Αγορά τρίχορδου

Καλησπέρα καταρχήν σε όλους στο φόρουμ,

Ψάχνομαι ν’αγοράσω τρίχορδο, καθώς είμαι εντελώς νιόβγαλτος και θα ναι το πρώτο μου σκεφτόμουνα να διαθέσω περίπου 500 γιούρια, βάση αυτού λοιπόν, ότι μπορείτε να προτείνετε καλοδεχούμενο.

Για την ώρα είμαι Αθήνα, και από Σεπτέμβρη Κρήτη, επομένως θα κινηθώ σ’αυτά τα δυό μέρη για την αγορά.

Σας ακούω… με ανυπομονησία.

Ρε συ, θα κατέβεις από Αθήνα για να αγοράσεις μπουζούκι… στο Ρέθυμνο;
Με αυτά τα λεφτά που διαθέτεις το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα μπουζούκι Μάτσικα.
Ναι, απ’ αυτά της “γραμμής”. Και μην ακούς τί λένε εδώ χάμω διάφοροι. Για μπουζούκια αυτής της κατηγορίας (κάτω του χιλιάρικου) είναι με πολύ μεγάλη διαφορά το καλύτερο value for money. Πήγαινε Ιπποκράτους/Χ. Τρικούπη κλπ.

Όταν κατέβεις στο Ρέθυμνο ρίξε ένα σύρμα να δοκιμάσουμε το μπουζούκι.

Συμφωνω με τον Πανο 100%
Επαιξα με ενα των 600ευρω και εντυπωσιαστηκα…

Ηταν ενα αθλιο εμφανισιακα μαυρο μπουζουκι. Αλλα απο ηχο και αισθηση ΑΨΟΓΟ.
Στρατο Τσακπινη αν δεις το μηνυμα δωσε περισσοτερες πληροφορίες. Για το μπουζουκι του φιλου σου στο Λεωνιδιο λεω…

Και εγώ έχω ένα τετράχορδο βέβαια από Μάτσικα όχι δικό μου αλλά κόστιζε στα 700. Όπως είπαν και οι αγαπητοί πιο πάνω εμφανισιακά είναι λιτό και απέριττο αλλά όταν κάνεις ένα σκάσιμο σε ρε μινόρε καταλαβαίνεις τι αξίζει. Πάντως φίλε Αλέκο ψαξτό μην επαναπαύεσαι σε ένα μόνο μάστορα. Αν θές να διαθέσεις πάνω από χίλια ευρώ τότε τα δεδομένα ανατρέπονται. Ότι χρειαστείς εδώ θα είμαστε να συνομιλήσουμε

Το έχω υπόψιν οτι από χιλιάρικο και πέρα αλλάζουν τα δεδομένα, αλλά από τη στιγμή που θα είναι το πρώτο μου όργανο, σκέφτομαι οτι καλύτερα να πάρω ένα όργανο μεσαίας κατηγορίας και να στρωθώ σε αυτό, κ’ύστερα όταν θα μπορώ να στέκομαι καλύτερα, να προχωρήσω προς τη κατηγορία 1000 και βάλε, προς βάρλα και κλεφτογιάννη. Για την ώρα λοιπόν 500… και όταν το χέρι μπορεί να παίξει προχωράμε…
ευχαριστώ τους εως τώρα για τις συμβουλές…

Τότε φίλε αλέκο μάτσικα αλλά ρίξε και μία ματιά σε αυτο το url http://www.musicorama.gr/eshop/index.php?c_id=1110