Θεόφιλος Γαζέτας

εχει παρει κανεις αλλος μουσικο οργανο απο τον θεοφιλο γαζετα?ειναι κατασκευαστης μουσικων οργανων στην πολη της καρδιτσας.εγω εκανα την παραγγελια μου απο εκει.φτιαχνει πολυ καλα οργανακια.

Επειδή το όνομα του οργανοποιού αυτού δεν έχει ξανακουστεί στο φόρουμ, μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις τις όποιες παραπάνω πληροφορίες γνωρίζεις γι αυτόν? Διεύθυνση, τηλέφωνο, αν είναι παληός οργανοποιός ή νέος κτλ? Οτιδήποτε.

Γαζέτας Θεόφιλος-Σταμούλη 15- ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΤΚ 43100
Τηλ. 24410-80454 και 693-933-1306-email: info@gazetas.g
και αν επιτρεπεται να βαλω ενα link του
http://www.gazetas.gr/Theofilos/index.htm
ειναι σχετικα νεος κατασκευαστης αλλα εχω ακουσει απο αρκετους οτι το’χει το αθλημα.και απο οργανα που δοκιμασα ο ιδιος εμεινα ευχαριστημενος γι’αυτο και διαλεξα να παραγγειλω τριχορδο απο εκει.

Ευχαριστώ, θα τον προσθέσω στον κατάλογο των οργανοποιών.

Το σωστό link είναι https://www.gazetas.gr/Theofilos/index.htm

Όταν παραλάβεις το καινούργιο σου όργανο, να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου.

Μήπως μπορείς να μας πείς και σε πόσο χρόνο θα παραλάβεις το όργανο? (περίπου)?
Έχεις κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε ξύλο ή σε σχέδιο?
Ευχαριστώ

καλησπερα σε ολους το πηρα το καινουριο μου οργανακι απο αυτον τον κατασκευαστη και οφειλω να ομολογησω πωσ ειναι απο τα πιο δυνατα μπουζουκια που εχω πιασει στα χερια μου …θα φρονιτσω να ανεβασω μια φωτο στο προφιλ μου

Αν και λίγο καθυστερημένα, παραθέτω φώτο από το δικό μου όργανο φτιαγμένο από τον Θεόφιλο πριν από 2 χρόνια:

1 «Μου αρέσει»

Από πλευράς ομορφιάς, είναι πολύ ωραίο. Τολμώ να πω ότι θυμίζει αρκετά σχεδιαστικά τα αντίστοιχα του Καφετζόπουλου ( ή ιδέα μου είναι; ).
Από ήχο εάν μας κάνει την χάρη ο φίλτατος @Pigeonaras και μας δώσει ένα δείγμα τότε θα έχουμε άποψη και επ’ αυτού. Όπως και να έχει πάντως να το χαίρεσαι και “καλά γλέντια!”.

1 «Μου αρέσει»

Συμφωνώ, είναι πολύ όμορφο. Ιδιαίτερα μ’ αρέσει ότι ενώ έχει τόσο πολύ ψιλοκέντημα, το αποτέλεσμα είναι λιτό.

Οι εντυπώσεις σου από τον ήχο;

Τι ειναι λαθος? σε κατασκευαστη κουζινων μου βγαζει…
Υπαρχει κανενα αλλο σωστο λινκ ?

Υπάρχει ήδη ένα βιντεάκι στο φόρουμ με το συγκεκριμένο όργανο
http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=21075&page=7&p=235052#post235052

Από ήχο μπορώ να σου πω ότι είναι ακριβώς όπως το ήθελα :slight_smile: Πριμο-μεσαίο με αρκετά δυνατό ήχο και ωραίο “σκάσιμο” μοργκάνας.Γενικά ειναι δυνατό … :slight_smile: :slight_smile:

Το σωστό link είναι αυτό

αν και απ’ ότι φαίνεται δεν έχει ολοκληρωθεί η σελίδα ακόμη…

Επίσης η σελίδα του στο Facebook

Ωραίο όργανο, αλλά κι οι πενιές σου πολύ ζόρικες, όπως πρέπει…
χαίρομαι που μαθαίνω ότι είσαι μέλος του Φόρουμ…

Εχει κανένας εμπειρία με οργανα του Θεοφιλου ?
Καποιο feedback απο όσους πήραν όργανο πριν χρόνια?
Τυχαια έπεσα πάνω στο προσωπικό του προφίλ στο Facebook που αν κατάλαβα είναι το μόνο σημείο που ανεβάζει τις δουλειές του και όχι στην σελίδα του καταστήματος του.
Τα όργανα του με έχουν εντυπωσιάσει παρα πολυ για αυτό ρωτω, είναι κάτι μεταξύ Καφετζοπουλου και Παϊσιου.

ειναι τουλαχιστον 20 χρονια κατασκευαστης, με οικογενειακη παραδοση στο ξυλο και στα σκαλιστα. οσοι πηραν οργανο απο εκει μειναν ευχαριστημενοι. εχει και δωσει και πολλα στο εξωτερικο.

3 «Μου αρέσει»

Καλησπερα σε ολη την παρεα εχω ακουσει για τον οργανοποιο Θεοφιλο Γαζετα επισκεφτηκα την σελιδα του και ειδα οτι κανει παρα πολυ καλη δουλεια θα ηθελα την γνωμη σας και φυσικα αν καποιος εχει παρει δικο του μπουζουκι.Αν δεν κανω λαθος το εργαστηριο του ειναι στην Καρδιτσα απο βδομαδα λεω να παω και απο εκει μια βολτα ωστε να δω και απο κοντα τα οργανα που φτιαχνει και να μιλησω μαζι του.



Εδω βρηκα και καποιες φωτογραφιες απο την δουλεια του.Θα ηθελα γνωμες.

Προσωπικά δεν έχω παίξει με όργανο του, αλλά απο την επικοινωνία που ειχα μαζι του φάνηκε πολυ συνεργασιμος και επικοινωνιακος.
Επίσης εχω ακουσει αρκετά καλά λογια για την δουλειά του.

1 «Μου αρέσει»

Καλησπερα Πανο εχω ακουσει και εγω καλα λογια ειναι η αληθεια.Θα τον δω απο την αλλη εβδομαδα και απο κοντα γιατι θα παω Καρδιτσα.Σε ευχαριστω και παλι Πανο.

Σε περίοδο διακοπών είχα περάσει από το μαγαζί του.
Πολύ ευγενικός και προσιτός άνθρωπος. Του τηλεφώνησα πριν πάω για να ρωτήσω αν υπάρχει όργανο για να δω και όχι μόνο είχε ένα, αλλά φώναξε και κάποιον γνωστό του να φέρει και το δικό του για να παίξω (εγώ ερασιτέχνης).
Νομίζω ότι ήταν το πιο ευκολόπαιχτο όργανο που έχω δοκιμάσει. Μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση και ο ήχος του (παλλίσανδρος ήταν και τα 2) και γενικά μου άρεσε αρκετά.
Το αρνητικό ήταν ο χρόνος κατασκευής/παράδοσης (κοντά στο χρόνο αν θυμάμαι καλά;), οπότε δε μπορούσα να περιμένω τόσο. Έψαξα και μεταχειρισμένο (3χορδο πάντα), αλλά δεν βρήκα δυστυχώς τίποτα επί πολύ καιρό.

1 «Μου αρέσει»

Είναι εξαιρετικός οργανοποιός

1 «Μου αρέσει»