Αγορά Τζουρά - Ζητείται Τζουράς

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω εναν Τζουρά αλλά ως αρχάριος υπάρχει και το θέμα της τιμής και της αξιολόγησης του οργάνου.
Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ, περί τα 200 - 300 ευρό, ένα καλό όργανο για αρχή, και βλέπουμε στη συνέχεια για κάτι καλύτερο.
Έχω ακούσει πως τα όργανα του Νάκα δεν είναι και από τα καλύτερα.
Αν υπάρχει κάποιος που πουλάει ή γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Φίλε SeyatnCadi νομίζω πως σε αυτά τα χρήματα ( ειδικά με 300 ευρώ ) θα βρείς καλό οργανάκι και καινούριο αλλά μόνον σκαφτό.
Κάνε μια βόλτα στους διάφορους τεχνίτες και στις εκθέσεις τους και θα βρείς.
Βέβαια, πρέπει να έρθεις Αθήνα.
Το δικό μου το τζουραδάκι το πήρα από το οργανοποιείο του Χ. Σπουρδαλάκη και είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος.

Καλό ψάξιμο λοιπόν

Καλησπέρα και πάλι,
θα ήθελα μια άμεση αξιόπιστξ λύση έστω και εξ’αποστάσεως γιατι αθήνα δεν γίνεται να ανεβω στο άμεσο μέλλον!

Όποιος έχει κάτι καλό στο μυαλό του έστω και αλλυλεγγιακά θα ήμουν ευγνώμων να προτείνει!

Αν είναι για αγορά εξ αποστάσεως, άμεση μάλιστα, και επειδή το ποσό είναι σχετικά μικρό, μπες στο ιντερνέτ και δες τι υπάρχει από τους οργανωμένους κατασκευαστές. Παράγγειλε, παράλαβε και πλήρωσε. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. Σε αμφιβολία, πες μας “παιδιά, βλέπω αυτό. Τι λέτε;”

Καλησπερα μαγκες, πρωτη φορα γραφω, δεν θα σας κουρασω με τα κλασσικα, βρηκα το εξης τζουραδακι


και απλα θελω να ρωτησω τη γνωμη σας…δεν γνωριζω πολλα , και μενω μακρια απο αθηνα

Γιατί δεν κατεβαίνεις Θεσσαλονίκη (δεν είσαι μακριά) να περάσεις μια βόλτα από οργανοποιούς;
Άλλο να αγοράζεις από φωτογραφία και άλλο να το πάρεις στα χέρια σου για να δεις αν σε ικανοποιεί!

Χτες γραφτηκα στο φορουμ, και οση ωρα εψαχνα εβρισκα παντου πληροφοριες για αθηνα. Εχεις κανα δυο τρεις υποψιν να μου πεις? θα το εκτιμουσα

Δες στο παρακάτω σύνδεσμο.

Θα σου πρότεινα κι εγώ ένα σκαφτό τζουρά από τον Σπουρδαλάκη στον Πειραιά καθώς έχω έναν και είμαι κι εγώ ευχαριστημένος!

ρε παιδια βρηκα ενα μαγαζι στο μοναστηρακι πολυ καλος και φθηνος σε σχεση με τους αλλους οργανοποιους στο pegasus στο μοναστηρακι
www.pegasusgreece.com
μπειτε να δειτε και πολυ καλα μπαγλαμαδακια

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους.
Τελικά πήρα Τζουρά απο του Κλεφτογιάννη Χ.