Αντωνησ -λαρισα

θα ήθελα να αναφέρω και εγώ άλλο ένα κατασκευαστή από τη Λάρισα. Τον έγραψα Αντώνη γιατί έτσι είναι γνωστος και κατασκευάζει λαικά και κάποια παραδοσιακά όργανα εδώ και 40 χρόνια μαζί με τον ανηψιό του πλέον… Είμαι κάτοχος ενός τετράχορδου μπουζουκιού του εδώ και 4 χρόνια και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω παίξει και άλλα 3-4 όργανά του τα οποία ήταν ανάλογης ποιοτητας. Πιστεύω πως είναι απο τους ποιό αξιοπρεπείς κατασκευαστές αφού με ένα λογικό ποσό πέρνεις ένα όργανο άριστης ποιότητας και σε ήχο και σε εμφάνιση. Αναμένω σχόλια…

Γιώργο νομίζω πως πρέπει να γράψεις μερικα ακόμη πράγματα καθώς γνωρίζεις αρκετες λεπτομέριες σχετικά με τα όργανα του Αντώνη(κοντρες, καπάκια, αντοχη, ποιοτητα ήχου)

Θα γίνει και αυτό απλά νομίζω είναι καλύτερα να ακούσουμε και άλλες γνώμες και μετά να συζητήσουμε και ποιό κατασκευαστικά πραγματα. Φυσικα αν κάποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες θα του πω ό,τι ξέρω χωρίς να θεωρηθεί διαφήμηση…

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΑ .ΕΦΤΙΑΞΕ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΧΟΡΔΟ ΚΑΙ ΣΟΥΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΣ.ΚΑΠΑΚΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΟΣΤΡΑΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΟΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ.ΑΣΕ ΤΟ ΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ:109::109::109::109::109:

Καραγιώργος: όχι με κεφαλαία σε παρακαλώ…

πολύ καλός.και σοβαρός επαγγελματίας(χωρις “ειδικες τιμες”,“ειδικες κατασκευες” κλπ).μη ρωτας το γιατι, ειμαι σιγουρος οσο για λιγους :089:

φιλε μου θα ηθελα να σε ρωτησω που ακεριβος βρισκεται ο συγκεκριμενος οργανοποιος? για να τον επισκευτω!

Βεβαίως φίλε μου να σου πω. Ελευθέριος Γιάννουλος - Αντώνης, Μ. Μπασδέκη 82. Τηλέφωνο: 2410232880. Ο,τι αλλο χρειαστείς ρώτα…

Ναι είναι ζόρικος ο μπαρμπα-Αντώνης. Μόνο δεν έχω ακούσει τρίχορδα απ αυτόν και θα το ήθελα πολύ.Το κακό είναι οτι όσες φορές κι αν πήγα δεν είχε ποτέ όργανο για να ακούσεις. Καίγεται στη δουλειά και είναι όλα παραγγελίες, που απ όσο ξέρω είναι οι πιο πολλές από επαγγελματίες που μώλις τελειώσει το όργανο το πέρνουν κατευθείαν.

Έτσι ακριβώς είναι Λιάκο μου…

Σήμερα πέρασα από το εργαστήριο του μαστρο-Αντώνη στη Λάρισα. Παρόλο ότι είχε δεχθεί να συζητήσουμε όταν τον πήρα τηλέφωνο από τη Θεσσαλονίκη, και γνώριζε ότι ταξίδευα από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα και θα σταμάταγα στη Λάρισα μόνο για την συνάντησή μας, τελικά δεν καταφέραμε να πούμε κουβέντα γιατί είχε πολύ κόσμο.

Για την πληρότητα των πληροφοριών απλώς αναφέρω το επώνυμο του Αντώνη είναι Θεοδώρου και ο Λευτέρης Γιαννούλος είναι ανεψιός του.

ΓΕΙΑ…

ΡΕ παιδες ειμαι και γω λαρισαιως και τον εχω ακουσει αυτον τον μπαρμπα-αντωνη!!!

