Νέο μέλος καλώς σας βρήκα

Καλησπέρα με λένε Παναγιώτη είμαι 34 χρονών , βρήκα την παρέα σας εντελώς τυχαία μέσω του αδερφού μου και είμαι πραγματικά πάρα πολύ ενθουσιασμένος δυο-τρεις μέρες τώρα διαβάζω κάθε μέρα!
Δυστυχώς δεν παίζω κάποιο όργανο αυτή τη στιγμή αλλά είμαι σε αναζήτηση και θέλω να μάθω πάρα πολύ μπουζούκι τώρα στα γεράματα (χαχαχ).

Σας ευχαριστώ για τη συντροφιά!

8 «Μου αρέσει»

Καλωσόρισες Πάνο!

Ψάξου εδώ, έχει πολύ υλικό, κι εγώ κάπως έτσι είχα πρωτομπεί και πλέον κάθε μέρα είμαι μέσα.
Καθόλου αργά, άμα το έχεις μεράκι δεν έχει όρια!
Επίσης, μπουζούκι 3χορδο ή 4χορδο;

1 «Μου αρέσει»

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη, τώρα στο ερώτημα ανάμεσα σε τρίχορδο μπουζούκι τετράχορδο πραγματικά δύο μέρες τώρα έχω σπάσει το κεφάλι μου να διαβάζω. το μικρότερο αδερφάκι που έχω που ασχολείται περίπου 2 χρόνια τώρα παίζει τρίχορδο και μου λέει να ασχοληθώ επίσης και εγώ με τρίχορδο!
να σου πω την αλήθεια πραγματικά μέσα μου δεν έχω καταλήξει κάπου

Κι εγώ θα σου πω τρίχορδο ως γνώμη μου (και ύφος και όλα τα παρελκόμενα) σημασία όμως έχει εσύ τι θα πεις. Κι αυτό θα το βρεις από τα ακούσματά σου και τι θεωρείς οτι σε εκφράζει και σου ταιριάζει περισσότερο

2 «Μου αρέσει»

Καλώς ηλθες συνονόματε και καλές αναγνώσεις.
Αν έχεις πάρει απόφαση να μάθεις μπουζουκι κανε και μια βόλτα στα μαγαζιά, πιασε και τριχορδα και τετραχορδα, κάποιο θα σε τραβήξει.
Καλή αρχή να έχεις.

2 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες Πάνο. Όσο για το τι θα παίξεις έχει να κάνει με το τι σε “φτιάχνει” και σε φέρνει στο κέφι. Αυτό θα σου δείξει τον δρόμο.

2 «Μου αρέσει»

καλώς όρισες!
όπως είπαν και οι αποπάνω, εδώ θα βρεις πολύ υλικό αλλά τον δρόμο σου θα τον βρεις με δικό σου ψάξιμο. ό,τι θες εδώ είμαστε!

2 «Μου αρέσει»

Καλημέρα,σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Τώρα για την μουσική και τα τραγούδια όπως έγραψε από πάνω και ο Λουκάς,μου αρέσουν πολύ παλιά λαϊκά τραγούδια αλλά και ρεμπέτικα.Δεν ξέρω αν σας το εξηγώ σωστά,
στην επιλογή μπουζουκιού τώρα έχω σταθεί και λίγο τυχερός γιατί προσφέρθηκε από μόνος του ο δάσκαλος του αδερφού μου να με βοηθήσει να βρώ ένα σωστό όργανο μαλακό και ακούγεται όσο πιο καλά γίνεται για τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω για αρχή!
Μάλιστα ο άνθρωπος πήγε ήδη χθες στα μαγαζιά και έπιασε μερικά μπουζούκια και ξεχώρισε 2-3 όπου θα τα δούμε την Πέμπτη!
Ένας εξαιρετικός άνθρωπος ο κύριος Θοδωρής Τζινελλης.

5 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες!
Είσαι τυχερός που ασχολήθηκε ο Θοδωρής (τον ξέρω από το 1987 να φανταστείς, που ήδη τότε ήταν καλός παίκτης!)

2 «Μου αρέσει»

Και εγώ αυτό είπα πόσο τυχερός στάθηκα!
Χίλια ευχαριστώ έχω πει!

και από μένα ψήφος εμπιστοσύνης στον Θοδωρή!

3 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες.Αφού έχεις και τον αδερφό σου που παίζει τρίχορδο ακολούθα τρίχορδο και εσύ.Θα έχεις μια έξτρα βοήθεια όταν χρειαστείς πέρα από τη βοήθεια του δασκάλου που θα είναι δεδομένη.

1 «Μου αρέσει»

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και πίστεψέ με όχι μόνο δεν είναι γεράματα τα 34, αλλά μάλλον είσαι από τους νέους της παρέας που ξεκίνησαν να μάθουν κάποιο όργανο της οικογένειας του μπουζουκιού.

3 «Μου αρέσει»

Άντε να δούμε, γενικά έχω ένα άγχος και μέσα στο μυαλό μου έχω μία σύγχυση γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με μουσική και δεν έχω Γενικά ιδέα. Και γενικά τα έχω μέσα στο μυαλό μου κάπως μπερδεμένα και τα βλέπω όλα βουνό,
Πάντως θέληση και όρεξη υπάρχει, απλά μένει να τα βάλω σε μία σειρά

1 «Μου αρέσει»

Φίλε μου εφόσον υπάρχει διαπιστωμένα καλός δάσκαλος κοντά σου αυτό που πρέπει να έχεις είναι συνέπεια και μεράκι. Όλα θα πάνε καλά και όταν θα καταφέρουμε να βρεθούμε ξανά όλοι μαζί σε μάζωξη θα έρθεις και θα παίξεις μαζί μας.

4 «Μου αρέσει»

χαλαρά, όρεξη να έχεις. και να προσέχεις ό,τι μαθαίνεις να το μαθαίνεις σωστά από την αρχή.
η ηλικία δεν είναι πρόβλημα, μαθαίνουμε πιο συνειδητά όσο μεγαλώνουμε.

2 «Μου αρέσει»

Καλωσήρθες Πάνο.

Δηλαδή ας πούμε δε σκέφτεσαι το ενδεχόμενο να πιάσεις κιθάρα, αφού έχεις μπουζουξή πρόχειρο να παίζετε παρέα; (Λέω εγώ τώρα…)

4 «Μου αρέσει»

Τώρα με πετσόκοψες άσε με και έχω κατασταλάξει στο περίπου

Χαχαχαχαχα

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, είμαι πραγματικά χαρούμενος σήμερα έκλεισα το πρώτο μπουζούκι,και με έχει φάει η αγωνία πλέον να ξεκινήσω.
Δεν έχω λόγια για τον κύριο Θοδωρή για την πολύτιμη βοήθειά του στο να βρούμε ένα όργανο καλό και με ωραίο ήχο!
Χίλια ευχαριστώ!
Και τώρα αναμονή για το τριχορδακι μου.
Το μπουζούκι το κατασκευάζει ο κύριος Γιάννης Παπαβλαχοπουλος.
Τον οποίο επίσης ευχαριστώ πολύ!

6 «Μου αρέσει»

άντε να το χαρείς σύντομα! τρίχορδο αν βλέπω καλά, ε;

1 «Μου αρέσει»