Γνώμες για συγκεκριμένο 6χορδο (μεταχειρισμένο) Πολυδώρου (?)

Καλημέρα/σπερα και πάλι…

Θα ήθελα γνώμες αν γίνεται, για το συγκεκριμένο 6χορδο:

Αγορά του 2015 και τιμή στα 400 ευρώ.

Έψαξα αλλά δεν βρήκα πολλές γνώμες για ποιότητα/τιμή Πολυδωρου/Βouzoukishop (??)

Λόγω απόστασης (Καναδάς) να επισημάνω ότι δεν ρωτάω αν το συγκεκριμένο είναι καλό στα 1200 ευρώ η αν έχω καλύτερες επιλογές, αλλά (εάν υποθέσουμε ότι δεν έχει πρόβλημα!) εάν είναι καλό για 400!

Προκαταβολικές ευχαριστίες και να’στε όλοι καλά να ανοίγετε τα μάτια των μουσικά άσχετων όπως η αφεντιά μου!

Στα 400€ με κλειστά τα μάτια θα το’παιρνα. Αν υποθέσουμε πως δεν έχει σκευρώσει ή δεν έχει άλλο δομικό πρόβλημα διότι δεν δικαιολογείται τέτοια διαφορά τιμής απο 1200€ στα 400€ (ούτε κλεμμένο…)

Το συγκεκριμένο δε, φαίνεται να είναι μοντέλο κατασκευής Μάτσικα ( Μπουζούκι 6χορδο BZ6-401N )

1 «Μου αρέσει»

Σ’ ευχαριστώ για την γνώμη σου και την άποψη σου.
Παρεμπιπτόντως, νόμιζα ότι τα πιο ακριβά του bouzoukishop είναι του Πολυδώρου. (?)
Μια υπενθύμιση: στο εξωτερικό υπάρχει πάντα ο παράγοντας κόστους και επικινδυνότητας μεταφοράς και κυρίως το ζήτημα της τυφλής αγοράς αφού και αρχάριος όπως εγώ δεν μπορώ καν να το πιάσω στα χέρια μου πριν αγοράσω.
Σε συνδυασμό με την πολύ μικρή τοπική αγορά, εξηγεί (?) τις τρελές τιμές (προς τα πάνω ή κάτω).

Μου έχουν πει (για ένα άλλο 8χορδο):
“Με τα μισά λεφτά είναι γεμάτο και με πολύ καλύτερα το marketplace” κλπ κλπ

Εντάξει! Για φαντάσου όμως κάποιον που δεν το’χει καν δει από κοντά… Είναι αλλιώς με την απόσταση.

Τώρα βέβαια για 8χορδο ξεκίνησα… Αν και προτιμάω τον ήχο του 6χορδου…
Τέλος πάντων.

Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο και τη συμβουλες!

Καλημέρα αγαπητέ φίλε ,μοιάζει με τα μοντέλα του Ματσικα,πιθανώς και να είναι .Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι στείλεις κάποιον φίλο να το δει ή αλλιώς ένα λεπτομερές βίντεο.Καλες πενιες