Καφετζοπουλικός ΞΑΝΑ ...κι άλλες ιστορίες

Στην ερώτησή σου θα απαντήσει με σαφήνεια μόνο ο ίδιος,το τηλέφωνο του εργαστηρίου είναι 2103304185,νομίζω όμως ότι είναι απαραίτητη η επί τόπου παρουσία σου για να ακούσεις και να δεις από κοντά τα όργανα και τον Μάστορα…

κατάλαβα, δε θα 'ναι πολύ του γούστου του. να 'σαι καλά για την άμεση απάντηση babis. ευχαριστώ και σένα vasilisgr, μετά την αποταμίευση ενος σεβαστού ποσού, μια επίσκεψη θα 'ναι από τα πρώτα που θα κάνω.

Πουλιέται κάποιο τετράχορδο του Καφετζόπουλου στην Χρυσή ευκαιρία. Εύκολα θα το βρείς.

Πολύ όμορφο όργανο και έξω από το συρμό. Θα μπορούσα να πω – λίγο υπερβολικά – ότι το ‘‘ερωτεύεσαι’’ ένα τέτοιο μπουζούκι με την πρώτη ματιά! Καλό παίξιμο ο τυχερος που το έχει!

Aς ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΈΨΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΛΙΓΟΝ ΤΙ
περασαν οι μηνες αλλοτε δυσκολα κι αλλοτε πιο πριμα…και να μαι παλι όξω απ τη βιτρινα του Μάστορα να τονε βλέπω με το λευκό μουσι και μαλλί κι αυτά τα γαλανά καθαρά σαν τον ίδιο μάτια…με βλέπει κι αυτός και γελάει …λιγο παραπανω απο το πουσαι μεγαλε και το καλως ήρθες…εχει καταλαβει ότι ειμαι ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ αφου στο τελος της συντομης επίσκεψής μου μου ευχηθηκε να μαι καλα να παιζω…κι οπως μου διευκρίνησε τηλεφωνικά την επομένη εννοουσε τις αγοραπωλησίες μου που ναι ενα απο τα Σαρακια ΠΟΥ μου σταμάτησε η κρίση ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΤΗΝΕ…παντως μεταξυ μας η ΠΡΕΖΑ ξαναχτυπησε με τη μορφη ενός απο τους πιο όμορφους τζουραδες που εχω δει κι ακουσει…τον εκλεισα παραυτα…και με δανεικά…ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ…ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ…(photos και άλλα συντόμως)…αμ πως…
παρεμπιπτόντως κι επειδη ειδα οτι καποιοι απο εσας με εδιαβασατε και τα μικρα μου σκοτεινά διηγήματα σας άρεσαν κιόλας…σας παραπέμπω στο πρωτο μου δωρεάν ηλεκτρονικό βιβλιοράκι. http://www.24grammata.com/wp-content/uploads/2013/12/boskainos-paraxenes-istories-24grammata.com_.pdf .(εν αναμονη του πρώτου μου έντυπου κάπου στο Χειμώνα)
Σας φιλώ
καλά παιξίματα και (κατά τον Παναγιώτη) καλα παιχνίδια κι …έρωτες με την πρωτη ματιά λεω εγω…

δημήτρη είσαι απίστευτος… καλορίζικο! και εύχομαι να κατασταλάξεις σύντομα σε όργανο και οργανοπαιξία.