Trigas.gr

What else can I say… www.trigas.gr !!!

Πολυχρονόπουλε, το είδαμε το link που ανέβασες στο άλλο θέμα πριν λίγο.

Αν έχεις κάτι να πεις για τον Τρίγκα (πέρα από το ότι είμαστε τόσο πολύ τυχεροί που υπάρχει), ως δάσκαλο, μουσικό κλπ, κάντο. Αλλά μη γεμίζουμε το φόρουμ άσκοπα με σαβούρα.

“Πολυχρονόπουλε”, ??? Me gnorizis apo ton strato???
Ti asevia re pedaki mou pou iparxi!:mad:

To ipes ke monos sou, “στο άλλο θέμα” anefera yia ton Vangeli Triga sta “mousika vivlia” yiati theoro aparetiti pigi to (www.trigas.gr) yia osous pragmatika agapane to bouzouki ke ti laiki mas mousiki yiati opos ipa ine e pio sosti katagrafi ton tragoudion mas pou iparxi, ke kata ti gnomi mou e pio leptomeris Methodos.

An theoris oti gemizo to forum “άσκοπα με σαβούρα” anaferontas to mesa sto kefaleo “Mousika Vivlia”, ine e dikia sou apopsi, ala kapios alos pou tha kitaksi afto to kefaleo bori na pliroforithi.

Zito signomi se olous yia ta GrEnglish ala ime ektos Ellados afti ti stigmi ke den boro na vro panta computer me ellinika.

Ο ενικός χρησιμοποιείται φιλικά εδώ μέσα. Ας είναι.

Δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεστε κύριε YPolychronopoulos. Προφανώς δεν καταλάβατε τι έγραψα.
Για πάμε ξανά μια προσπάθεια…

Πάντως είναι καταπληκτικός άνθρωπος ο Β. Τρίγκας και σαν μουσικός άψογος. Τον γνωρίζω προσωπικά γι’ αυτό

φιλε andriko χαιρομαι που τα ξαναλεμε, θα συμφωνησω και γω μαζι σου… πραγματικα καταπληκτικος ανθρωπος εχουμε μιλησει απο το τηλ 2-3 φορες για το πως θα μου εστελνε καποια cd του και οχι μονο… Μπορει να κουβεντιαζει για αρκετη ωρα μαζι σου για να σου λυση τυχον αποριες με ολη την ηρεμια που εχει. Και απο μουσικος βεβαια ασε… ασε… τον ειχα δει σε μια εκπομπη πριν 4 χρονια στην τηλεοραση και απο τοτε κολησα μαζι του. οσο για το site του το επισκεπτομαι καθημερινα απο τοτε!!!

Γεία σου φίλε Γιώργο. Ναι όπως τα λες. Έτυχε να τον γνωρίσω πριν από μερικά χρόνια στο Άργος, λόγω του θείου μου (καμία σχέση με μουσική). Είναι καταπληκτικός χαρακτήρας,πάντα καλοδιάθετος και πρόθυμος για βοήθεια.Εύχομαι να τα ξαναπούμε

μάγκες έχει δοκιμάσει κανεις τα βιβλία του κυριου Βαγγέλη για το τρίχορδο?Αν είναι ας με ενημέρωση είτε από εδώ είτε από πμ αν θέλει.

λάθος κύριε πολυχρόνοπουλε. το σάιτ δεν είναι απαραίτητη πηγή για όσους πραγματικά αγαπάνε το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική, αλλά για όσους αγαπάνε το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική από τη σκοπιά και το παίξιμο του Τρίγκα…Για μένα προσωπικά είναι η βάση δεδομένων του σήλαμπς και πολλά από τα αλλού άφαντα και δυσεύρετα θέματα στο φόρουμ αυτό εδώ…

Δεν υπάρχει λάθος και σωστό κύριε Ανεστάκο διότι είναι προσωπικές απόψεις, και μάλιστα μεταβλητές. Η δήλωση σας που συμπεριλαμβάνει το «Για μένα προσωπικά», μας επιτρέπει μοναχά να σας ευχαριστήσουμε για την άποψη σας.

Ο κύριος Βαγγέλης Τρίγκας είναι λοιπόν απαραίτητη πηγή για όσους πραγματικά αγαπάνε το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική, ανεξαρτήτως τις σκοπιάς τους.

Φίλε YPolychronopoulos, με συγχωρείς αλλά δεν είναι έτσι. Ασφαλώς μεν το αν προτιμώ Τρίγκα, σήλαμπς ή οτιδήποτε άλλο είναι υποκειμενικό. Αν όμως υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που αγαπάει τη λαϊκή μουσική αλλά, για τον ίδιο προσωπικά, δεν τον καλύπτει η εν λόγω πηγή, πάει να πει ότι, εντελώς αντικειμενικά, υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι!

Άρα το ότι δεν είναι πηγή για τον καθένα αλλά για όσους, προσωπικά, έχουν μια Α οπτική, είναι σωστό ως γεγονός και όχι ως άποψη.

Υπάρχει λάθος κύριε Πολυχρονόπουλε, γιατί εσείς δεν εκφέρατε προσωπική άποψη, παρά είπατε ‘‘για όσους πραγματικά αγαπάνε το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική, ανεξαρτήτως τις σκοπιάς τους’’. Τουτέστιν: δε με νοιάζει πώς την έχεις δει ή τι πιστεύεις, αλλά αν αγαπάς πραγματικά το μπουζούκι τότε θας πας στον Τρίγκα που είναι απαραίτητος…

Βέβαια αυτή η άποψη με προσβάλλει, γιατί αγαπάω πραγματικά το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική και δε θεωρώ τον κύριο Τρίγκα απαραίτητη πηγή. όμως όπως παρατηρήσατε εγώ όταν εκφράζω άποψη έχω την ευθιξία να πώ ‘‘για μένα προσωπικά’’ και να μην τσουβαλιάσω τους πάντες με μια δήλωση.
Παρακαλώ (για την άποψη μου).

Υ.Γ. Κύριε Πολυχρονόπουλε αυτό το λοιπόν στην πρόταση σας (Ο κύριος Βαγγέλης Τρίγκας είναι λοιπόν απαραίτητη πηγή για όσους πραγματικά αγαπάνε το μπουζούκι και τη λαϊκή μουσική, ανεξαρτήτως τις σκοπιάς τους.) δεν νομίζω να μπαίνει εκεί επειδή μου απαντήσατε και αποδείξατε πώς έχετε δίκιο ε??

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 05:35 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 05:34 —

Με πρόλαβε ο Πέπε, που λέει ότι λέω και γω. Με συγχωρείς δεν είδα την απάντηση σου Περικλή.