Τζουράς μέ σκάφος ντούγες , 63 εκ κλίμακα .

Νά καί ο άλλος Τζουράς , αυτός μέ συμβατικό σκάφος

.

IMGP5748 small.jpg
Κλίμακα 63 εκ , σκάφος καρυδιά , μάνικο σαπέλι , κόντρα/ταστιέρα/καβαλλάρης βέγγε , καπάκι έλατο
IMGP5749 small.jpgIMGP5751 small.jpg
Αυτό τόν έχουν δεί ( καί ακούσει ) κάποιοι στήν τελευταία μάζωξη ( Γενάρη ) . Ήχο θά ανεβάσω μόλις μπορέσω .

συγχαρητήρια Παύλε, πολύ ωραίος μου φαίνεται και ειδικά το σκάφος! δικό σου καλούπι ?

Μπράβο φίλε, όμορφο όργανο ! Περιμένουμε ήχο!

Υ.Γ. Εάν έχεις την καλοσύνη κα το χρόνο, μπορείς να μας στείλεις και μια ολόσωμη φωτογραφία; Νομίζω πως επιτρέπει μια καλύτερη αντίληψη των αναλογιών. Ευχαριστώ

Είμαι τυχερός γιατί και αυτό το όργανο έπεσε στα χέρια μου. Εντύπωση μου έκανε πόσο ελαφρύ είναι το σκάφος και το όργανο συνολικά. Ο ήχος του για μένα είναι όπως πρέπει να είναι ο τζουράς, μουρμούρικος και παραπονιάρικος.

Πολύ όμορφο όργανο

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα Παύλο, είμαι ο Γιώργος που είχαμε φτιάξει τον καβαλάρη από παλίσανδρο

Πανέμορφος ο τζουράς, περιμένουμε ηχητικά και από τους δύο

Παιδιά ευχαριστώ γιά τά καλά σας λόγια . Μόλις μπορέσω νά ηχογραφήσω μέ τόν liga rosa θά ανεβάσω αμέσως . Επίσης φωτο ολόσωμη άν καί , Μπάμπη , στήν επόμενη μάζωξη θά παίξης κιόλας .

μόνο ολόσωμη; και με μαγιώ!!!
για το ηχητικό από βδομάδα, π-σ-κ είμαι φούλ…

Νικόλα , άμα υπάρχει δουλειά όλα καλά . Η φωτογράφιση θά γίνει μέ χορδοδέτη Τάνγκα .

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 13:47 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 13:43 —

Μάνο όχι , ούτε τό σκάφος είναι δικό μου . Βρήκα μιά καλή πηγή νά προμηθεύομαι σκάφη καλοφτιαγμένα καί αξιόπιστα , καί εγώ κάνω τά υπόλοιπα .

Παύλο όμορφο όργανο! Περιμένω να ακούσω και ήχο!

Παιδιά άκουσα και ήχο το απόγευμα και το οργανάκι απλά τα σπάει. Ωραίος δυνατός ήχος, προς του μπουζουκιού, γλυκός, κρατώντας όμως τον χαρακτήρα του τζουρά. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ και πιστεύω πως σίγουρα είναι η καλύτερη δουλειά του Παύλου! Άντε και εις ανώτερα (και σε μπουζούκια)!

Παύλο πολύ ωραίο το τζουραδάκι που έφτιαξες, ειδικά ο κάθετος άξονας του σκάφους αλλά και η περίμετρος του για τα δικά μου μάτια ειναι υπέροχα, μπράβο σου, και πάντα τόσο ωραίες δουλειές

https://youtu.be/IPS2bhi8LMI
Ήχος από κάμερα . Ο "καλός " έπεται .

Παρα πολυ καλο… το εφτιαξες για εσένα; η θα το πουλησεις… αν ναι με ενδιαφέρει

υγεία…

Πολύ μου αρέσει και ο ήχος του και το μέγεθος του!

Παιδιά , ευχαριστώ γιά τά σχόλιά σας

Μπάμπη μου ελπίζω τά βιντεάκια νά σού έδωσαν σαφή εικόνα τού οργάνου σάν σύνολο .

καλό θα ήταν να ανεβούν και τα βίντεο σε καλή ανάλυση, γιατί από την κάμερα δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
παύλο, αν δεν σου κάνουν αυτά που σου έστειλα πες μου το να βρώ κάποιον να τα φτιάξει.

Η καλή ηχογράφηση

Μπράβο Παύλο, μπράβο Νίκο.
Από μεράκι βγαίνουν τα ωραία όργανα !