Μιχάλης Παούρης - Οι άνθρωποι βάζουμε τους φραγμούς Τα όργανα περιμένουν εντολες!

Εγω παντως πιστευω οτι καποια σχολια εδω μεσα δειχνουν ακριβως την ιδια συμπεριφορα με αυτη που κατηγορειται ο Παουρης. Εναν φανατισμο και ενα οπαδικο στοιχειο, το οποιο δεν κολλαει απλα με τη μουσικη ρε παιδια… Δε θες να ακουσεις ή σου τη δινει ο Παουρης, μην ακους. Κανε κριτικη, πες δε μου αρεσει και οτι εκανε πανω το μελος Σφουνγκαρης, αλλα τα ζοκγλερ κλπ ειναι αστεια. Ο παουρης δεν ειναι λιγος. Τωρα τελευταια επαιξε ξανα με αλ ντι μεολα. Ειναι καλος μουσικος και γνωστης της θεωριας. Ενας μουσικος πειραματοζωο γιατι παιζει εμμονικα γρηγορα και δοκιμαζει τα παντα. Εχει το δικο του ταξιδι σστη μουσικη και καποιες φορες εχω ακουσει και πραγματα πολυ ωραια και σοβαρα. Εχει ενα σολο ουσακ πολυ ομορφο στο γιουτιουμπ με βιντεο σε κατι φυλακες. Τι να πω. Ουτε εμενα με ερχεται ο παουρης στη μυαλο για να ακουσω να αραξω, αλλα παντα χρειαζονται και οι ακραιοι που ξερουν και μπορουν να δωσουν πιστευω. Δεν ειναι της αισθητικης μου, αλλα δεν ειναι καθολου λιγος ο ανθρωπος. Θεωρω οτι ειναι πικραμενος απο την κοινοτητα του μπουζουκιου.

3 «Μου αρέσει»

Αυτό πώς το συμπέρανες?Βγήκε ο Νικολόπουλος και τον θεοποίησε.Βγήκε ο Σαββόπουλος μια από τα ίδια.
Δηλαδή τί άλλο πρέπει να γίνει?Να αναστήσουμε το Χιώτη να του πει ‘είσαι πιο γρήγορος από εμένα’ ή να αλλάξουμε γνώμη σε αυτούς που δεν τον πάνε για να μην είναι πικραμένος ο Παούρης?Αυτά όλα είναι στο μυαλό του καθενός.Ο κόσμος έχει προβλήματα δεν μπορεί να ασχολείται με τη ματαιοδοξία του Μιχάλη.
Όποιος γουστάρει Παούρη ας βάλει να τον ακούσει δεν του είπε κανείς τίποτα.Να επιβάλλουμε σε κάποιους να τον ακούνε όμως με το ζόρι δεν γίνεται.

2 «Μου αρέσει»

Θεωρώ ότι αντιμετωπίζεται από όλους μας με αυστηρότητα.
Πιο πάνω έχω αναφερθεί στην έπαρση που υπέθετα πως έχει αλλά με τον καιρό θεωρώ πως δεν έχει έπαρση ούτε σκοπό να φανεί πάνω από κάποιους.
Ιδιαίτερος φαντάζομαι πλέον είναι όπως το ταλέντο του, το μπουζούκι το διαφημίζει, κακό δεν κάνει ούτε σε άνθρωπο ούτε στην μουσική ούτε στο όργανο.
Αξίζει θεωρώ το σεβασμό για το χάρισμα που έχει και για το επίπεδο που το έχει φτάσει.
Όπως δεν θα μπορούσα να ακούσω από κάποιους ότι ο Παναγιώτης Παπαϊωάννου έχει κάνει κακό στο όργανο που με ένα μπουζούκι και 2 πετάλια έχει μια τόσο ιδιαίτερη και ξένη μουσική για εμάς.
Δεν βρίσκω λόγο για αντιμαχιες και αυστηρές κριτικές στην τέχνη.

Εδώ μας γέμισαν πριν 10 χρόνια την Αθήνα με γύψινες αγελάδες, δεν τρώω κάρυ ούτε βλέπω bolywood, δεν το έπιασα το νόημα της αγελάδας αλλά δεν ήμουν και αρνητικός, αν για αυτούς είναι τέχνη τότε οκ.

Υ.Γ. Για όσους δοκιμάζουν φαγητά και μουσικές ένα δείγμα του συνονόματου μου από τα ξένα που μου αρέσει πολύ :slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

Αν δεις αποσπάσματα που ανεβάζει από διαδικτυακά μαθήματα μια χαρά φαίνεται η έπαρση.

1 «Μου αρέσει»

Λαμπρό, εφόσον η συμπεριφορά του δεν προκαλεί βία, προσβολή, ρατσισμό και ότι άλλο κακό, θα έλεγα ότι αν δεν τον γνωρίσεις δεν μπορείς να τον αξιολογήσεις.
Επίσης δεν βρίσκω λόγο πλέον να ενοχλείται κάποιος τόσο έντονα όταν δεν έχουμε τα παραπάνω αρνητικά που ανέφερα.
Εδώ βγαίνουν οι μισοί οργανοποιοί σε βίντεο και λένε απίστευτα λόγια για τους εαυτούς τους, δεν είδα κάνα νήμα που να τους κράζει ανά διαστήματα και με θυμό.
Ας παραμείνουμε στα μουσικά μας δρωμενα.

