Στάμκος: Θετικη εμπειρια

θα ήθελα να δικαιολογήσω την άποψη μου που έγραψα πιο πάνω,την έγραψα επειδή έχω δει και στις άλλες δημιουργίες θεμάτων με τον κύριο παναγιώτη κάτι πάντα γίνετε και αμαυρώνεται το όνομα του και δεν θα ήθελα να συμβεί το ίδιο και εδώ…και καθότι άνοιξα εγώ το συγκεκριμένο θέμα δεν θα ήθελα με τιποτα να νιωσω υπευθηνος καθως μου φερθηκε αψογα

Πες το ψεμματα ρε φιλε! Αυτο ηθελα να γραψω κι εγω. Θα πω, παντως, κι εγω τη θετικη μου εμπειρια. Ενα φιλαρακι μου (και συνεργατης) αγορασε ενα τριχορδακι απο τον κυριο Σταμκο. Ε, λοιπον μολις το επιασα να παιξω εντυπωσιαστηκα. Ευκολοπαικτο, δυνατος ηχος και πολυ ωραια χροια. Και ολα αυτα σε πολυ καλη τιμη.

Υ.Γ. Να σημειωσω οτι το δικο μου καινουριο το παρηγγειλα σε αλλον οργανοποιο. Τα καλα, ομως, οπως και τα κακα, πρεπει να λεγονται.

βαζω και μερικες φωτογραφιες απο το τριχορδο μου

Καλοριζικο και καλοπαιχτο! Τιμουλα αν επιτρεπεται? Παντως ομορφο ειναι. Το μονο που κατα την δικη μου αποψη δεν μου κολλαει στο ματι, Ειναι που τα σημαδια στο μπρατσο, ειναι σε διαφορετικο υψος και οχι στο κεντρο. Το εχω παρατηρησει, και σε αλλα οργανα του Κ. Σταμκου.

ναι μαλλον ειναι ιδιοτροπια του σιγκεκριμενου…μου το αφησε 400euro αν και αξηζει πολλα παραπανω

Μπράβο φίλε, καλορίζικο και πάντα σε χαρές να παίζει.

Καλησπερα σε ολους.
δυστυχως δεν εχω καθολου χρονο το τελευταιο διαστημα να γραφω.
Απλως θα ηθελα να διεκρινισω γιατι τα στρογγυλα οστρακα δεν μπαινουν στην μεση.
Υπαρχουν δυο λογοι λοιπον.
1.Παλαιοτερα οταν ημουν παιχτης ειχα και καμμια 15 αρια μαθητες.Ηταν το πρωτο διαστημα που ανοιξα το εργαστηριο πριν απο 6 περιπου χρονια.Ψαχνοντας να βρω εναν τροπο ωστε να μαθαινουν πιο καλα την ταστιερα οι μαθητες μου και να παιζουν με πιο καθετο το κορμι εκανα μια δοκιμη βαζοντας τα σημαδια απο πανω.Ετσι θα επρεπε να σκυψουν πολυ παραπανω για να δουν την ταστιερα και τα σημαδακια.Πολυ πιο αβολα αλλα τους περισοτερους τους απετρεψε να προσπαθουν να βλεπουν την ταστιερα και να προσεχουν περισσοτερο τα σημαδακια απο πανω που ειναι στο πλαινο της ταστιερας.
Καποια απο αυτα τα παιδια προχωρησαν, εγιναν καλοι παιχτες και απο συζητησεις που ειχαμε μου ειπαν οτι αυτο τους βοηθησε παρα πολυ ωστε να μαθουν την ταστιερα καλυτερα.
Ετσι σκεφτηκα να το κρατησω στα φθηνα μοντελα τα οποια απευθυνονται περισσοτερο σε αρχαριους .
2.Τα οργανα εχουν ταυτοτητα,και φαινεται απο μακρια οτι προερχονται απο το δικο μας εργαστηριο.

σωστος ο παναγος!!!

ο παναγιωτης ο σταμκος εχει μελετησει με λεπτομερεια καθετι στα οργανα του…πραγματα που για εμας μας φαινονται ισως ασυνηθιστα γιατι απο αλλους κατασκευαστες δεν τα βλεπουμε, ο παναγιωτης εχει να σου δωσει την απαντηση του… τιποτα δεν ειναι τυχαιο… ενα πραγμα ομως δεν μου εχει πει ακομη… παναγιωτη ποτε θα κανεις τα μπουζουκια να παιζουν μονα τους???να σαι καλα… γεια χαρα…

//youtu.be/Hu6QEs5RMFE

Κι ο τελευταιος ερωτας μου που δεν περναει νυχτα πριν πεσω για υπνο και να μην το σκεφτω!!! Εξ ολοκληρου κεδρος, το βαρος του ανυπαρκτο!!! Η διακοσμηση πανεμορφη, και ηχος πολυ φτωχος σ αυτο το βιντεο!!!