα πας από τον Στάμκο δεν ενδιαφέρει κανένα, ούτε τα κάρβουνα αν είναι αναμμένα ή όχι. Τέτοια μηνύματα (και όχι γενικά η συζήτηση για τον κατασκευαστή) είναι μυνήματα των chat rooms και το φόρουμ μας δε λειτουργεί έτσι. Υπάρχει ανοχή, αλλά μέχρι ένα όριο…
Σε ευχαριστώ για την κατανόηση…

Να και αλλη μια θετικη εμπειρια, Παναγιωτη ευγε!!! Δεν εχω ξανακουσει τοσο δυνατο και ζωντανο οργανο, δυστυχως απο την ληψη αυτη που εγινε απο κινητο μπορει κανεις να καταλαβει μονο την ενταση, και οχι το ποσο πλουσιο ηταν αυτο το μπουζουκι στον ηχο του!!!

ελεος ρε παιδια φτανει πια!!!

ε ναι το κάναμε λιγάκι λισσα εγώ άνοιξα ένα θέμα για δηλώσω ποσο ευχαριστημένος είμαι από το όργανο του κυριου στάμκου αλλα κάποιοι κάθε φορα φαίνεται να εκμεταλλεύονται κάποιες καταστάσεις…

καποιοι εκμεταλευονται καταστασεις εδω και καιρο με την ανοχη των ιδιοκτητων του φορουμ αλλα και των αναγνωστων , οποιοι καταλαβαν…,

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις…Δεν βλεπω καποια προθεση απο τα παιδια…Εκτος αν θεωρει καποιος πως ειναι σε εντεταλμενη υπηρεσια απο τον κ.Σταμκο αυτοι που λενε πως εμειναν ευχαριστημενοι…Εαν θες να πεις κατι πες το ξεκαθαρα.Σε αλλους κατασκευαστες δεν ειδα τοση χολη…Εννοειται πως αυτο ειναι και το φυσιολογικο.Εγω μια φορα εχω παει στον Σταμκο,εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αυτα που ακουσα και ειδα,παρολαυτα δεν εχω μπουζουκι του.Δεν ειναι κακο να αναγνωριζουμε καποιον που ειναι καλος στη δουλεια του…Γενικα το λεω και για συναδελφους μουσικου και για τους οργανοποιους μεταξυ τους και για τους οργανοπαιχτες προς τους οργανοποιους…Δηλαδη…Επειδη εμεις επιλαξαμε εναν κατασκευαστη δεν ειναι κακο να παραδεχομαστε οτι και καποιος αλλος κανει καλα μπουζουκια…ε???

Εμένα ο άνθρωπος με κέρδισε. Δεν πρόκειται να σταματήσω να το λέω. Γνώρισα πολλούς και οργανοποιούς και ανθρώπους. Έχω την εμπειρία μέσα από τη δουλειά μου και από την προσωπική μου ζωή να αναγνωρίζω του καλούς και τίμιους ανθρώπους. Ο Παναγιώτης είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και δεν πρόκειται να σταματήσω να το λέω σε κάθε ευκαιρία. Έχω μια αρχή σαν ανθρώπινο ον. Αν κάποιος μου φταίξει σε κάτι, θα προσπαθήσω να λύσω τη διαφορά μου μαζί του και αν δεν λύνεται, τότε και μόνο τότε θα πω το παράπονο μου και αλλού. Όμως όταν κάποιος μου κάνει καλό, αυτό θα το λέω με ή χωρίς την άδεια του. Αυτό μας έμεινε ρε παιδιά. Να διαφημίζουμε την καλωσύνη και την ανθρωπιά. Τι δηλαδή? μόνο τα κακά ν΄ακούμε? δεν θα προτιμούσατε όλοι να μην υπάρχουν κακά? αφού αυτό λέτε όλη μέρα. Γιατί διαβλέπω ένα κόλλημα με ορισμένους εδώ μέσα? Λέγοντας ότι είμαι ευχαριστημένος με τον κ.Στάμκο, κατηγορώ κάποιο άλλο? Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι, ίσως και καλύτεροι. Ίσως να χρειάζεται να τους επισκεφθώ δεύτερη φορά για να το καταλάβω. Αυτός με κέρδισε με την πρώτη, όπως και άλλους απ΄ότι διαβάζω. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό. Μήπως είναι τυχαίο που τόσοι άνθρωποιο μιλούν με αυτά τα λόγια για τον Στάμκο? Και μην τολμήσει κανένας να πει ότι με έβαλε ο ίδιος να πω καλά λόγια γι΄αυτόν, γιατί πραγματικά αυτό δεν υποτιμά εμένα, αλλά αυτόν που το σκέφτηκε. Άντε για να τελειώνουμε μ΄αυτή την ιστορία.

μαγκες μου περιμενω σε ενα μηνα το οργανακι μου απο τον παναγιωτη τον σταμκο
:088:τον εχω ζαλισει…:112:ανυπομονω να το παιξω…:slight_smile:

Εγω φιλε δεν καταλαβα. Τι γινεται ενοχλω κανεναν, με το να μενω ευχαριστημενος, απο ενα οργανο και να το δειχνω. Το θεμα εδω δεν εχει σαν επικεφαλιδα Θετικες Εμπειριες για τον Παναγιωτη? Τι επρεπε δηλαδη να ποσταρω? Ας μην εμπαινες μεσα να το δεις το μνμ αφου δεν σ ενδιαφερει ο Σταμκος. Ή μηπως ακουσες το οργανο και επαθες καμια πλακα? Πραγματικα δεν καταλαβαινω την αντιδραση σου. Εισαι δυο χρονια γραμμενος εδω μεσα χωρις καμια απολυτως δραστηριοτητα, και πηρες τωρα την αποφαση να ποσταρεις, με το που ακουσες ενα καλο μπουζουκι? Γιατι δεν ποσταρεις τιποτα αρνητικο για τον Σταμκο καλυτερα? Μ αυτο που κανεις τωρα πιο πολυ φαινεται οτι εσυ εχεις κατι προσωπικο με τον Παναγιωτη.