Επισκευή Μαντολίνου εποχής 1940

δεν πιστεύω να μιλάμε για τον νίκο μπρα, ζ.πηγής & βαλτετσίου; σ’αυτόν δεν θα έδινα ούτε 100 ευρώ. για τους υπόλοιπους της οικογενείας μπρα δεν έχω γνώμη.
τελικά δεν κατάλαβα, αν μιλάμε για απλό συμμάζεμα από πού προκύπτουν τα σχεδόν 600 ευρώ και το τρίμηνο;

Ναι σε αυτόν τον μπρα πήγαμε στην ζωοδοχου πηγής και εν τέλει αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε την οικονομικοτερη λύση, που είναι η δικιά του, μιας και το μαντολίνο δεν είναι κάποιου ξακουστου κατασκευαστη,έτσι θα ξεκινήσουμε με ένα καλό συμμαζεμα, το μαντολίνο θα γίνει λειτουργικό, θα βγάζει ήχο και πάλι,ωστόσο, πείτε μας, επειδή δεν γνωρίζαμε τον μπρα και από πριν,γιατί έχετε ενστάσεις για αυτόν ?ένας τύπος γύρω στα 30 ήταν αυτός που μας εξυπηρέτησε,κοίταξε το μαντολίνο και μας είπε ότι θα το επισκευασει,δεν ξέρω αν εννοείτε αυτόν ή τον μεγαλύτερο κύριο που ήταν στο εργαστήριο,σε κάθε περίπτωση πείτε μας τις απόψεις σας να έχουμε μια εικόνα.

κάποια στιγμή νομίζω το είχαμε αναφέρει, αλλά νομίζω καιρό πριν -πού να το δείτε. πάντως στην πιάτσα έχει κακό όνομα εδώ και χρόνια. τελευταία φορά που νταλαβερίστηκα μαζί του, μετά από αρκετές ανταλλαγές με το ζόρι κατάφερα να πάρω ένα όργανο που να παίζει για λίγους μήνες. ειδικά στις αγοραπωλησίες δεν είναι να μπλέξεις, το λένε και οι βιολιτζήδες (που υποτίθεται πως είναι η ειδικότητά του).