Αξιολογηση και εντυπωσεις για το καινουργιο μου μπουζουκι

Καλησπερα σε ολους,αγορασα εχθες το παρακατω μπουζουκι και θελω να μου πειτε αν σας φαινεται
καλο και ποσα χρηματα αξιολογητε οτι κοστιζει,γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικος και θα ηθελα να μαθω
αν το πειρα καλη τιμη.
ευχαρστω φιλικα παντα Τασος.!

το εμφανισιακο ειναι υποκειμενικο, οποτε αν εσενα σ αρεσει δεν υπαρχει θεμα νομιζω…
αν σ ενδιαφερει η γνωμη μου, μου φαινεται λιγο φορτωμενο αλλα εγω γενικα ειμαι των λιτων κ απεριττων οποτε ασε με να λεω.

οσο για ποιοτητα κ τιμη πρεπει να πεις κατασκευαστη, υλικα κ χαρακτηριστικα… πχ τι ταστιερα εχει…
παντως εμενα μου φαινεται προσεγμενο κ καλης ποιοτητας.

καλοριζικο κ να το χαιρεσαι!! ευχομαι να το ευχαριστηθεις!

Πολυ ωραιο καλοριζικο , στοιχιζει πανω απο 1.500 ευρω και μια και το πηρες με την καρδια σου
μη ρωτας κανενα , διοτι θα ακουσεις το μακρυ και το κοντο και θα φαρμακωθεις και αντε να παιξεις
μετα , χωρια που θα μανιάσεις με τον οργανοποιο , οτι ταχα σε γελασε και ολα τα σχετικα …

Μονο εμενα ακουσε που δεν ξερω να παιζω , αλλα ειμαι μανα στις καλες συμβουλες …
Τον ελευθερο χρονο σου , παρε το αγαπημενο σου μπουζουκακι , χαιδεψε το και μιλησε του σα
να `ναι αγαπημενο σου φιλαρακι , πες του για τη χαρα σου που το απεκτησες , ποσο ευτυχισμενος
εισαι κι αρχισε να παιζεις σιγα σιγα ο,τι ξερεις , την χαρα σου , την λυπη σου , την αγαπη σου ,
την προσμονη σου , τα “απαντα” της καρδιας σου …

Να δεις τι καλη παρεα που θα σου κανει και θα ανταποδωσει σε σενα την αγαπη που
του εδωσες , ολες οι αλλες ερωτησεις ειναι παραπανισιες και ξερεις γιατι ?
Διοτι προκειμενου να κανουμε μια σοβαρη κατα την γνωμη μας αγορα , πρωτα ρωταμε
κανουμε την προσωπικη μας ερευνα και μετα αποφασοζουμε (εξ ου και το περιφημο
“δεν ηξερες , δε ρωταγες ?”) … ευχομαι απο καρδιάς καλοπαιχτο και “καλοταξιδο” !!!

Ακριβώς έτσι, Πελαγία :109:

Καλόπαιχτο

Τα υλικα που ειναι φτιαγμενο ειναι τα γνωστα εβενος,καρυδια,ελατο,60 ντουγιες.
Κατασκευαστης>Παναγιωτης Μασμανιδης
Τα υπολοιπα φαινονται.
Ευχαριστω

Εφόσον το πήρες τί ψάχνεις; Αν σου πεί όλο το φόρουμ ότι το πήρες ακριβά τί θα κάνεις; Θα ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω;

Μην αισθάνεσαι καμία ανασφάλεια. Ό,τι έγινε έγινε, είτε καλώς ή κακώς. Οπότε απλώς καλή διασκέδαση!!!

Εχω την εντυπωση οτι μονο αν το δει καποιος απο ΚΟΝΤΑ μπορει να το αξιολογησει .
Μεχρι προσφατως ελεγα οτι ο ηχος είναι το βασικοτερο, σε ενα καλο οργανο καθως τα φτηνα δε θα εχουν ηχο. Πριν μια βδομαδα ειδα ενα οργανο των 200 ευρω που είχε απιστευτο ήχο αλλα ηταν τοσο δυσκολο να παιχτει που δε το επιανα στα χερια μου.
Οποτε πιστευω οτι αν δε το πιασεις στα χερια σου δε μπορεις να κρινεις. Ουτε απο την εμφανιση φυσικά, αλλα ουτε ΜΟΝΟ απο τον ηχο…

Ευχομαι να το ευχαριστηθεις…

oταν λες δυσκολο να παιχτει τι εννοεις;

Εγώ αγάπησα αυτήν την γυναίκα και μόλις την παντρεύτηκα.
Είναι καλή παιδιά?..
woman-beard..jpg
…Κάτι ανάλογο μας ρωτάς τώρα και δεν είναι εύκολο να απαντηθεί γιατί όπως και στην περίπτωση του δικού μου ερωτήματος:
1ον …δεν ξέρετε πως την βρίσκω εγώ και αν με φτιάχνει το μούσι στις γυναίκες.
2ον …δεν ξέρετε πόσο σεξουαλική είναι η φωνή της στο σκοτάδι.
3ον …τι εξωτικής ομορφιάς θυληκό φαίνεται στα μάτια μου
4ον …νιώθω άλλος άνθρωπος όταν την κρατώ στην αγκαλιά μου και μου τραγουδά.

Καλόπαιχτο το μπουζουκάκι!!!

[INDENT]oταν λες δυσκολο να παιχτει τι εννοεις;

Σκληρο, χωρις να είναι σκεβρωμενο…
[/INDENT]

α δλδ εννοεις οτι οι χορδες ειναι ψηλα και δυσκολευουν τπ παιξιμο;

δεν είναι ψηλα ιδιαιτερα αλλα δεν πατιουνται με τιποτα…
δε ξερω γιατι συμβαίνει αυτο

δεν ξερω, μηπως ειναι πολυ τεντωμενες;

Παιδιά, όχι διαλογική συζήτηση εδώ, υπάρχει και chat, για τέτοιες δουλειές

Φιλε Τασο καλοπαιχτο…πριν λιγο καιρο ειχε πεσει στα χερια μου ενα παλιο τετραχορδο,εψαχνα κι εγω γνωμες μα περισσοτερο μηπως και βρω απο που ηρθε…
Το ποσο καλο ειναι (πλεον) το καταλαβα παιζοντας το…και βασικα ακομα καλυτερα οταν επιασα αλλο μπουζουκι.Πιασ’το αλλαξε του τα φωτα στο παιξιμο και αν σε στραβωσει καπου…μη μασας…ευκολοι καιροι,παιρνεις αλλο:)