μπορει να μου πει καποιος που ακριβως ειναι !

δηλαδη πως θα παω στην διευθυνση που αναφερεται παραπανω !

εγω παιζω τριχορδακι χρονια τωρα ! οποιος γουσταρει μου στελνει e mail στο mertzanos@gmail.com να βρεθουμε και να παιξουμε η στο τηλ 6974017868!!!

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Α ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΑ !

ΣΤΩ…

Αν είσαι Λαρισαίος δεν είναι τίποτα φίλε μου. Όπως κατεβαινεις την Ηρ.Πολυτεχνειου ένα στενο πριν βγείς στα φανάρια της οδού Βόλου θα κάνεις δεξιά. Νομίζω το 1ο ή το 2 στενό συναντάς την οδό Μ.Μπασδέκη όπου στο νούμερο 83 είναι το εργαστήριο του κυρ Αντώνη. Αν θές Και άλλες πληροφορίες μπορείς να στείλεις και π.μ. Καλή μέρα σε όλους.

Παρήγγειλα το μπουζούκι μου στον Αντώνη την άνοιξη, το Πάσχα για την ακρίβεια.
Το πήρα στις αρχές του Νοέμβρη(μου είχε πει τέλη Σεπτέμβρη) ενώ ήδη είχα αρχίσει να χάνω την υπομονή μου και σκεφτόμουν να ξεχάσω την προκαταβολή των 200?.
Αλλά το όργανο που πήρα με δικαίωσε ( ξέρω πως είναι ακόμη νωρίς και πως θέλει στρώσιμο και πως ο καιρός είναι ο καλύτερος κριτής και άλλα πολλά). Ποτέ όμως δεν πίστευα με αυτά που άκουγα και που διαβάζω εδώ και αλλού πως με 1200? μπορώ να έχω τέτοιας κλάσης μπουζούκι.
Για όποιον θέλει μπουζούκι από οργανοποιό, με όποιο ρίσκο αυτό έχει, νομίζω πως ο Αντώνης είναι από τις πιο καλές επιλογές .Μόνο υπομονή μέχρι να πάρει το μπουζούκι στα χέρια του.

κι εγώ πήρα τρίχορδο από τον Μπάρμπα Αντώνη εδώ κι ένα χρόνο. Ειδικά η ταστιέρα είναι φοβερή. Τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω κι ένα τζουρά. Συστήνεται ανεπιφύλακτα . Best buy.:088:

Εγώ σας τα έλεγα…:stuck_out_tongue:

Τα όργανα του Αντώνη ειναι μια χαρά οργανάρες.Μόνο που πια δεν ασχολείται ο ίδιος,αλλά ο Λευτέρης ο ανηψιός του.Επίσης σημαντικό είναι να αναφέρουμε και τις πολύ καλές τιμές του,τόσο στην κατασκευή όσο και στην επισκευή οργάνων.Αρχές Αυγούστου μου πήρε 100ε για ενα ξεσκεύρωμα,τη στιγμή που γνωστοί κατασκευαστές στην Αθήνα ξεκίναγαν απο τα 250ε…!!!

Όχι φίλε lixouriotis ακόμα κρατάει ο κυρ’Αντώνης και είναι μαζί με τον ανηψιό του εδώ και πολλά χρόνια.

Ανεβαστε καμια φωτο να τα δουμε?

Παιδιά ένα θα σας πω!!!Πήγαινα στον Γιάννη Παλαιολόγου και εκείνος από εκεί έπερνε γιατί ήταν ο οργανοποιός του.Φανταστικός άνθρωπος ο κυρ - Αντώνης, φανταστικές οργανάρες και τέλειες τιμές!!!Έχω παραγγείλει και εγώ από εκεί.Μόλις το πάρω θα πω περισσότερα.Αλλά ξέρω το αποτέλεσμα…

Φίλε ΔημητρηΚ αν μπεις στο Myspace μου και θα δεις και θα ακουσεις.