Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

Εμεις αν ερθουμε δυστυχως θα ερθουμε μετα τις 11μμ!

μακάρι να τα καταφέρετε! σίγουρα θα μας πετύχετε πάνω στο παίξιμο μετά το φαγητό.
εγώ αντίθετα θα προτείνω να ξαναδοκιμάσουμε να μαζευτούμε από νωρίς όσοι μπορούμε, με τα γνωστά οφέλη. τί λέτε για 7-8μμ;

Συμφωνώ, κι εγώ λέω να εμφανιστώ κατά τις 7.30.

Για τη συνάντησή μας την Πέμπτη (2 του Μάρτη), παρακαλώ για δηλώσεις συμμετοχής με πμ σε μένα. Η ταβέρνα προτείνει, εκτός από παραγγελία μέσω καταλόγου, ένα μενού με χαμηλότερο κόστος. Συγκεκριμένα, ανά 4 άτομα: Μερίδα χόρτα, φάβα, τυρί ταλαγάνι, λουκάνικο, πατάτες τηγ, κεφτέδες με σάλτσα, φλογέρες παστουρμά, χοιρινή τηγανιά, πανσέτα μαριναρισμένη. Κόστος 14 Ε / άτομο, περιλαμβάνεται ψητό ψωμί και κρασί ή αναψυκτικά. Μπύρες / τσίπουρα εκτός.

πέμπτη 2 μάρτη. θα είμαστε κι εμείς από νωρίς, κατά τις 7.30.

χαλαρή μάζωξη, μου άρεσε που είχα την ευκαιρία να πώ δυο κουβέντες παραπάνω με κάποιους αγαπημένους ανθρώπους. κρίμα που δεν ήρθαν ο γιώργος και η λαμπρινή…
μας έφτιαξε για τα καλά ο βασίλας, με τα ψωμιά του και τα ντουζένια του!!!

νομίζω χρειαζόμαστε μια αγρανάπαυση, διακρίνω μια κόπωση μετά την μεγάλη μάζωξη των γιορτών. πάντως έχω μια ιδέα για ταβέρνα, αν σας ενδιαφέρει.

Liga rosa πάντα οι ιδέες για νέα μέρη είναι αποδεκτές.

είχα μιλήσει κάποια στιγμή με την “ρούγα” στην νέα φιλαδέλφεια, την έχει ένας παππούς κωνσταντινουπολίτης. το μαγαζί είναι ό,τι πρέπει, παλιά μονοκατοικία (μου θυμίζει το πρώτο μου σπίτι στη γειτονιά), από τις πιο παλιές και ονομαστές ταβέρνες της περιοχης. η κουζίνα είναι αυθεντική πολίτικη (καυτερή και με μπόλικο σκόρδο), τα ηχεία παίζουν μονίμως ρεμπέτικα, καμιά φορά μαζεύονται και άλλες παρέες και παίζουνε για την πάρτη τους. τί λέτε;

Ε, και βέβαια να το δοκιμάσουμε! Σειρά έχει το ΠΣΚ, τι λέτε λοιπόν για Παρασκευή 31 του Μάρτη;

νομίζω στις 31 δεν μπορούν ο γιώργος και η λαμπρινή…

Είπα στον σερβιτόρο να κόψει τα καρβέλια σαν αντίδωρα ,για να φτάσει για όλον τον κόσμο.Εν τέλει δεν ήταν αντίδωρο αλλά κανονική θεία κοινωνία.Όσο για τα ντουζένια τι να πω…μας καθήλωσε.

Καλησπέρα σας αφού σειρά έχει Σ/Κ τι θα λέγατε για κάποια Κυριακή μεσημέρι;

Για Κυριακή είναι λίγο δύσκολο, αυτή τη φορά. 26 του μήνα δεν είναι και τόσο καλή ιδέα, με πλήρη αργία το Σάββατο, αλλά μπορούμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ, πχ, μπορώ άνετα. Εναλλακτικά, μπορούμε να δούμε και Παρασκευή 24.

γεια σας παιδια!
δυστυχως ηταν αδυνατον να ερθουμε…
μου αρεσει η ιδεα του Νικου για Νεα Φιλαδελφεια(λιγο το φαγητο με ανησυχει που ειναι καυτερο και εχει σκορδο)

Οσον αφορα τις ημερες για Μαρτιο μπορουμε σιγουρα νομιζω 20,21,22,27,28,29,30/3 (23,24,25,26 και 31 δεν γινεται για εμας:(
Ωστοσο εσεις βρισκετε ημερομηνια και κανονιζετε και αν μπορουμε, με χαρα να ερθουμε!

Το μαγαζί μου ακούγεται μια χαρά το βασικό όμως είναι να μπρορώ τότε που θα οριστεί…

βλέπω μια χαλαρότητα και ένα “μπούκωμα” τον τελευταίο καιρό, μαζί με αρκετές δυσκολίες στις ημερομηνίες. μήπως να το αφήναμε για μετά το πάσχα, να μας ξαναέρθει η όρεξη;
δεν μου αρέσει που το προτείνω αυτό, αλλά ακριβώς επειδή μου αρέσουν πολύ οι μαζώξεις δεν θέλω να τις “καίω”. βασικά θα χαρώ αν προκληθεί μια αναθέρμανση που θα οδηγήσει σε μια ωραία μάζωξη.

Μια ημερομηνία 11-14 Μαίου θα βόλευε ή πάει πολύ μακριά?

Εμεις 11,12 ,14μεσα

Επειδή μοιάζει αρκετά μακρινό μήπως να το πηγαίναμε 1 βδομάδα νωρίτερα ; (4-5-6-7 Μαΐου) ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε και μια μάζωξη αρχές Ιουνίου πριν ξεκινήσουν οι καλοκαιρινές άδειες;

Μεσα για 4,5,6 Μαϊου