Ανθρακοϋφάσματα στο Μπουζούκι

Το θέμα των ανθρακονημάτων έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, νομίζω πως δεν πρέπει να διαγραφεί/κλειδώσει το θέμα… αλλά όποιος έχει κάτι ενδιαφέρον να πει επί του θέματος να το καταθέσει…

Αγαπητέ κ. Στάμκο, θα σου απαντήσω όχι ως συντονιστής, (τιμή που μου ανέθεσαν τα μέλη της διαχειριστικής ομάδας του forum χωρίς να γνωρίζω κανέναν ούτε εξ όψεως), αλλά ως απλό μέλος που αγαπά αυτό το forum.
Όπως έχω ξαναπεί το συγκεκριμένο forum που μας φιλοξενεί αποτελεί πολιτισμική παρακαταθήκη και ως τέτοιο οφείλουμε όλοι, διαχειριστές, συντονιστές και απλά μέλη να το διαφυλάξουμε.
Λυπούμαι που η συμμετοχή σας καθώς και του club των θαυμαστών σας δεν είναι καλοπροαίρετη, υποτιμά συστηματικά τη νοημοσύνη όλων μας και αποβλέπει στην υποβάθμισή του.
Θεωρώ υποχρέωσή μου, ως νοήμων άνθρωπος, να αντιδράσω δημόσια, ζητώντας από τη διαχειριστική ομάδα του forum τη διαγραφή σας, γιατί η συμπεριφορά σας δεν συνάδει με το ήθος και την ποιότητα αυτού του χώρου που σας φιλοξενεί… :087:
Θοδωρής Ασημακόπουλος

Παναγιώτη, δεν υπάρχει λόγος να είσαι τόσο προκλητικός με κανέναν, διότι δεν σε προκάλεσε κανένας (τουλάχιστον, διαχειριστής).
Δεν σε μείωσε κανείς, ούτε ως άνθρωπο και, πολύ περισσότερο, ούτε ως οργανοποιό. Το αντίθετο μάλιστα.
Δεν είναι συνετό, λοιπόν, να παίρνεις μέρος σε μία κουβέντα που δεν σε αφορά, και αναφέρομαι στον souli40, ο οποίος υπογράφει Λονδίνο ενώ έχει σύνδεση cosmote.gr!!!

Δεν τρώμε κουτόχορτο κύριοι!!!

Γι’ αυτό, σε παρακαλώ, μάζεψε το ζωνάρι σου και αν έχεις την διάθεση ακόμη και θες, συνέχισε στο φόρουμ καλοπροαίρετα όμως.

Φιλικά
Δημήτρης

Πώς γίνεται άραγε και ένας τόσο άξιος, ένας τόσο ταλαντούχος οργανοποιός να καταδέχεται να πέφτει σ΄αυτό το επίπεδο;
Και με τέτοιες τιμές μάλιστα στα όργανά του; :080:
Ή αλλιώς, τι να την κάνει τη διαφήμιση και προς τι η χρήση τέτοιων μεθόδων, αφού θα πρέπει λογικά να γίνεται ουρά απέξω από τα μαγαζιά του; :084:

Μην έχει κάποιον λάκκο η φάβα;
Λέω, μήπως;;;; :091:

