Σέρβις μπουζουκιου

Καλησπέρα
Πέρασα απο την Θεσσαλονίκη για μια προσωπική δουλεια και είπα να πάω και το μπουζούκι μου μιας και τελευταία δεν μου τα λέει και πολύ καλα στον Κ Σταμκο.
Μου έκανε εντύπωση ότι άφησε όλες τις δουλειές του για με εξυπηρετήσει .¨για να δούμε τη έχει το όργανο μου λέει ¨
με το που το είδε μου είπε τον κατασκευαστή του και άρχισε να μου λέει τη εχει.
Πάνω στην κουβέντα τον ρώτησα για καινούργιο όργανο ¨ κάτσε να συμμαζεψουμε το δικό σου και το συζητάμε πάλι μετα ¨ …γελασα και είπα κάτσε να δούμε μπάς και κάνει κανά θαύμα .
περασαν περίπου 45 λεπτά και μου είπε ¨για δοκίμασε το τώρα ¨ άρχισα να γελαω τέτοιο ήχο δεν είχε όταν το αγόρασα.
Πραγματικά το λέω έχω και γω εμπορικό κατάστημα αλλα του αξίζει ο χαρακτηρισμός του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ.
ευχαριστω Μάνος .

Υ.Γ τον Κ Σταμκο μου τον συστησαν φίλοι μουσικοί και συμφουριτες

Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση…Είναι απλά πραγματικότητα. Ο Παναγιώτης Στάμκος - ξέχωρα απο το πόσο καλός οργανοποιός είναι - αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για κάθε επαγγελματία. Το γεγονός και μόνο πως θα μπορούσε, εαν ήθελε, με χαρακτηριστική άνεση, να βγάλει “σκάρτο” το μπουζούκι σου φίλε tsako και ταυτόχρονα να σου πουλήσει δικό του όργανο, δείχνει πως ως οργανοποιός έχει άλλη “αίσθηση” για το χώρο τον οποίο υπηρετεί…Είτε για service οργάνου, είτε για αγορά, είτε απλά για μια καλημέρα, χαίρεσαι να μπαίνεις στο μαγαζί του…

ΥΓ. Δεν μου αρέσουν οι δημόσιοι εκθειασμοί προσώπων ή καταστάσεων, ιδίως όταν γίνονται μέσα σε “κλειστές” κοινότητες όπως είναι τo φόρουμ μας, αλλά πως μπορείς να το αποφύγεις όταν γενικά στην εποχή του marketing της υπερκατανάλωσης αλλά κυρίως στον καιρό της οικονομικής κρίσης διαπιστώνεις τέτοιες συμπεριφορές απο επαγγελματίες…

Μακαρι να υπηρχε κ στην Αθηνα καποιος …

Φιλέ Μάνθο καλοί επαγγελματίες σίγουρα υπάρχουν και στην Αθηνα, και στην Τριπολη και στο…Χαρτουμ…Αρκεί κάποιος να έχει την υπομονή που απαιτείται για το ψάξιμο…

Γενικα, εχουν ειπωθει πολλες φορες για τον Παναγιωτη πραγματα που λιγο-πολυ συμφωνω. Περα απο τα μπουζουκια του, που μου αρεσουν αρκετα, στο σερβις και οι τιμες του και το σερβις καθεαυτό είναι εξαιρετικά. Για τον άνθρωπο Παναγιώτη, τα έχω ξαναπεί, μην κουράζω.

Υ.Γ: Σκεφτείτε πως δεν έχω καν δικό του όργανο…

tsako αν δεν σε πειράζει περιέγραψε μας λίγο την αρχική κατάσταση του οργάνου και τις επεμβάσεις που έγινανα απο τον κ. Στάμκο

Σήμερα πήγα το μπουζούκι μου για πρώτη αλλαγή τάστων στον Π. Στάμκο. Το μπουζούκι είναι δικιά του κατασκευή και σαν συμπέρασμα όπως και πέρυσι που μου άλλαξε τάστα στο άλλο μου όργανο το αποτέλεσμα ήταν άριστο. Άλλαξε το όργανο απευθείας.

Ενα εχω να πω!!! Του παραγγελνεις οργανο και περιμενεις απο δεκα στα δεκα που μπορει να εχει ενα οργανο απο ηχο και απο εμφανιση,να εχει τα εννεα στα δεκα. Και αυτο που βλεπεις εχει τριαντα στα δεκα χωρις καθολου υπερβολη!!! Υ.Γ μιλαμε για ηχο για εμφανιση και για τα λεφτα που δινεις,αλλος δεν υπαρχει!!! Να σε καλα Παναγιωτη παντα να φτιαχνεις μπουζουκαρες!!!