Αγορά πρώτου μπουζουκιού ερωτήσεις ενός αρχάριου

Έφτασε !!!

8 «Μου αρέσει»

Καλόπαιχτο φίλε!Πως το βλέπεις και από κοντά?Θα κάνεις με κάποιον δάσκαλο μαθήματα ή μόνος σου?Αν και θυμάμαι είσαι από Σάμο οπότε δύσκολο να βρεις δάσκαλο φαντάζομαι.
Στο πίσω μέρος έχει κάποια ζελατίνα?Κάπου φαίνεται σαν μια γραμμή ή ξυσμένο το λούστρο δεν μπορώ να καταλάβω.Μπορεί να με ξεγελάει και η φωτογραφία βέβαια.

1 «Μου αρέσει»

Λίγο έπαιξα , μου ακούγεται πολύ καλά. Μόνος θα μάθω ότι είναι προς το παρόν, έχω κι ένα μικρό βιβλιαράκι με θεωρία και πρακτικές μεθόδους. Στο πίσω μέρος είναι αντανάκλαση του φωτός από τη μπαλκονόπορτα στο δωμάτιο. Τίποτα το ανησυχητικό, χαχαχα

1 «Μου αρέσει»

καλορίζικο και καλόπαιχτο!
ρίξε μια ματιά σε κάποια πρόσφατα θέματα που λέμε κάποια πράγματα σε αρχάριους, κυρίως σχετικά με την πένα και τον ρυθμό. βρες το συντομότερο κάποιον να σου δείξει ή έστω να βλέπεις τα βασικά, δεν μπορεί να μην παίζουν κάπου σε κοτζάμ νησί με πανεπιστήμιο.

3 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας. Θα ψάξω στο φόρουμ να βρω κάτι χρήσιμο, που σίγουρα θα βρω. Όσο για το 2ο κομμάτι, δεν ξέρω πού μπορώ να βρω εδώ κάποιον να με βοηθήσει, αλλά κι αυτό θα το ψάξω. Χαχαχ. Ευχαριστώ και πάλι!! :grin:

2 «Μου αρέσει»

Καλοπαιχτο άγγελε…
Όμορφο είναι το οργανακι σου…
Καλή αρχή να έχεις και μπόλικο μεράκι…

1 «Μου αρέσει»

Σε ευχαριστώ Ζαχαρία , θέλω κι ελπίζω να το τιμήσω!!

1 «Μου αρέσει»

Να 'στε καλά όλοι ρε παιδιά με βοηθήσατε και εμένα αρκετά

4 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα Φώτη.Είσαι για αγορά οργάνου?Καλώς ήρθες κιόλας.

1 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα Λάμπρο, το τελευταίο καιρό έχω κολλήσει με την λαϊκή-ρεμπέτικη μουσική και πήρα την απόφαση να ξεκινήσω να μάθω τριχορδο μπουζούκι. Ψάχνω τις τελευταίες εβδομάδες (μέσω forum και διάφορα Web sites οργανοποιων λόγω εξεταστικής) το κατάλληλο μπουζούκι για αρχάριο και δεν σου κρύβω ότι το ποστ σου με βοήθησε πολύ! Καλό σας βρήκα!

6 «Μου αρέσει»

A post was split to a new topic: Νέος στο φόρουμ - Καλησπέρα παρέα!