Πολύτιμο ηχητικό υλικό

Σπάνια και "ασυνήθιστα’’ 78αρια (με εξαιρετικό ήχο) αναρτημένα στη σελίδα "Πολύτιμο ηχητικό υλικό"του Πάνου Σαββόπουλου http://www.panossavopoulos.gr/p/blog-page_48.html

(ΕΕΥΡΙΠΙΔΗΣ) #2

ξερει καποιος αν σε αυτη τη σελιδα υπαρχουν καποια ακυκλοφορητα κομματια η κυκλοφορουσαν ολα απο πριν στο γιουτιουμπ και στη ρεμπετοσελιδα κτλ?

(Νίκος Πολίτης) #3

Εευριπίδη μου, μπες στη σελίδα και ψάχ’το μόνος σου. Στην ανάγκη, ρώτα και τον ίδιο το Σαββόπουλο.

(ΕΕΥΡΙΠΙΔΗΣ) #4

αμα το ξερει ηδει καποιος γιατι να μπω σε αυτη την διαδικασια?

Με το ΥΤ και γενικά το ίντερνετ, η έννοια κυκλοφορημένο-ακυκλοφόρητο είναι λίγο φλου. Μπορεί κάποιος να έχει ένα δίσκο στο μοναδικό σωζόμενο αντίτυπο, και να τον ανέβασε πριν δέκα λεπτά στο ΥΤ. Ή να τον ανέβασε παλιότερα, και έκτοτε να το ξαναανέβασαν άλλοι δέκα, αναπαράγοντας το δικό του μοναδικό ανέβασμα. Ή μπορεί για Χ-Ψ λόγους το ανέβασμά του να καταργήθηκε. Και ούτω καθεξής… Ή σάμπως γνωρίζει κανείς μας με ακρίβεια τι έχει ανέβει και τι όχι; Το μόνο ερώτημα με πρακτικό νόημα είναι αν εγώ (ο Πέπε, ο Ευριπίδης, ο οιοσδήποτε) γνωρίζω ή όχι το συγκεκριμένο τραγούδι που βρήκα μπροστά μου.