Το όνομα Παυλίδης;

Καλησπέρα και απο εμένα λοιπόν.Είμαι αρκετό καιρό εδώ μαζί σας ως απλός παρατηρητής,διαβάζω διάφορα πράγματα στη σελίδα ‘‘μας’’,με μεγάλο ενδιαφέρον πολλές φορές αλλα πάντα,μην έχντας σχολιάσει ποτέ εως τώρα κάτι.Να λοιπόν που γεννήθηκε και σε εμένα ενα θέμα εως τώρα αναπάντητο,το εξής…Γνωρίζει κανείς απο εμάς κατασκευαστή με το όνομα Παυλιδης εντος Αττικής?Μεγάλος σε ηλικία συνεπώς ανενεργός πλέον.Και αυτό με αφορμή ενα όργανο που πλασάρεται με αυτό το όνομα κατασκευαστή.

Καλησπερα. αν λεμε τον ιδιο ,τον ξερω ,ειχα ενα οργανο του πριν καμμια 10αρια χρονια,

Εάν λες τον ίδιο και όχι το μαγαζί στην Λιοσίων 100 που πωλούσε κάποτε μουσικά όργανα (δε ξέρω εάν υπάρχει ακόμα), δες εδώ κάποιες πληροφορίες που δίνει ο @PaKag.

Φίλε alexhs γνωρίζεις αν είναι ακόμα ενεργός?Ισως και που εδρεύει?Και απο όργανο?

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 19:13 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 19:09 —

Φίλε alko101 η σελίδα που μου έστειλες δεν υπάρχει.Κάποια άλλη ίσως?

Δυστηχως εχω πολλα χρονια να μιλησω με τον συγκεκριμενο μαστορα , και δεν εχω να σου πω τιποτα , που να σε βοηθησει. το μονο που θυμαμαι ηταν οτι το σπιτι του και το εργαστηριο του ηταν στην Νεα Σμυρνη.

Η σελίδα που σου έστειλα σε παραπέμπει σε άλλο άρθρο μέσα στο forum. Αλλά αντιγράφω εδώ κείμενα από εκεί :

Σε ευχαριστω πολυ λοιπον!Δε βλεπω παντως να βρισκω ακρη.Οποτε θα παω να δω το οργανο και θα κρινω.

γνωριζει κανεις τον οργανοποιο παυλιδη?τηλ,διευθυνση.

Παλιός οργανοποιός, με το όνομα Παντελής Παυλίδης φάινεται εδώ στην εκπομπή του λέμπέση, μετά το 59 λεπτό.
Ίσως να ήταν και ο βοηθός του Ζοζέφ…