4 «Μου αρέσει»

Τι πως το συμπερανα? Το εχει πει ο ανθρωπος. Και ο σπορος τον εχει παραδεχτει. Και πολλοι αλλοι. Και δε νομιζω κανενας ανθρωπος να υποτιμαει την γνωση του και την τεχνικη του. Η αισθητικη ειναι αλλο χορταρι και ειναι υποκειμενικο. Κανενας δε σου επεβαλλε να ακους παουρη ρε φιλε, που τα βρισκεις αυτα? Ο κοσμος ασχολειται με ενα σωρο μαλακιες, αυτο που λες ειναι λαικιστικο. Ελαχιστοι ασχολιουνται με τη ‘‘ματαιοδοξια’’ του μιχαλη γιατι ο παουρης δεν εχει κανενα μεγαλο φανμπεις ή ειναι σταρ των μιντια. Τελοσπαντων…Βλεπω αντιπαθειες και αμα δεν ξες τον αλλον, ειναι αδικο να μιλαμε ετσι. Εδω βγαινουν εισαγγελεις και στελνουν κοσμο στην εκκλησια για βοηθεια και μιλαμε για επαρση παουρη? χαχαχαχα

2 «Μου αρέσει»

Εγώ άλλο πράγμα είπα.Εσύ το λες αυτό.

Δεν τον αντιπαθώ.Ίσα ίσα σαν φυσιογνωμία ευγενικό παληκάρι φαίνεται.Εγώ σχολιάζω αυτά που βλέπω στο διαδίκτυο και που ο ίδιος προβάλει.

Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς αλλά δεν πειράζει.

Καλά οι μισοί οργανοποιοί δεν λένε τίποτα για τον εαυτό τους.Απλά διαφημίζουν τα όργανά τους.Προσωπικά δυο μου έρχονται στο μυαλό που λένε για τον εαυτό τους που και οι δυο έχουν φάει κράξιμο κατά καιρούς.Αν ανατρέξεις σε παλαιότερα νήματα θα τα δεις.Κανέναν δεν βλέπω θυμωμένο με τον Παούρη κουβέντα κάνουμε.

1 «Μου αρέσει»

Και ο Παούρης ΠΟΤΕ δεν έχει μιλήσει για τον εαυτό του, μόνο για την μουσική του έχει μιλήσει.
Δεν είναι 2 οργανοποιοί, το τελευταίο δίμηνο μόνο παίζει να είναι 3 πρωτοκλασάτοι με όργανα που κοστίζουν χρυσό και αναμονή 1-2 χρόνια.
Δεν έχουν κάνει ατελή όργανα ? Δεν έχουν παραπονεμένους πελάτες ?
Θυμός δεν υπάρχει αλλά το σταύρωμα σε κάθε ευκαιρία το λες και εμμονή, και δεν το λέω μόνο για σένα, είναι και για τον αγαπημένο μου Γιώργο πιο πάνω και για τον εαυτό μου ακόμη παραπάνω και άλλους πολλούς.

Σχολιασαμε, είπαμε την γνώμη μας, ευχαρίστως να συμπληρώσουμε κάτι καινούργιο η να συζητήσουμε κάτι επιπλέον με ένα νέο μέλος, αλλά να επαναλαμβάνουμε απόψεις μας αρνητικές και ειδικά χωρίς αποδείξεις είτε για παίχτες είτε για οργανοποιους είναι κάτι που δεν οφείλει κανέναν.

2 «Μου αρέσει»

Εγώ σχολίασα πάνω σε αυτά που γράφτηκαν Πάνο.Δεν συνέχισα το θέμα για να κράξω τον Παούρη.Έχεις δίκιο όμως είπαμε πολλά.Προσωπικά δεν γράφω ξανά για το θέμα.Ζητώ συγνώμη.

Δεν λέω για σένα φίλε, ούτε είπα ότι έκανες κάτι λάθος, συζήτηση κάνουμε και εξέφρασα πως δεν κερδίζουμε κάτι με το να υποθέτουμε ξανά και ξανά την ενδεχόμενη έπαρση ενός μουσικού.
Φυσικά και όλοι μας μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε όσες φορές θέλουμε.

1 «Μου αρέσει»

Κακό δεν κάνει αλλά αυτό το είδος του τζαμαρίσματος δεν είναι και τίποτα καινούριο. Τουλάχιστο αν η σειρά των συγχορδιών ήταν παρμένη από κάποιο δρόμο θα ήταν κάπως πρωτότυπο, έτσι είναι σαν να παίζουν δυο ακουστικές κιθάρες και ο σολίστας έχει λίγο παράξενο ηχόχρωμα.

1 «Μου αρέσει»

Λαμπρο πασα μου τι αλλο πραμα ειπες? ΕΙπες ο κοσμος εχει και αλλα να κανει απο το να ακουει τις ματαιοδοξιες του Μιχαλη και σου λεω δεν ισχυει αυτο και ειναι λαικιστικο να λες τι κανει και θελει ο κοσμος. Δεν σε ειπα γενικα λαικιστη, αλλα ετσι κανει και ο Αδωνις και οι λοιποι πολιτικοι που τους ανεφερα για την επαρση του εκει που δεν καταλαβαινεις με τους εισαγγελεις. Αμα σου φαινεται ευγενικο παλικαρι (και μενα μου φαινεται) τοτε ποια επαρση? Στο χωραφι του ειναι. Σου χει ερθει κανας μαστορας τελευταια για καμια δουλεια? εκει να δεις επαρσηχαχαχαχα
Καλη καρδια

1 «Μου αρέσει»