Δρ. Πέπε

Αγαπητοί φίλοι,

Μετά από μια οδύσσεια 11 ετών ολοκλήρωσα και υποστήριξα επιτυχώς το διδακτορικό μου, με θέμα «Η τσαμπούνα του Αιγαίου: οργανολογία, ρεπερτόριο, σύγχρονη αναβίωση», στηριγμένο κυρίως σε επιτόπιες έρευνες στα διάφορα τσαμπουνονήσια του Αιγαίου.

Κάποια στιγμή, μάλλον από Σεπτέμβρη, η διατριβή θα αναρτηθεί στη γνωστή ιστοσελίδα του Εθν. Κέντρου Τεκμηρίωσης, απ’ όπου θα είναι προσβάσιμη στον καθένα. Θα ενημερώσω σχετικά.

Πολλα συγχαρητηρια !!! Δοκτωρα …:080: :019:

O γνωστός του αναψυκτικού;! :044:

Άλα, γουστάρω!!!Μπράβο Περικλή!

(εγώ βέβαια έχω μείνει στο “Τυπωθήτω”, αλλά και το κέντρο τεκμηρίωσης καλό είναι…)

συγχαρητήρια περικλή! είμαι σίγουρος ότι σεβάστηκες το αντικείμενο σου.

φόρουμ χωρίς δόκτωρ προκοπή δεν κάνει -σιγά μην γλίτωνες την καζούρα με το “δρ”…

συγχαρητήρια! και εις ανώτερα!

Μπράβο Δρ Περικλή.Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου.

Συγχαρητήρια και εις ανώτερα. Η αναζήτηση και η μάθηση δεν σταματούν ποτέ. Είμαστε περήφανοι για σένα και είναι τιμή μας που είσαι κοντά μας!!

Σιδεροκεφαλος Περικλή!

Συγχαρίκια κι από μένα!

Πώς σε αφήσανε να γυροφέρνεις “ελεύθερος” 11 χρόνια; Συνήθως σε 5-6 χρόνια τους “μπουζουριάζουνε”…

Συγχαρητήρια Περικλή που ολοκλήρωσες το δύσκολο και απαιτητικό έργο μιας διδακτορικής διατριβής.
Ελπίζω, πέρα από την ηθική ικανοποίηση και την πνευματική πρόοδο που αδιαμφισβήτητα έχεις κατακτήσει, να ανοίξουν δρόμοι και να δικαιωθείς και επαγγελματικά.

Ανυπομονώ να σε διαβάσω.

Ισ.υπ.Δρ* Babis

*ισόβιος υποψήφιος διδάκτωρ :slight_smile:

Μπράβο Περικλή. Καλή σταδιοδρομία!

και απο μενα πολα σηχαρητηρια περηκλη,

Συγχαρητήρια Δόκτωρ!

Πω πω μηνύματα! Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!

Ούτε εγώ το 'χω καλοκαταλάβει. Δε ρώτησα κιόλας, να πω την αλήθεια.

Βασικά αποκατεστημένος είμαι, επαγγελματικά. Είμαι δάσκαλος στη Μέση Εκπαίδευση (φιλόλογος). Ξέρεις, εκείνοι οι βολεμένοι του δημοσίου που κάαααθονται - να, και τώρα κάθομαι για παράδειγμα. Δε νομίζω ότι σκοπεύω να το γυρίσω στην τριτοβάθμια. Τώρα, από τυχόν προοπτικές πέρα από όσες μπορώ να προβλέψω, που να ανοίγει ένα δρ, δεν αποκλείω τίποτε. Κυρίως έχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη δουλειά που κάνω, αλλά δεν ξέρεις και ποτέ.

Οπότε, δεκτή η ευχή κι ευχαριστώ.

Μπράβο Περικλή. Συγχαρητήρια κι από μένα. Είμαι σίγουρος ότι ο κόπος σου δεν θα πάει χαμένος και θα βοηθήσει πολλούς νέους που τους αγγίζει αυτό το όργανο.

Συγχαρητηρια κι απο 'μενα.

Ε, αφού είσαι αποκαταστημένος κι επαγγελματικά:

Τώρα που ολοκλήρωσες το διδακτορικό σου
να βρεις και μια κανακαρά να βάλεις στο πλευρό σου

[i](εκτός αν το χεις κάνει ήδη και αυτό)

[/i]Συγχαρητήρια και από μένα.

Μπράβο Περικλή!! Συγχαρητήρια!! Είμαι σίγουρη ότι οι γνώσεις σου θα φωτίσουν πολλούς νέους εραστές της τσαμπούνας …

ΜΠΡΑΒΟ, Περικλή!
Χαίρομαι που οι κόποι σου έπιασαν τόπο, πάντα επιτυχίες να έχεις στη ζωή σου εύχομαι. :slight_smile: