Αγορά ηλεκτροακουστικης

Καλησπέρα παιδιά.Αποφάσισα να αγοράσω καινούρια κιθάρα μετα απο 21 χρόνια παρακαλώ.Μέχρι 500 ευρω μπορώ να ξοδέψω.Μου αρέσουν πολυ οι taylor οστοσω είναι πολυ πολυ ακριβές εκτός απο την bt1 e που όμως είναι 3/4 .Και εδώ θέλω την γνώμη σας.Βολεύει αυτο το μέγεθος?Δεν έχω παίξει ποτέ με τοσο μικρή κιθάρα.Τι αλλο θα μπορούσα να πάρω σε αυτά τα χρήματα ,προτείνεται μου καποιες .Φυσικά ενδιαφέρομαι και για μεταχειρισμένη.Ευχαριστώ.

Σε χαιρετώ. Καλό θα ήταν εκτός από το budget να μας πεις και για ποια χρήση την θέλεις. Γιατί προφανώς άλλο θα είναι το ηχόχρωμα ανάλογα με το ύφος που θες να παίζεις.

                                                                              Κοίτα μου αρέσουν όλα τα ειδη της μουσικής,αλλά περισσότερο ασχολούμαι με ελληνικά μιας και κάποιοι φίλοι παίζουν μπουζούκι καποιοι άλλοι μαντολίνο  πολλές φορές συμμετέχω σε διάφορα λάιβ με λαϊκή ορχηστρα καποιες άλλες φορές συνόδευω χορωδία...αυτά..

Καλησπέρα φίλε,

δεν θα σου πρότεινα να πάρεις αυτή την κιθάρα…

πλέον θα βρεις κιθάρες στα λεφτά που λες (500 ευρώ) με αρκετά καλά ξύλα και πολύ πιο πλήρεις συχνότητες από αυτήν που μας έγραψες εδώ…

Καλησπέρα babi μπορείς να μου προτείνεις κάποια μοντέλα?

Φίλε οι επιλογές είναι πάρα πολλές…

εμένα σε αυτά τα λεφτά μου αρέσει ηχητικά αυτή

και αν θες πιο μικρόσωμη αυτή

αλλά μην περιμένεις από κανέναν να σου πει ποιά κιθάρα να πάρεις, βγες στα μαγαζιά και ψάξε ό,τι σου αρέσει, να είσαι ΕΣΥ σίγουρος ότι κρατάς στα χέρια αυτό που θες…

φιλικά

Ναι, σιγουρα θα ειναι μικροσωμη η κιθαρα που θα διαλεξω και αυτη εδω μια χαρα ακουγεται.Επισης κοιταω και για την taylor gs mini ομως ανεβαινει η τιμη κατα 200 ευρω περιπου …