Mισομπούζουκο καφετζοπουλου

Τό καινούριο μου μπουζουκι. Πανέμορφο και με καταπληκτικό ήχo. Να ευχαριστησω το μαστορα και να τον συγχαρώ για το ατιστούργημα αυτό. Καπακι με κλίση από έλατο, σκαφος κελεμπέκι, μανίκι από φλαμούρι, φιγούρα από την Κωνsταντινούπολη ~30 ετων απο φλαμούρι και μαόνι, tastiera macasar.

Καλορίζικο και καλόπαιχτο!
Για τη δουλειά του μάστορα ότι και να πούμε είναι λίγο. Άλλο ένα εξαιρετικό (στο μάτι μόνο μέχρι να το ακούσουμε) όργανο με το χαρακτηριστικό φινίρισμα που έχει γίνει σήμα κατατεθέν του!

καλοπαιχτο το κουκλι! Πολύ ωραίο όργανο, το είχα δει στο εργαστήριο. Όμως…χμ…είχε πάντα τσαμπουκάδες? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχε. 65άρι δεν ειναι?

Πραγματικά πανέμορφο. Να το χαίρεσαι φίλε. Να δω πότε θα αξιωθώ να δω από κοντά ένα όργανο του Καφετζόπουλου.
Περιμένουμε και τον ήχο!:088:

Σας ευχαριστώ πολύ. 65Αρι ειναι και τους τσαμπουκαδες τους εβαλε εχθες το μεσημερι, κατοπιν επιθυμιας μου. Οσο για ηχητικο, πολυ συντομα θα το εχετε!!!

Καλοτάξιμος λεβεντάκο! Υπέροχο το σκάφος.

ΥΓ Πέρνα κι από την ομάδα να μας τιμήσεις…

//youtu.be/Vy62qARedtA

Πολύ όμορφο αργανάκι από τον μάστορα. Καλόπαιχτο Σωτήρη!!!

Ωραία φωνή έχει (η οποία θα γίνεται όλο και καλύτερη) και είναι και κουκλί!
Σούπερ επιλογή, εμείς “ζηλεύουμε”… καλόπαιχτο!

καλορίζικο!!! έκανες πολύ καλή επιλογή στον μάστορα, και ειδικά σε αυτή την κλίμακα έχει βγάλει εξαιρετικά όργανα! δυστυχώς δεν βρίσκομαι αθήνα για να παρακολουθώ τα καλοκαιρινά όργανα…

Παιδια μια ερωτηση. 65αρι οργανο εχει την ενταση ενος 68; λογικα οχι ;
Αλκο το δικο σου που εχω παιξει και εχω τα καλυτερα λογια να πω τι κλιμακα ειναι;

Γιώργο, 68 είναι.