Αγορά μπουζουκιού με δόσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

νεος στο φορουμ και νεος γενικά στα όργανα.

Ακουω ρεμπετικα καιρο και μου ηρθε η ορεξη να παρω και εγω ένα μπουζουκι τριχορδο κατα προτιμηση.

Οπως ξερετε λεφτα αυτο τον καιρο δεν υπαρχουν πολλα… Για αυτο ψαχνω καποιον οργανοποιο είτε εταιρεια να δεχετε δοσεις.

Τωρα τι γινεται …βρισκομα Κρητη και δεν μπορω να παω Αθηνα να ακουσω το οργανο που ισως να θελω.
Απο την στιγμη που ειμαι με δοσεις και παλι εχω κάποιο ταβάνι μιας και ειμαι καινουριος μεχρι στα 600.

Βρηκα τον Ζαρανικας προς το παρων που προσφερει και οπτικοακουστικο υλικό.

Εσεις εχετε καποιον να μου προτεινετε;

Σας ευχαριστω ρε παιδια και ξερω οτι η ερωτηση ειναι χιλιοειπωμενη απλα με τις δοσεις οι μονες παρομοιες ερωτησεις στο φορουμ κοντευουν να κλεισουν 10ετια.

Καλώς ήλθες και με το καλο να παρεις και το πρωτο σου μπουζουκι.
Δοκιμασε να παρεις τηλ και να ρωτήσεις τον Ματσικα, το Σταμκο, τον Στολλα και τον Προκο.

3 «Μου αρέσει»

Καλωσόρισες στο Φόρουμ! Καλές συζητήσεις να έχουμε.

Στα χρήματα αυτά για να πάρεις κάτι “τίμιο” καινούριο οι επιλογές είναι περιορισμένες και χιλιοειπωμένες. Επομένως δε θα σταθώ εκεί. Μπορείς να ψάξεις παρόμοια θέματα. Υπάρχουν κάμποσα. Αξίζει μόνο να σταθώ στο γεγονός ότι για να πάρεις ένα όργανο με δόσεις, εάν δεν είναι από μουσικό κατάστημα μέσω πιστωτικής κάρτας, τότε υπάρχει το εξής (λογικό κατ’ εμένα) ιδιαίτερο καθεστώς. Πληρώνεις σε δόσεις το όργανο και αφού εξοφληθεί το παραλαμβάνεις. Αυτό σε αντίθεση με ό,τι ισχύει για τα κοινά εμπορικά αγαθά που πρώτα παραλαμβάνεις και μετά πληρώνονται οι δόσεις. Ξέρω ότι δεν είναι κανόνας αλλά αυτή είναι η συνηθέστερη τακτική που ακολουθούν οι οργανοποιοί.

Όπως και να έχει εύχομαι να κάνεις την καλύτερη για εσένα επιλογή.

4 «Μου αρέσει»

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις προτάσεις και τις πληροφορίες σας. Θα κανω λοιπον 2-3 τηλεφωνηματα και οτι βγει :smiley: Καλη σας μερα!

2 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα και καλώς ήρθες και από εμένα στο φόρουμ.

Με το καλό και με το οργανακι…

Αν επιτρέπεται που βρίσκεσαι ακριβώς στην Κρήτη;;

Εγώ τώρα φτιάχνω ένα μπουζούκι (4χορδο μεν), βρίσκομαι στα Χανιά…

Όσον αφορά τα χρήματα δέχεται με δόσεις ο συγκεκριμένος οργανοποιος…

Θέλει προφανώς ένα ποσό σα προκαταβολή για να παραγγείλει τα πρώτα υλικά να ξεκινήσει και μετά κανονίζεις εσύ μαζί του πότε θα πληρώσεις τα υπόλοιπα.

Απλά όταν χρειαστεί να παραγγείλει τη 2η δόση υλικών θα σου ζητήσει ένα μέρος των χρημάτων ακόμη και τα άλλα με την παράδοση…

Έτσι το έκανα εγώ βασικά…

Μπορείς να δεις περαιτέρω πληροφορίες εδώ:

Αν θες περαιτέρω πληροφορίες στείλε μου.

1 «Μου αρέσει»

Καλημέρα φίλος,

απο Ιεραπετρα ειμαι φίλος .Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες και ενημερωτικα το οργανο φαινεται πολυ δυνατο ! Αντε με το καλό.

Εγω έψαξα ηρακλειο και βρηκα ενα παλικάρι το οποιο είχε φτιάξει ενα οργανακι το οποιο για τα λεφτα του ακουγεται πολυ εντάξει.

Θα ανεβασω υλικό την δευτερα που θα το εχω κ εγω εδω. Τωρα ανε την επατησα θα δειξει. Απο το βιντεο που είδα πάντως φαινεται αρκετα ικανοποιητικο για τα λεφτά του.

3 «Μου αρέσει»