Χορδές για τρίχορδο

Εκτος απο σονατα ποιες είναι πιο κοντα σε αυτές?

οι έξτρα λαούτο, θα τις βρεις στον μανθο στην ζωοδόχου πηγής.

Καλές είναι και οι extra laouto. Εγώ έχω μπαγλαμά αλλά από όσες δοκίμασα μου έκατσαν καλύτερα. Πιστεύω θα είναι ανάλογες και του μπουζουκιού.


Γράφαμε ταυτόχρονα Νίκο, μόλις το δημοσίευσα είδα την απάντησή σου και ότι αναφέρθηκε αμέσως πριν από μένα.

1 «Μου αρέσει»

Μου πέφτει λιγακι μακρια η Ζωοδόχου Πηγής απο Λάρισα χαχ.

Μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσω ίντερνετ. Αρκετά πιθανό να τις βρεις και φθηνότερα από ότι σε μαγαζί.

Εdit: Δεν έχω πάρει από το συγκεκριμένο στη Ζ. Πηγής, γενικότερα το λέω.

Ωχ συγγνώμη… Κάνε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί μήπως στέλνει εκεί.

Στη σελιδα του μαγαζιου τις έχει οποτε ελπίζω να τις βρω!

Τσιμπησα σονατα τελικα!

1 «Μου αρέσει»

περιμένουμε εντυπώσεις!

Καμια σχεση με τις προντιτζι.κατσε να στρώσουν.Μονο μια ερώτηση.Η μπουργκανα πρεπει ειναι D3 ή D4?

D3, ακριβώς μια οκτάβα κάτω από το καντίνι. χρησιμοποιήστε τα αυτιά σας, τόσες χιλιετίες έτσι κουρδίζαμε!

Δικιο εχεις έτσι κουρδιζω απλα ρώτησα για σιγουριά γιατι αρχισε να σφιγγει λιγο εντονα και το φοβηθηκα λιγο

οι πρότιτζυ είναι πιο μαλακές από τις σονάτα, ίσως γι’αυτό να σου φαίνεται έτσι.

Ισχυει.Πάντως πολυ καλύτερες.Αλλη αίσθηση!

1 «Μου αρέσει»

χαίρομαι που σου άρεσαν! θύμισέ μου, τί όργανο έχεις;

Εναν τζουραδακο εχω!!

Χέυ χέυ, αν χρειαστεί, μπορείτε να μεταφέρετε και τη συζήτηση σε προσωπικό μήνυμα για να μην γίνεται “τσατ” το φόρουμ :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

ρωτάω για να καταλάβω την διαφορά που έκανε η αλλαγή χορδών. οι πρότιτζυ στον τζουρά θα ήταν εντελώς ακατάλληλες, από την άλλη οι σονάτα σε κανένα μπουζούκι της σειράς δεν θα είχαν αξιόλογη διαφορά.

Φίλε Νικο πραγματικά οι προτιτζυ στον τζουρα ηταν ακαταλληλες οντως.Καθολου καθαρότητα και με δυσκολευαν!Με το που εβαλα πριν λίγο τις σονατα ειδα μεγαλη διαφορα.Ανυπομονω να βαρεσω αυριο το οργανακι να δω συμπεριφορά!

1 «Μου αρέσει»

Του Μάτσικα οι silver τί διαφορά έχουνε από τις bronze.Μέχρι τώρα τις silver χρησιμοποιώ και ευχαριστημένος είμαι πάντως.