καταρχην θα ηθελα να πω μερικα πραγματα πανω σε αυτο.Ζητω συγγνωμη δημοσια απο ολους τους Συμφορπιουμιστες εαν ημουν λιγο επιθετικος και ερειστικος αλλα μετα απο οσα εγιναν ηταν ο μονος τροπος να αμυνθω.θελω να πω δημοσια οτι προσπαθησα να μην δωσω συνεχεια σε ολο αυτο το μπαχαλο και εστειλα προσωπικα μυνηματα σε σενα και σε καποιους συνρονιστες προσπαθωντας να σβυσω την φωτια που ειχε αναψει.η απαντηση σου αν θυμασαι ηταν ακρως επιθετικη.και απο τους αλλους ουτε φωνη ουτε ακροαση.μου καταλογισες οτι εχω βαλει παπαγαλακια???~!!!:080:Τι οπεριμενες ρε φιλε?οτι θα καθισω να με θιγεις με αυτον τον τροπο χωρις να αντιδρασω?και ενω ειχε ησυχασει το θεμα με τον τρυπα γιατι σε προσωπικη συνομιλια του ειπα να σταματησει γιατι κανει κακο στο φορουμ,βγηκε καποιος να πει οτι εχει δικο μου οργανο στιο δικο μου φορουμ και εσυ αντι να το αγνοησεις εριξες ενα βυτιο λαδι στην φωτια.αυτο περιμενουμε απο τον διαχειρηστη τουφορουμ?Ο τονοσ σου στις παρεμβασεις σου δεν ειναι καθολου καλος και εμενα προσωπικα με πειραζει πολυ.οπως λοιπον κανεις εκληση προς τους διαχειρηστες το ιδιο κανω και εγω για το ατομο σου.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟς ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΡΓΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΟΠΩς ΕΠΙΣΗς ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙς (ΤΡΥΠΑς ΚΑΙ ΣΙΑ )ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΟΥ.ΟΠΩς ΕΠΙΣΗς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟς ΣΤΙς ΠΑΡΑΘΕΣΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΙΤΕ ΠΑΛΙΟΣ(ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΔΜΙΝ)ΕΠΙΣΗς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥς ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕς ΟΤΙ ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΚΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΜΕΙΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ,Ο ΑΔΜΙΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ZIBABOYE.

αγαπητη φιλη για να λες αυτην την κουβεντα προφανως θα εχεις πειστει και εσυ οτι ολο αυτο το μπαχαλο το εχω δημιουργησει εγω.κανεις ομωσ λαθος.Ποτε δεν ηταν στις προθεσεις μου να κανω διαφημιση.αλλωστε δεν την χρειαζομαι.Δεν ακολουθησα καμμια μεθοδο και δεν εμπλεκομαι σε τιποτα απο ολα αυτα.τωρα αμα εχει καποιο λακο η φαβα αυτο θα φανει πιστευω στο μελλον.Ηδη σε προηγουμενη απαντηση ζητησα να σταματησουν ολοι.Δυο μερες δεν ανοιξα το λαπ τοπ και εγινε της κακομοιρας.Απιστευτο.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΞΑΝΑ.

Εμένα δεν μου έστειλες ποτέ μηνύματα…μάλλον απαντάς σε λάθος άτομο?:112:

Tι έγινε κε ΣΤΑΜΚΟ; Εξαιρετικό οργανοποιό σας ανεβάζαμε, εξαιρετικό οργανοποιό σας καταβάζαμε. Σε τι να αμυνθείτε;

Αυτό πρέπει να το πιστέψω έτσι;

Διακρίνω μία ομπρέλα γύρω από τους πελάτες σας; Και γιατί παρακαλώ να μη μιλήσει κάποιος που έχει όργανο δικό σας; Το φόρουμ κε ΣΤΑΜΚΟ δεν είναι χώρος διαφήμισής σας, είναι χώρος κρίσης σας. Προπάντων όμως πρέπει να ξέρετε ότι δεν υπάρχει ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΦΟΡΟΥΜ. Σας δώσαμε βήμα να μιλήσετε (προς στιγμή χαρήκαμε που άλλος ένας κατασκευαστής, άξιος κατά πως λένε, βρέθηκε στο φόρουμ με διάθεση να απαντήσει σε ερωτήσεις) και αντί να σεβαστείτε αυτό το χώρο αρχίσατε να ρίχνετε τις μπηχτές για άλλους κατασκευαστές και να εκτοξεύετε τις διαφημίσεις σας (ή ξεχάσατε ότι καλούσατε τον κόσμο να έρθει να σας γνωρίσει την τάδε ώρα στο τάδε μαγαζί;). Να σας υπενθυμίσω τέλος ότι ως ιδιοκτήτης του φόρουμ έχω το δικαίωμα να κρίνω αν μία συζήτηση όπως εξελίχθηκε ταιριάζει στο χαρακτήρα και τη φιλοσοφία που θέλω να έχει. Για το λόγο αυτό έκρινα ότι και στα δύο νήματα που γινότανε συζήτηση για το άτομό σας η συζήτηση ξέφυγε από τα πλαίσια και κατάντησε διαφήμιση.

