Τι προτείνετε για το τάστο

Γεια σας εχω ενα μπουζουκι 15 ετιας το οποιο δεν το χρησιμοποιουσα ολα αυτα τα χρονια,τα χρονια που δεν το χρησιμοποιουσα τοτε τις χορδες τις τιγκα ε και λογικο να ξεκολισει το ταστο απο το κελυφος πηγα το κολλησαν πιο παλια αλλα οι χορδες στην αρχη του ταστου εκει που τις δενουμε ψηλοακουμπουσαν στην ταστιερα και απο την μερια του κελυφους οι χορδεσ ηταν κανα 2-3 εκατοστα πιο ψηλα απο την ταστιερα!το πηρα εγω το μπουζουκι πριν 3 μηνες το κατεβασα στο υπογειο μου,εχω δεκαδες εργαλεια,το ξεκολησα το σουλουπωσα,και τωρα κανα 4-5 χιλιοστα στη μερια του κελυφους και 1-2 χιλιοστα στην αρχη!τι προτεινετε? λετε να το ξαναξεκολησω και να το κολλησω καλυτερα η μπορει να εχει σκευρωσει και η ταστιερα και να θελει καινουρια?και αν θελει καινουρια ποσο εχει περιπου?

Βάλε και καμία τελεία αδερφέ γιατί το διάβασα 3 φορές και νόημα δεν έβγαλα.

Σε ότι αφορά τις απορίες σου. Εξέταση δια πληκτρολογίου δεν γίνεται. Επομένως, ποιος ξέρει εάν έχει όντως σκεβρώσει; Μπορείς όμως, εάν είναι σκεβρωμένη λίγο, να μην την αλλάξεις αλλά να την τρίψεις.
Επίσης, το καμπυλωτό πίσω μέρος των οργάνων λέγεται “σκάφος”. Κέλυφος έχουν τα αβγά.

1 «Μου αρέσει»