Τι είναι ο μαθητικός μπαγλαμάς;

και εγω κατι τετοιο σκεφτηκα φιλε guvs
τελοσπαντον σε ευχαριστω για την συμβουλη σου:090:

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 19:19 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 19:16 —

μολις μου προτεινε ενα μπαγλαμα ο zabe με 100 ευρω και πολυ μου ειναι
δυστηχως δεν αντεχει πολλα η τσεπη μου αν και θα θελα να αντεχει να παρω και καποιον αρκετα καλο
σε ευχαριστω παντως :slight_smile:

Καλησπέρα,
είμαι καινούριος στην κοινότητά σας. Μπαγλαμά παίζω 6 χρόνια αυτοδίδακτος και στάσιμος. Χωρίς να με χαλάει βέβαια, γιατί μέχρι στιγμής εκφράζω το μέσα μου και αυτό μόνο με δια-σκεδάζει. Ο μπαγλαμάς που έχω αν και τον αγαπάω καθότι ο πρώτος μου, είναι ότι χειρότερο. Διαβάζοντας σήμερα εδώ, σε διάφορα νήματα, πράγματα ένιωσα την ανάγκη να το προχωρήσω το θέμα μόνο και μόνο για να ξεπεράσω τη στασιμότητά μου. Η έκφραση θέλει εξέλιξη. Δεν ξέρω αν αναφέρομαι στο σωστό νήμα (αύριο θα ψάξω περισσότερο και θα επανέλθω με διαγραφή του παρόντος αν χρειαστεί), αλλά ισχύει ακόμα ο μπαγλαμάς με 150 ευρώ που γράφτηκε παραπάνω πριν μήνες?

Πάνος

Γεια σου πανο. Ναι υπαρχει ακομα το μπαγλαμαδακι. Αν ειναι στειλε μου π.μ να συννενοηθουμε

Μακριά από τέτοιου είδους “μαθητικούς” μπαγλαμάδες, απευθύνονται σε ανθρώπους που δεν ξέρουν καθόλου απο όργανα και μπορούν τα τους πασάρουν ένα σκουπόξυλο για όργανο. Χίλιες φορές μεταχειρισμένο στα ίδια λεφτά…

Ευχαριστώ Λαϊκέ! Θα σου στείλω π.μ… Δέντρο θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά γιατί το αναφέρεις στην προκειμένη περίπτωση? Θεωρείς πως το μπαγλαμαδάκι που δεν χρειάζεται πλέον ο Λαϊκός, ότι είναι τελείως σκάρτο και μαθητικό? Απότι κατάλαβα, του Λαϊκού, είναι μεταχειρισμένο στα ίδια λεφτά.