Στην παρέα του φόρουμ ανήκουν όσοι δε δημιουργούν φασαρίες, δε διαπληκτίζονται και προπάντων κάνουν καλόπιστα διάλογο γόνιμο και δημιουργικό. Κάπως έτσι πήγατε να ξεκινήσετε αλλά δεν τα καταφέρατε. Βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Φιλε αδμιν οπως εχω ξαναπει δεν κατεχω πολλα απο computer ουτε γνωριζα οτι σου ανηκει το φορουμ.να με συγχωρεις εαν ειπα καποια πραγματα που δεν επρεπε.Τωρα για το αν με πιστευεις η οχι τι να πω?Πιστεψε οτι θελεις.Οσο για το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΟΥΜ και παλι συγγνωμη αλλαδεν εννοω οτι μου ανηκει τιποτα.απλως οτι εκει μπορει καποιος να πει κατι για μενα ειτε καλο ειτε κακο.το οτι καποιοι το παρα…ν δεν φταιω εγω.Απο την αλλη ομως αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.τελος παντων αν γινεται σε παρακαλω να σταματησουμε εδω.Το οτι ειπα να μην ξαναμιλησουν για τα οργανα μου το λεω επειδη θα το εκλαβετε ολοι σας σαν διαφημηση.Και αυτο θα πρεπει να σταματησει.Δεν νομιζεις?Αρκετα ηρθαμε σε αντιπαραθεση και δεν κανει καλο σε κανεναν.Και κατι αλλο.εαν ηθελα να κανω διαφημηση μεσω του ρεμπετικου φορουμ θα εβγαινα και θα ελεγα στον αερα για ολα τα παιδια που προσπαθησα να βοηθησω αφιλοκερδως.(μελη του φορουμ)Δεν το εκανα ομως.Απευθυνθηκα με προσωπικα μυνηματα για να μην νομιζετε οτι το κανω για διαφημηση.Αυτα απο εμενα και παλι λεω στον αερα ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ.

Δεχω διαβασει ολες τις σελιδες οποτε ουτε καταλαβα περι τινος και πως αρχισε μια φασαρια π τελειωσε πιστευω λιγο παραπανω απο το ποστ μου… :slight_smile: απλα ηθελα να παντησω σε κατι σχετικο με το θεματακι! τα ανθρακονηματα (καλτσα η πανι) μπορει να τα βρει κανεις πανευκολα πλεον… οπως και ρητινες ο τροπος ( σψστος) ομως που δουλευονται ειναι λιγο περιπλοκος και δεν ειναι ετσι απλα σε καιρικες συνθηκες περιβαλοντως οπως ειπε καποιος… ολα τα μερη απο αυτο το υλικο κατασκευαζονται μεσα σε ‘σακουλα’ και αφου αφαιρεθει ο αερας και βρεθουν (μεσα στο καλουπι ολα αυτα) σε κενο αερος χρειαζεται καποια διαδικασια ψησιματος. αυτα που ευκολα βρισκκονται στην αγορα (εχω δοκιμασει απο αυτα οχι για οργανο ομως) δεν εχουν τισ μηχανικες αντοχες που εχει το γνωστο σε ολους ανθρακονημα αλλα ειναι στην οψη μεν αλλα παρομοιο κ λιγο καλυτερο απο τον πολυ γνωστο πολυεστερα!

Εγω ομως διαβασα ολες τις σελιδες ( απο 2 φορες ) για τον ιδιο λογο!Δεν καταλαβα γιατι ολο αυτο με τον κ.Σταμκο αφου δεν αναφερεται πουθενα το ονομα του!Απο που ξεκινησε αυτη η κοντρα!

Παιδιά δεν θα κάτσουμε τώρα να εξηγήσουμε πως έγινε η παρεξήγηση. Παρακαλώ αν θέλετε να τοποθετηθείτε μόνο πάνω στο θέμα που είναι “Ανθρακοϋφάσματα στο μπουζούκι” .

Ευχαριστώ.