H οδύσσεια ενός κακοφτιαγμένου τετράχορδου (2015)

…το παρελαβε εχθες μεσημερι το ελατωματικο!!!Και περιμενω(σημερα αυριο)το ‘‘καλο’’!!!Αντε καλως νεα ερθει και καλοπαικτο να είναι,αστερι,να μου διωξει την πικρα που ειχα από το άλλο!!!Να είναι γλυκα…

Χαιρομαι Βαγγελη που ειχε θετική κατάληξη η περιπέτια σου. Ηταν πιστευω η ποιο συμφερουσα για σενα λύση.Ηταν κατι που επρεπε να ειχες κανει αμεσως…τες παντ… τελος καλο ολα καλα.
Οταν το το λαβεις αν θες περασε να σου πω την γνωμη μου… κατι ακομη… ουζακι για τα καλοριζικα…ξερεις…Και για να μην ξεχνιομαστε πολλα ευχαριστω για την παρουσια σου στην εκδηλωση για την κιθαρα λυρα του Μουρτζινου.
Παναγιωτης

ευχαριστω Πανος56!!!Τιμη μου που ημουν στην παρουσιαση αυτου του σπουδαιου οργανου,όπως επισης και του καταπληκτικου εργαστηριου σου!(Το βραδυ παω να ακουσω τον μπουζουκση από τα δειλινατα,και θα του δωσω νεα από το οργανο που του φτιαχνεις!)Επι του θεματος μας τωρα ,πριν 40’ παρελαβα το καινουριο!!Πολύ απλο,λιγο βαρυ το αισθανωμε,και με χοντρο μπρατσο…δεν με κερδισε οπτικα και σαν αισθηση,ο ηχος του συπαθητικος…μαλακο οργανο ,!!!Βεβαια το οργανο είναι αστρωτο(6 μηνων),!!!Συμφορουμιτες-ες εδώ φτανει το τελος αυτης της ιστοριας…εν κατακλείδι,ο ανθρωπος αυτος ,φανηκε σωστος,συνεργάσιμος,με διαθεση να μου αντικαταστηση και αυτό το μπουζουκι αν χρειαστη(μιλησαμε τωρα στο τηλ!!),και κανονισαμε τον χειμωνα -πρωτα ο θεεος,αν -λεεω-χρειαστεί (που μαλλον θα χρειαστη)παω τριπολη,εχει βγαλει καποια τρίχορδα,του δινω το τετραχορδο και ανταλαζουμε(και καποιες διαφορες αν προκυψουν τις βλέπουμε!!!)…Αψογα!!Για την ιστορια να αναφερω για το καινουργιο οργανο…καρυδια αμερικανικη,καπακι κεδρος βραζιλιας,ταστιερα εβενος…Ανεβαζω φωτος ,και αυτό είναι…Να ευχαριστησω πολλους φιλους εδώ που βοηθησαν και συμπονεσαν…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 19:19 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 19:05 —

…κολησα και δεν βρισκω πως να ανεβασω φωτος…

λιγο η ταστιερα δειχνη (το πλαστικο)να μην είναι ιδιο παχος!!!Ιδωμεν…