Καλησπέρα τρίχορδο με ρεμπέτικο ήχο

Βλέπω κάποιες ατέλειες στην εφαρμογή, μάλλον όχι σημαντικές. Για το ύψος δεν μπορώ να καταλάβω δυστυχώς.
Για βίντεο νομίζω μόνο μέσω γιουτιουμπ.

1 «Μου αρέσει»

Μηπως τώρα καλύτερα?

1 «Μου αρέσει»

Ναι, θα μπορούσε να είναι ψηλό ίσως. Πήγαινε στον μάστορα και θα το φροντίσει.
Παρεπιπτόντως, τα σημάδια στο σκούρο ξύλο γύρω από την τρύπα είναι φυσιολογικά του ξύλου (βεγκε).

1 «Μου αρέσει»

έχει αυτό το σημάδι όπου δεν το είχα δει εκείνη την ώρα με τίποτα

Αυτό, όπως και το άλλο στην φιγούρα, είναι απλά λιγο κακή εφαρμογή που δεν επηρεάζει τον ήχο.

Ο ήχος του είναι πολύ πολύ καλός . Εκείνο επουλώνεται κάπως αν το πάω στο μάστορα; Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να πάρω μια θήκη και να το πάω

Απλά, ήθελες να μη το δείς. Όπως σημειώνει και ο Λίγκα Ρόζα, μία κακοτεχνία είναι που όμως τον ήχο δεν τον επηρεάζει.

Η αλήθεια είναι ότι είδα κάποια πράγματα αλλά μέχρι εκεί ο ήχος ήταν άψογος το παίξιμο του γενικά μαλακό και με μια τιμή παρά πολύ καλή όπου το βρήκα απλά επειδή δεν ξέρω και πολλά από όργανα άμα έβλεπα αυτά ίσως και να με σταματήσει λόγο αμάθειας

Άμα κατεβαίνουν και λίγο οι χορδές χωρίς κανένα ιδιετερο κόστος και άμα μπορεί να καλυφτεί αυτή η κακοτεχνία κάπως χώρις επίσης ιδιετερο κόστος σε δεύτερη μοίρα θα είναι πολύ χαρούμενος για την αγορά μου

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι θα άφηνα το χάσμα στο καπάκι ακριβώς όπως είναι: Πολλοί θα το δουν, ελάχιστοι θα το καταλάβουν, που λέει κι ο λαός. Και κάθε εκ των υστέρων επέμβαση θα αφήσει τα ίχνη της, εκτός κι αν το πας σε καλλιτεχνικό οργανοποιό που θα επεκτείνει το χάσμα σε ολόκληρη την περιφέρεια, προσθέτοντας μετά και ένα τρίτο άσπρο φιλέτο να γεμίσει το κενό. Αλλά τώρα,… αυτά δεν γίνονται….

3 «Μου αρέσει»

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και τον χρόνο σας όταν πάρω μισά θήκη θα το πάω και στον Κ.Ζαρανη να το δει . Αλλά κάπως ηρεμισα σας ευχαριστώ πολύ και πάλι

3 «Μου αρέσει»

Το είχα πάει τον μάστορα δεν ήθελε τίποτα μόνο μου ετριψε τον καβαλάρη και μου είπε επείδη το όργανο είναι καινούριο φερτο σε κάνα 6μηνο πάλι.Για τον Κ Πέτρο μόνο καλά λόγια έχω να πω μιας και φάνηκε ένας πολύ έντιμος κύριος.Επισης δεν ήθελε να πάρει και χρήματα γιατί ήταν μια δουλειά λίγων λεπτών. (Έχει πάει καιρό απλά τώρα βρήκα χρόνο να γράψω ) Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας Καλή σαρακοστή να έχετε

5 «Μου αρέσει»