Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

Ωραία περάσαμε με τη συνεισφορά Λαμπρινής-Γιώργου κλπ. Διασκεδάσανε και οι δίπλα παρέες. Οι Τούρκοι είχαν σημαντική παρουσία και όταν παίζανε (τσαλκιτζή, κόνιαλη, χαλεπιανό μανέ κλπ) υπήρχε αυτοσυγκέντρωση, όχι μόνο από μας αλλά και από τις δίπλα παρέες. Νίκο liga-rosa έλειψες. Στα επόμενα.

όμορφα ακούγονται όλα αυτά… ζηλεύω. κι εσείς μου λείψατε, ειδικά αγαπητές παρουσίες που έχω καιρό να δώ (κουτρούφι, τούντας, κλπ).

Καλημέρα σε όλους και όλες και καλή εβδομάδα. Μια ακόμη όμορφη ρεμπετοσύναξη με εκλεκτή παρέα ήταν η χθεσινή. Ζητώ συγγνώμη όσους ταλαιπώρησα με την αγριοφωνάρα μου… αλλά συμβαίνουν και αυτά στις όμορφες καταστάσεις:) . Σύντομα τα επόμενα και καλύτερα.

//youtu.be/mWxo9rLr0z4

//youtu.be/FkbaMZ7jq_k

Το playlist με όλα τα βίντεο, για να μη τα βάζω ένα ένα
https://www.youtube.com/watch?v=teXKiM27XEQ

//youtu.be/teXKiM27XEQ

Νικο μου μας ελειψες!
Περασαμε υπεροχα- ουτε καταλαβαμε πως περασε η ωρα!

ναι ρε γμτ… άντε στην επόμενη!
πάμε για καθημερινή λοιπόν; ο λόγος στον νίκο νι!

Καθημερινή και “Καλά καθούμενα”. Αφήστε όμως να πατήσουμε Φλεβάρη και τα ξαναλέμε!

Λοιπόν, για τη συγκέντρωσή μας του Φλεβάρη προτείνω Πέμπτη, 23 του μήνα, στο “Καλά καθούμενα” στο Κέντρο Αθήνας, λεπτομέρειες θα δώσει ο Ν. Νικολάου. Ακούω τυχόν αντιρρήσεις για την προτεινόμενη ημέρα.

κι ό,τι έλεγα να ανακινήσω το θέμα! είμαι μέσα, μόνο σκέφτομαι ένα βόρειο μέλος που μπορεί να κατέβει αθήνα μια βδομάδα αργότερα.

Μπορούμε να κάνουμε την εξαίρεση, αφού ο Φλεβάρης είναι κουτσός, και να το βάλουμε Πέμπτη 2 του Μάρτη. Είμαστε εντάξει με τους / τις υπόλοιπους / -ες;

Η μεθεπόμενη συνάντηση, αν πάνε έτσι τα πράγματα, πρέπει να γίνει Παρασκευή 31 Μαρτίου.

αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι, νομίζω βολεύει.
πάντως δεν χρειάζεται να είμαστε τόσο αυστηροί με της ημερομηνίες της μεθεπόμενης μάζωξης. στο τέλος θα χρειαζόμαστε τα ημερολόγια των βαβυλωνίων και των αζτέκων για να υπολογίσουμε τις μαζώξεις της επόμενης χιλιετίας!

Μεσα για Πεμπτη 2 Μαρτιου!
Για 31 Μαρτιου την μεθεπομενη για εμας οχι γιατι 1 Απριλη φευγουμε για Σκοτλαντ(να καταχωρηθει στο ημερολογιο των Αζτεκων παρακαλω)

χμ, τί λέτε για μάζωξη στην blue lamp? κάθε δευτέρα μαζεύονται όπως κι εμείς και παίζουν τα δικά τους!

ΟΚ καί’γώ γιά 2 Μαρτίου . ( Καί νά σκεφτείς ότι βιαζόμουνα νά τελειώσω τό μισομπούζουκο γιά νά τό φέρω τήν άλλη Πέμπτη … )

Κλείσαμε για τις 2 Μαρτίου.Ο Λευτέρης (μαγαζάτορας) ενημερώθηκε.

όμορφα! ακονίζουμε τα πηρούνια και τις πένες μας!

Νικόλα (Νικολάου!) βάλε και ένα λίνκ για το μαγαζί, σε παρακαλώ!

Αν και δεν είμαι ο nikosn … site μαγαζιού και χάρτης. Προσοχή επειδή το μαγαζί έχει δυο καταστήματα … αυτό που ενδιαφέρει είναι αυτό του Κεραμικού / Γκάζι.

Καλησπέρα στην παρέα. Μαζεύει κάποιος συμμετοχές για την Πέμπτη;