Καλησπέρα τρίχορδο με ρεμπέτικο ήχο

Καλησπέρα σας θα ήθελα να μου προτείνετε οργανοποιους με ρεμπέτικο ήχο στην Αθήνα και αξιόπιστους. Κοιτάω για οργανακια 800 ευρώ περίπου αν δεν βρω κάτι που μου αρέσει θα κάνω και άλλο υπομονή να μαζέψω και αλλά γενικά να μου προτείνεται οργανοποιους να πάω να ψάξω .Πέρασα από τον Μουστάκα έχετε κάποια γνώμη για αυτόν τον οργανοποιο? Για. Τα όργανα του? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2 «Μου αρέσει»

Δες τη συζήτηση εδώ πιστεύω θα βρεις την απάντησή σου

5 «Μου αρέσει»

Την διαβασα και απαντήθηκαν πολλά ερωτήματα μου . Ευχαριστώ πολύ γνώμη για τον Κ.Μουστακα έχετε?

1 «Μου αρέσει»

Ο Πέτρος Μουστάκας είναι τίμιος μάστορας και άνθρωπος, επίσης αξιόλογος παίχτης και ερευνητής. Αξίζει να πας μια βόλτα να δοκιμάσεις τα όργανά του!

6 «Μου αρέσει»

Δοκίμασα ένα και.λου άρεσε πολύ σαν όργανο βέβαια ήταν πολύ μαλακό και είχε πολύ μικρό καβαλάρη δεν ξέρω αν επιρεαζει πουθενά απλά σαν ήχος μου άρεσε το οργανακι και για αυτό ρωτάω αν γνωρίζουν τα όργανα του

1 «Μου αρέσει»

Ίσως και να είναι πρόβλημα σε βάθος χρόνου…Ένας μικρός καβαλάρης θα συγκεντρώνει όλη την τάση των χορδων στον κέντρο του καπακιού με αποτέλεσμα υψηλό ρίσκο για να κάτσει το καπάκι.

1 «Μου αρέσει»

Ψάχνεις μόνο για καινούριο.? Σε μεταχειρισμένο θα βρεις αρκετά πολύ καλά οργανάκια.

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα σας επανέρχομαι βρήκα ένα τζούρα σε καλή τιμή του Κ.ζαρανη μεταχειρισμένο απλά έχω κάτι αμφιβολίες που ίσως λίγο απειρίας μου μπήκαν στο μυαλό μήπως θέλει χαμήλωμα οι χορδές ;μήπως είναι σκευρομενο και επίσης αν στην ένωση μπράτσου με σκάφους είναι οκ. Γενικά έχει πολύ ωραίο ήχο και ήταν μαλακό βέβαια στο 12 ταστο έχει λίγο μεγάλο κενό κοντά στα 3 mm. Γνωρίζεται πως μπορώ να το δω ?

Ο Πέτρος Ζαράνης φτιάχνει ωραία όργανα, και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του για όποια επισκευή χρειαστεί. Δεν ξέρω αν από φωτογραφίες θα μπορούσε να γίνει κάποια διάγνωση, πάντως αφού είναι μαλακό τότε λογικά είναι σε καλό σημείο οι χορδές.

Μαλακό είναι αλλά όσο πας προς το σκάφος δεν είναι τόσο επίσης μην έχει ένα σημαδακια στο καπάκι αλλά ο ήχος είναι φοβερός.και για την τιμή που το πήρα

Αφού το πήρες, καλορίζικο! Και το πας στον μάστορα να το κοιτάξει.

1 «Μου αρέσει»

1 «Μου αρέσει»

Καλορίζικο φίλε μου, πολύ όμορφο! Καλές πενιές

Ευχαριστώ πολύ από ήχο εμένα μου αρέσει πολύ αλλά είδα κάποια πράγματα που δεν τα ίδια πρώτη φορά και σαν αρχάριος και ολας και λίγο και ο ήχος που μου άρεσε με την τιμή δεν τα είδα

1 «Μου αρέσει»

Το ένα θέμα είναι ότι σημαδακια στο καπάκι τα άλλο κάτι στο μπράτσο αν είναι φυσιολογικό στη ένωση και τρίτον δεν ξέρω αν είναι ψιλά οι χορδές στο τέλος για αυτό τα ανέβασα να Μ πείτε μια γνώμη σίγουρα θα περάσω και από τον μάστορα να το δει

1 «Μου αρέσει»

Στην ένωση σκάφους- μπράτσου ίσως σου φαίνεται παράξενο γιατί είναι και χειροποίητο δεν γνωρίζω βέβαια…πάντως επειδή δε ξέρω και πολλά επειδή κοιτάω και το δικό μου μπουζούκι ίσως να θέλουν λίγο χαμήλωμα οι χορδές σου αλλά καλύτερα να το δει ο μάστορας

Τζουρας είναι δεν ξέρω αν επιρεαζει κάπου

Δε νομίζω να υπάρχουν μεγάλες διαφορές…αλλά μην αγχώνεσαι …παντως αν θες ανέβασε κανένα ηχητικό να το ακούσουμε κιολας

Δεν ξέρω πώς ανεβαίνει βίντεο δυστηχος