Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

Προτείνω Παρασκευή 27 / 1 /.

προτείνω μια μέρα που να βολεύει τον νίκο τον νι, για να δοκιμάσουμε το μαγαζί που πρότεινε στο γκάζι. τί λέτε;

Τα Π.Σ.Κύριακα ,και εορτές,μου είναι δύσκολα,γιατί είμαι εκτός έδρας.Όποια μέρα θέλετε και μπορείτε καθημερινή ,το κάνουμε.

Με γνωστό και δεδομένο το θέμα ότι τα ΠΣΚ είναι μεν βολικά για τους εργαζόμενους με κανονικό (με πρωϊνό ξύπνημα!) ωράριο ανθρώπους, αλλά δεν επιτρέπουν στα μέλη μας που εργάζονται ως μουσικοί σε ταβέρνες κλπ να συμμετέχουν, ενώ συναντήσεις το μεσοβδόμαδο δυσκολεύουν τους εργαζόμενους, έχουμε από αρκετά χρόνια συμφωνήσει να εναλλάσσουμε πάντα ΠΣΚ και μεσοβδόμαδα. Μέσα σ’ αυτή λοιπόν τη λογική, προτείνω να παραμείνουμε αυτή τη φορά σε συνάντηση ΠΣΚ, αφού η συνάντηση του Δεκέμβρη ήταν μεσοβδόμαδα, και να αφήσουμε τον Νίκο Ν να προσδιορίσει την ημερομηνία για τη συνάντηση του Φλεβάρη, που θα γίνει μεσοβδόμαδα και εκείνη.

Βεβαίως,κανονιστεί όπου θέλετε, εκτός κέντρου,και κανονιζουμε για τα καλά καθουμενα τον Φεβρουαριο.

Λοιπόν, κλειδώνουμε για Πα 27 / 1/ ; Και ρίξτε και ιδέες για χώρο.

κλειδώστε ό,τι ημερομηνία θέλετε, απλά ενδέχεται να δουλεύω μέχρι τελικής πτώσεως την παρασκευή 27/1.
μόλις το έμαθα, άμα οριστικοποιηθεί κάτι θα ενημερώσω. σε καμιά περίπτωση δεν ζητάω να αλλάξει κάτι για χάρη μου.

Η συνάντηση του Γενάρη γίνεται ΠΣΚ. Έχουμε ακόμα καιρό: Να το βάλουμε Πα 20/ 1/; Παίζει και Κυ (μεσημέρι φυσικά), 22 ή 29 / 1/. Νικόλα πες ποιά ημερομηνία τυχόν δεν σε βολεύει, αλλά ας κάνουν το ίδιο και όσοι τυχόν έχουν και εκείνοι πρόβλημα για τις προτεινόμενες ημερομηνίες. Αν γίνει 20 ή 22 θα είναι μάλλον μαζί μας και μία παρέα Τούρκων φίλων που θα είναι στην Αθήνα εκείνες τις μέρες. Ο Τζενγκίζ Ονουράλ, γιά όσους τον ξέρουν, και φίλοι. Μπουζούκαρος και μουσικάρα, έχει κατά τη δεκαετία 80 ηχογραφήσει ρεμπέτικα με τούρκικο στίχο, ως σχήμα “Yeni Turku“.

ε, νομίζω πως αξίζει τον κόπο!!!

Δεν χωρεί καμία αμφιβολία περί τούτου.

Τ.γ.Και γιατί να το κρύψωμε άλλωστε.

Εντάξει, ας περιμένουμε όμως καν΄να – δυό 24άωρα, μήν τυχόν έρθουν ενστάσεις.

πρόσεχε μη σε πιάσει κανένα τικ στον ώμο, φτού φτού φτού.

υγ: από πίτα που δεν τρώς, τί σε μέλλει κι αν καεί;

Καλή Χρονιά με Υγεία σε όλους.

Είχα ‘‘δέσει’’ το 27 και κανόνισα ταξίδι στην Αθήνα στις 26.

Κώστα μου, λυπάμαι που τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τις συναντήσεις μας δεν κατάφερα να καταστήσω σαφές ότι, μέχρι τη στιγμή όπου θα πούμε “Η επόμενη συνάντησή μας θα γίνει … (τότε και τότε)”, τίποτα ακόμα δεν είναι δεμένο.

Δεν πειράζει, ούτως ή άλλως δεν μπορώ να είμαι Αθήνα πριν τις 26.

κρίμα, θα ήθελα να γνωριστούμε από κοντά… η ημερομηνία δεν έχει λήξει πάντως.

ε, ναι, ευκαιρία θα είναι να τους δούμε… κι αν είναι και μεσημερι :092::088: άκόμη καλύτερα…

Να το βάλουμε λοιπόν Κυριακή 22 του μήνα, για χάρη της Πέλης, τι λέτε; Καιρό έχουμε να βρεθούμε Κυριακή!

Κυριακή μεσημεράκι για μενα θα ήταν πιο εύκολο να έρθω σε αυτή την μάζωξη. Αλλιώς δύσκολο το βλέπω. :frowning:

Ας πουν και οι υπόλοιποι!

εγώ κλασικά κυριακές θα παίζω στου λελούδα, αλλά μπορώ να έρθω άμα το κρατήσετε.