Βεργέτης - Παραγγελία Οργάνου

Καλησπέρα στην ομάδα και καλή χρόνια με υγεία να έχουμε .
Τις επόμενες ημέρες θα κάνω ένα ταξίδι στην Αθήνα και σκοπεύω να περάσω από το οργανοποιείο του Βεργέτη . Είχα βρεθεί κατά τύχη πριν από μερικά χρόνια και μου έκανε θετική εντύπωση ο τρόπος που μιλούσε για την τέχνη του , ο ήχος από ένα τριχορδο που είχε με Κέδρινο καπάκι (νομίζω) και η αισθητική του γενικότερα .
Μιας και ‘ψήνομαι ‘ εδώ και αρκετό καιρό να παραγγείλω ένα νέο όργανο , έχει αγοράσει κάποιος συμφορουμίτης 3χορδο από τον συγκεκριμένο μάστορα ;

1 «Μου αρέσει»

Αν και λίγο παλιό σαν νήμα ρίξε όμως μια ματιά εδώ.

1 «Μου αρέσει»

Καλησπερα φιλε,
αν πας στον Βεργετη θα παθεις πολιτισμικο σοκ, επιστερεφεις πισω σε αλους καιρους.
περα απο κασκευαστικες γνωσεις θα δεις και αλλα πραγματα στον Τακη, ειναι Ανθρωπος κ Μαστορας με κεγαλαια… Μπρορει να αργησεις να παραλαβεις το Οργανοσου, αλλα θα το απολαυσεις…

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

Είχα λοιπόν την ευκαιρία να τα πω εκ νέου με τον Τάκη για την παραγγελία ενός οργάνου και επι τη ευκαιρία μου έκανε μια συντήρηση σε ένα ταλαιπωρημένο τριχορδο της δεκατίας του ‘80 του Κλεφτογιάννη ( αλλαγή τάστων , καθαρισμός , αντικατάσταση 2 τσαμπουκάδων και σταθεροποίηση καβαλάρη ) .
Το όργανο ξαναέπαιξε εξαιρετικά καλά κ παρακάτω το ηχητικό αποτέλεσμα.

2 «Μου αρέσει»