Αγορά καινούριου Μπουζουκιού

Κι εγω πιστευω απο 10 χρονων, ξεκινωντας μεχρι 20 δηλαδη κατασκευης απο '85-'95.
Το εξηγω : απο το χρωμα του καπακιου που στη φωτογραφια φαινεται να εχει χασει τη γυαλαδα του φρεσκου 0-5 χρονια αλλα και το χρωμα ενος μπουζουκιου 5 χρονων και …
Η τεχνοτροπια της κλειδιερας (μασιφ και λεπτη) παραπεμπει επισης σε κατασκευαστες ψαγμενους και σε κεινη την “περιοδο”.
Οι τσαμπουκαδες μου θυμιζουν καποιο κατασκευαστη αλλα δεν μπορω να εντοπισω ποιος ειναι.
Επισης η φιγουρες στο καπακι και το κορδονι ειναι ιδιαιτερα, οσο για το σημειο που δενουν οι χορδες φαινεται σαν να ειναι ξυλινο το καπακι πραγμα που κανουν λιγοι κατασκευαστες …
Προσωπικα μου θυμιζει μπουζουκι του Θεοδόση …

Λοιπόν, το μπουζούκι αυτό είναι κατασκευής Απριλίου 2005 (!!!) από τον Καφετζόπουλο και είναι επίτηδες φτιαγμένο έτσι, χωρίς λούστρο και στολίδια. Έχει δε απίστευτο ήχο! Είμαι τρισευτυχής που είναι δικό μου!!

Αγγελικούλα καλορίζικο το όργανο…

Εγώ ξέρω αλλά δεν λέω…

aggeliki kalispera poly kalo to organaki sou kai panemorfo vevaia…na to xairesai

Ευχαριστώ παιδιά!!

Θανάση, με την πρώτη ευκαιρία πρέπει να το δεις. Κανόνισε να ξαναανέβεις προς τα δω, πες ότι κάτι σχολεία που είδες χρειάζονται επειγόντως επισκευές!!

Γιώργο, αφού εσύ μένεις εδώ, να κανονίσουμε κανένα βραδάκι να βρεθούμε. Πάμε Νιαβέντι αν θέλεις.

Λοιπόν φίλε Wolverine αν θέλεις φθηνά και καλούτσικα μπουζούκια πανε στη διέυθυνση που σου έχω εδώ.θα δείς δυο τρια που θα σου αρέσουν σίγουρα. http://www.greek-bouzouki.com/index.php?instruments_en1