Χιονίζει ή μου ανέβηκε ο αστιγματισμός;

Χρήστο, τι έπαθε η σελίδα μας;
Ρε είμαστε μεγάλοι άνθρωποι, μην μας κάνεις τέτοια !!!

Καλές γιορτές παιδιά

6 «Μου αρέσει»

Χιόνια στο καμπαναριό…καλές γιορτές

2 «Μου αρέσει»

Σ’ εμένα, γιατί δεν χιονίζει;:unamused:

Γιατί το χιόνι είναι άσπρο :stuck_out_tongue:


μετά την χριστουγεννιάτικη μάζωξη, πριν τρία χρόνια στου λελούδα. ό,τι εξείχε πάνω από το κράνος.

2 «Μου αρέσει»

@liga_rosa για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι!

2 «Μου αρέσει»

Δηλαδή, αν καταφέρω να αλλάξω το φόντο σε μαύρο, θα δω κι εγώ το χιόνι:

1 «Μου αρέσει»

Όχι, δεν νομίζω. Παρ’ όλο που το χιόνι είναι ελαφρώς γκρι (άρα και δισδιάκριτο πάνω από το υπάρχον φόντο του φόρουμ), νομίζω ότι κάτι γίνεται και δεν παίζει σε εσάς. Δοκιμάστε να κάνετε ανανέωση στον browser.

Άκουσα πάντως ότι τις επόμενες ημέρες θα ρίξει πολύ περισσότερο χιόνι στην περιοχή του φόρουμ μας… :wink: :wink: :wink:

Θα φωτιστεί και το καραβάκι ;;;; :wink: :wink: :wink:

Δεν επιβεβαιώνω… :wink:

Ένα ένα μου τα λέτε… Εδώ ούτε χιόνι, ούτε καραβάκι ούτε τίποτα… Τί χριστούγεννα θα κάνω;;;;

Εδώ στην Κρήτη βέβαια είναι, όπως πάντα, καλοκαίρι.

Κι εδώ Περικλή μου, κι εδώ… Κάθε πρωί βγάζω στον ήλιο το ντενεκάκι / φυτώριο με τις ντομάτες (ε, σκεπασμένο με τζάμια βεβαίως!), που θέλουν 25 βαθμούς για να φυτρώσουν. Φυτρώνουν κανονικά!

Τελικά χιόνισε κι εδώ! Αλλά αν, Χρήστο μου, το λες χιόνι αυτό, θα χρειαστούν (εκτιμώ!) καν’να δυό χρόνια συνεχούς χιονόπτωσης, μέχρι να το στρώσει….

(άσε που είναι γκρίζο…)

(και άσε που, με το που θα ακουμπήσει στη γή, λυώνει…)

1 «Μου αρέσει»

Καλομελέτα και έρχεται…

1 «Μου αρέσει»

Τελικά έριξε κι εδώ στον Νότο μια ψιλή, αλλά αν δεν το λέγατε δε θα το πρόσεχα. Και νομίζω ότι αρχίζει και σταματάει.

1 «Μου αρέσει»

Αν σας φαίνεται λίγο αυτό το χιόνι… για να δω τι μπορώ να κάνω με τον καιρό…

1 «Μου αρέσει»

πρόσεξε, θα σου την πέσουμε οι μηχανόβιοι του φόρουμ.

1 «Μου αρέσει»

Το γύρισε ο καιρός; ενώ μέχρι χτές, οι νιφάδες έπεφταν από δεξιά προς αριστερά, σήμερα πέφτουν 180 μοίρες αντίθετα. Χιονίζει και με νοτιάδες;

Είναι που με αυτά τα εσωτερικής κατανάλωσης νήματα κοιταζόμαστε στον καθρέφτη.