Ψάχνω απεγνωσμένα την μέθοδο του Καλαιτζίδη

Καλησπέρα σας.εδώ και πάρα πολύ καιρό ψάχνω τη μέθοδο για ούτι του κυριάκου καλαιτζίδη.δεν υπάρχει πια στην αγορά.μου το είπε το ο ίδιος όταν επικοινώνησα μαζί του.μήπως κάποιος από εσάς την έχει για να μου την στήλει;επικοινωνήστε με email. ευχαριστώ πολύ

Ισως βρεις καποιο αντιτυπο ξεχασμενο σε μαγαζια με μουσικα, αν και απο την Τουλουζη κομματακι δυσκολο.
Φερ’ειπειν το καταστημα με μουσικα οργανα που ειναι στη Στοα του βιβλιου ειχε το συγκεκριμενο βιβλιο και αλλα απο τον οικο Εν Χορδαις. Τωρα αν το εχουν ακομα δεν ξερω, αλλα μια ψαχτικη θα την εκανα. Καλη τυχη!

Χωρίς να θέλω να διαφημίσω το εν λόγω διαδικτυακό κατάστημα ρίξε μια ματιά εδώ.
Ελπίζω να κατάφερα να σε βοηθήσω.

Ψυχραιμια!
ενταξει μην αγχωθεις και παρα πολυ.Εγω το εχω το βιβλιο
Η μεθοδος δεν ειναι ανευ διδασκαλου και χρειαζεσαι οπωσδηποτε δασκαλο.
ψαξε στο ιντερνετ οπως σου εχουν πει προηγουμενα

Bonjour le toulousain

Peux tu me contacter par email ? ericleroy13@hotmail.com
J’ai moi mκme cherchι et trouvι le livre de Kyriakos

Eric

Είπε: Καλημέρα Τουλουζιώτη (;). Γράψε μου σ’ αυτή τη δ/νση, το έχω.

Εκ του μεταφραστικού τομέως της συντονιστικής ομάδος.

Σας ευχαριστώ πολύ!

τελικά βρέθηκε; και από που; γιατί το ψάχνω κι εγώ…Αν ξέρει κανείς ας μου στείλει…

Ψάξε στο internet. Νομίζω πως μπορείς να το βρεις. (πχ δες εδώ)

Προσοχή στα περί «διαθεσιμότητας» που μοστράρουν τα βιβλιοπωλεία στο internet. Πολλές φορές δεν αποσύρουν τα βιβλία από την ιστοσελίδα ή δε δίνουν σωστές πληροφορίες. Καλύτερα τηλεφώνημα για σιγουριά…

ΥΓ Στο βιβλιοπωλείο της Πολιτείας φέρεται εξαντλημένο

ΥΓ2 Όχι, δεν κάνω διαφήμιση, απλά ο διαδικτυακός κατάλογος της Πολιτείας είναι αρκετά αξιόπιστος.

ιντερνετικά δεν υπάρχει… όπου έχω ψάξει… εξαντλημένο…

επειδη την εχω δει τη μεθοδο και εχω δουλεψει λιγο ειναι αποδοτική μονο αν εχεις δασκαλο διπλα αλλιώς ς δεν σου προσφερει και πολλα πραγματα…εξ αλλου στον προλογο ο συγγραφεας επισημαίνει ότι δεν είναι μέθοδος “ανευ διδασκαλου”

αυτό είναι γνωστό με οποιοδήποτε όργανο, το θέμα είναι πού θα βρεθεί το βιβλίο…

Κάπου το έχω στην Κέρκυρα, θα βάλω να το βρουν και να μου το στείλουν. Δώστε μου λίγο χρόνο.

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον τελικά το βρήκα από γνωστό…

Τη βρήκα τελικά…αν την ψάχνει κανείς…

Καλησπέρα!
Εάν υπάρχει ακόμα, ενδιαφέρομαι!
Στείλε μου πμ ή mail στο akpar75@yahoo.gr
Ευχαριστώ!

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα! Πάει πολύς καιρός από την τελευταία φορά που πόσταρα στο φόρουμ αλλά δεν έπαψα ποτέ να είμαι μέλος και αναγνώστης. Ο λόγος που ξεθάβω το θέμα είναι γιατί ψάχνω κι εγώ το περίφημο βιβλίο του καλαιτζίδη, και είπα να μην ανοίξω καινούριο. Γνωρίζετε αν έχει γίνει επανέκδοση? Ή τουλάχιστον αν μπορούσε κάποιος που δεν το χρειάζεται να μου το πουλούσε ή να μου το δάνειζε αυτό ή κάποιο άλλο βιβλίο να πάρω μια ιδέα έστω. Ευχαριστώ!

Είχα ένα τουριστικό ούτι εδώ και χρόνια το οποίο δεν παιζότανε με τίποτε! Τελικά το σουλούπωσε ένας μάστορας και τώρα το έχω λιώσει. Νομίζω οτι το όργανο αυτό με πλάνεψε! :109: