Οργανοποιός: Σάκης Δρόσος

Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα για τον παραπάνω οργανοποιό?Έχω ακούσει οτι είναι απο τους καλούς αθηναίους μάστορες και έχουν όργανά του πολλοί επώνυμοι μπουζουξήδες.

Πολύ καλός μάστορας.Καλος χαρακτήρας και πολύ έξυπνος άνθρωπος.Οτι σου πει αυτό είναι.Αμα φτιάξεις όργανο σ αυτόν έχει την ευθύνη για το όργανο.ΑΝ πάθει κάτι ή θέλει σέρβις ενδιαφέρεται.Δεν θέλει να πουλήσει μια φορά και να πάρει ότι πάρει.φτιαχνει τα όργανα από την αρχή μόνο του.Δεν αγοράζει τίποτα από αλλού.παραδειγμα σκαφος-χελωνα.Ολοκληρο το όργανο δικής του κατασκευής.Και το κυριότερο αντέχουν σε καιρικές συνθήκες πχ υγρασία κλπ

@tifoseli μιας και ανάστησες το θέμα μπορείς να μας δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες, όπως που τον βρίσκει κανείς (διεύθυνση, τηλέφωνο κλπ), τι ώρες / μέρες, εάν έχει κάποια χαρακτηριστικά γνωρίσματα η δουλειά του (πχ φτιάχνει καλά λαϊκά τρίχορδα κλπ) και εάν έχεις κάποιο οργανάκι από τον μάστορα, ανέβασε εικόνες, ηχητικά, βίντεο κλπ. Όλα αυτά βέβαια εφόσον έχεις την καλή διάθεση και την δυνατότητα!

Αυτή την εποχή έχει ένα πρόβλημα υγείας.Να μη σας δώσω τηλ και διεύθυνση διότι δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει αυτό. Αν γυρίσει θα αναρτήσω αμέσως

Είμαι από Άρτα έχω όργανο του Σάκη από το 96 ψάχνω να τον βρω να το δει και να μου πει τι θέλει δεν μπορώ να τον βρω ελπίζω να ναι καλά

Καλησπερα παιδιά!
Οποίος ψάχνει το Δρόσο δεν υπάρχει περίπτωση να τον βρει…
Σας το λέω εγγυημένα…
Παρατησε το μαγαζί του στο Κερατσίνι χωρίς να πληρώνει ενοίκια, αυτές της μέρες του γίνεται έξωση ενώ ο ίδιος εθεάθη να μεταφέρει κρυφά τα πράγματα με φορτηγάκι…
Το πιο άσχημο είναι ότι χρωστάει όργανα σε όλο τον κόσμο ενώ έχει εισπράξει τις προκαταβολες.
Σας μιλάω γιατι είμαι παθών!!!
Μακριά από αυτόν τον άνθρωπο…αποδείχτηκε απατεώνας! Θα χάσετε τα λεφτά σας… προσωπικά θα τον κυνηγήσω μέχρι τέλους γιατι φέρθηκε άνανδρα…
Έκλεινε το κινητό λέγοντας ότι δήθεν είναι στο νοσοκομείο κ το μόνο που έκανε ήταν να καρπώνεται λεφτά από παραγγελίες κ επισκευές οι οποίες ποτέ δεν παραδόθηκαν.
Οσο πιο μακριά μπορείτε…
Εξαιρετικός οργανοποιος αλλά ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!!!
Έχω παίξει όργανα τα οποία είχαν πάρει στο παρελθόν κάποιοι φίλοι κ είναι όντως πολύ καλα! Ωστόσο, ο άνθρωπος αυτός κάπου έμπλεξε κ όλα τα λεφτά τα έσπρωχνε εκεί κ όχι στη δουλειά του…( ο νοών νοείτο…!!!) Κρίμα…αλλά η αλήθεια είναι αυτή!!!
Μην μπλέξετε με τον «κύριο» αυτόν όπου κ αν τον πετύχετε γιατι θα βγείτε παντελώς χαμένοι! Υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι οργανοποιοί οι οποιοι εκτός των άλλων είναι και σωστοί στις συναλλαγές τους κ τηρούν τα όσα υπόσχονται!

Επειδή μόλις αυτές τις μέρες μού έτυχε παρόμοια ιστορία (άσχετη από όργανα), με άνθρωπο που τσέπωσε την προκαταβολή, έγινε καπνός, και αργότερα άκουσα μια ανεπιβεβαίωτη δακρύβρεχτη ιστορία φαλιρίσματος, θα πρότεινα επιφυλακτικότητα στα συμπεράσματα:

Οι καιροί είναι χαλεποί, και πάρα πολλοί άνθρωποι έχουν όντως πέσει έξω, και βρέθηκαν να χρωστάνε λεφτά και προπληρωμένες δουλειές. Δεν έπεται ότι είναι κατ’ ανάγκην απατεώνες. Απατεώνας είναι όποιος το κάνει προσχεδιασμένα. Άμα ο άλλος, για οποιονδήποτε λόγο, βρεθεί να μετράει τις μπουκιές των παιδιών του μία-μία, εννοείται ότι αυτό που μου χρωστάει εμένα δε θα είναι σε πρώτη προτεραιότητα. Αυτό το κατανοώ, άσχετα αν, από πλευράς μου, θα εξακολουθήσω φυσικά να διεκδικώ το χρωστούμενό μου.

