Αξιολόγηση ήχου μπουζουκιού από βίντεο (Σήκω χόρεψε συρτάκι)

ακουστε τον ηχο του μπουζουκιου και πειτε μου,με αριστα το 10 τι θα βαζατε;
μιλαω παντα για το οργανο και οχι για τον παιχτη:)

…περί ορέξεως κολοκυθόπιτα φίλε μου…αλλά εγώ έτσι όπως το ακούω μέσα απ΄το βιντεάκι δεν το γουστάρω…και είναι και στα χέρια καλού παίχτη…νομίζω…

ρε παιδια καντε ενα σχολιο για τον ηχο του μπουζουκιου.

ειναι ιδιο ακριβως με το δικο μου αλλα τετραχορδο και γιαυτο θελω μια γνωμη απο ειδικους.

πειτε ελευθερα την γνωμη σας οσο κακη και αν ειναι.

Με άριστα το 10 βάζω 7

Και εμένα δεν μου πάει ο ήχος, ίσως επειδή δεν μου πάει (καθόλου) το κομμάτι. Αλλά αρχάριε, ένα τετράχορδο δεν είναι ποτέ ίδιο με ένα τρίχορδο. Η φόρμα και η κατασκευή είναι διαφορετική και ο ήχος μπορεί να είναι πολύ διαφορετικός και αυτός.

Συγχαρητήρια πάντως στον παίκτη, έχει πολύ μαλακό παίξιμο. Μόνο, η κιθάρα είναι υπερβολικά “σηκωμένη” στην ηχογράφηση.

oποτε ειναι πολυ καλος βαθμος για ενα μπουζουκι αξιας 250 ευρω.
καποια στιγμη θα ανεβασω ενα με το δικο μου:230:

ο παικτης παντως ειναι πολυ παιχταρας ,και ξερω οτι εχει πολυ ψηλα τις χορδες αυτο το οργανο ,εχει ψηλο καβαλαρη.

Το “σήκω” ντο’μεταξυ στον τίτλο του βίντεο το έχει σκοτώσει :joy:

Εντωμεταξύ…

Αυτόματη διόρθωση ήταν…

Α δεν ξέρω, «Χάρης» γράφει, εσύ φέρεις την ευθύνη. :wink:

Όχι πως το 'χουμε συνήθειο στο φόρουμ να τη λέμε στον κόσμο για την ορθογραφία του, αλίμονο! Αλλά άμα διορθώνεις τον άλλο (που μπορεί επίσης να την πάτησε από αυτόματη διόρθωση) καλό είναι να κοιτάς τι έχεις γράψει πριν το στείλεις.

2 «Μου αρέσει»

Για τον τίτλο του video αναφέρθηκα…:slightly_smiling_face:

Screenshot_2022-01-05-22-54-03-794
Υγεία !

Σκέφτηκες ότι ο μπουζουξής μπορεί να είναι μετανάστης, δε ξέρω ποιάς γενιάς, και ο κιθαρίστας μπορεί να είναι φουλ ξένος;

1 «Μου αρέσει»

Μην το παίρνετε έτσι , μια πλάκα έκανα . Κατάλαβα , δεν ήταν ωραία … Δεν χρειάζεται να το παρατραβατε όμως . Να 'στε καλα