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο!
Όπως κ πρέπει να πω ότι συμφωνώ κ με τον tifoseli παραπάνω ο οποίος τον χαρακτηρίζει καλό οργανοποιο, καλό και έξυπνο άνθρωπο!
Με τον Σάκη γνωριστήκαμε μέσω τρίτου κ μου έκανε παρά πολύ καλή εντύπωση…γιαυτο κ εξάλλου του έδωσα όλα τα λεφτά μετρητοίς χωρίς καν να ναρκώσει ούτε μια προκα! Του άφησα κ ένα μπουζούκι μου αξίας 2.200€ να το συμμαζέψει…
Περνούσε δύσκολα, έμενε στο μαγαζί μέσα, …τον βοηθούσα όσο μπορούσα…κ οικονομικά κ ψυχολογικά! Κατάφερα να του πουλήσω κ όργανα κ να του εξασφαλίσω κ αλλά κεφάλαια…
Ωστόσο όλα τα λεφτά που έπαιρνε τα ξόδευε άλλου, άφησε απλήρωτα ενοίκια, ρεύματα κ βέβαια όλους εμάς ξεκρέμαστους που εμπιστευτήκαμε τα λεφτά μας! Θα εκτιμούσα πιο πολύ να έδινε κάποια εξήγηση πριν εξαφανιστεί…κ σίγουρα θα δείχναμε κατανόηση…
Αυτό που έκανε είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ!
Λυπάμαι που εκφράζομαι κατά αυτόν τον τρόπο για έναν άνθρωπο που εκτιμώ ακόμη κ τώρα ως οργανοποιο…

παιδια οπως τα περιγραφει το παλικαρη πιο πανω . ο ανθρωπος ειναι κανονικος απατεωνας. Πηραμε 3 οργανα απο τον συγκεκριμενο με χιλια ζορια καταφερα και τα πηραμε με παρακαλια και αυτο γτ το φιλαρακι μου το εσταζε χρηματα συνεχεια για να γινει η δουλεια και τελικως του στειλαμε το 1 για επισκευη και εξαφανιστηκε απο προσωπου γης με το οργανο φυσικα ! Κανονικος απαταιωνας. πληρωμενο οργανο το τσεπωσε και μιλαμε για οργανο αξιας 1500 ευρω

Παιδια, οποιος ακουσει κατι για τον Σακη το Δροσο ας εχει την καλοσυνη να γραψει εδω!
Τον ψαχνουμε πολλα ατομα γιατι εχει φαει πολυ χρημα απο αρκετο κοσμο.
Ειναι κριμα που ολοι εμεις δωσαμε δουλεια σε ενα ανθρωπο που δε σεβαστηκε τον κοπο μας αντι να επιλεξουμε καποιον αλλον τιμιο οργανοποιο…
Προσωπικα δεν θα του τη χαρισω… Θα τον κυνηγησω μεχρι την κορυφη των Ιμαλαίων αν χρεαστει!
Σας ευχαριστω πολυ!

Φίλε εδώ είναι το Ρεμπέτικο Φόρουμ και καλό είναι να λέγονται “παράπονα” με την έννοια του να προστατεύονται αγοραστές από το να γίνουν θύματα κακής αγοράς, πάντα όμως σε κόσμιο επίπεδο και

χωρίς χαρακτηρισμούς.

Εάν πραγματικά υπάρχει τόσο σοβαρό ζήτημα, καλό είναι να κινούνται άλλου είδους διαδικασίες, που δεν αφορούν το φόρουμ.

1 «Μου αρέσει»

φιλε μπαμπη εμεις εδω προσπαθουμε να αποτρεψουμε ατομα απο το να δωσουν λεφτα σε αυτον τον “ανθρωπο” οσο για τον χαρακτηρισμο επετρεψε μου γιατι αν σου ετρωγε και εσενα πανω απο 1000 ευρω δεν ξερω τι μπορει να εγραφες ! το απατεωνας ειναι πολυ φιλικος χαρακτηρισμος !

Καλησπερα παιδιά κ καλη δύναμη για τις «περίεργες» μερες που περναμε !
Εχει καποιος καποιο νέο απο το Σακη Δρόσο ή παραμένει ακομη άφαντος;
Η οποία πληροφορία θα ειναι πολυ χρήσιμη!
Σας ευχαριστω κ καλες πενιές !!

kalhspera sas mia erotish psaxno ton droso ton saki ton organopio mou efage lefta k oxi mono emena ala se polous alous mipos mporoume apo sauto edo to foroumna broume mia akrh;euxaristo.

https://m.facebook.com/profile.php?id=100012100482807

exei profilmto gnorizo an opios dipote math kati tha to extimousa afantasta.

exei adiash to ergasthrio k exei pai alou mplegmenos polu batia to lamogio

:rofl: :rofl: :rofl:

Εδώ Φόρουμ. Αστυνομία αλλού. Ναί;

2 «Μου αρέσει»

oriste;den to epiasa parakalo;exsipnades;

Αγαπητέ φίλε Μανώλη, καλησπέρα και καλώς όρισες στο φόρουμ μας! Εκ μέρους της συντονιστικής ομάδας σε παρακαλούμε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, όπως όλοι μας.

Σε ό,τι αφορά την ουσία των δημοσιεύσεών σου, το γεγονός που περιγράφεις μας είναι ήδη γνωστό, όπως και ο ίδιος θα διαπίστωσες.

3 «Μου αρέσει»