📢 Ομαδική παρακολούθηση της παράστασης "Εγώ ο Μάρκος Βαμβακάρης"

αθήνα
βαμβακάρης-μάρκος
θέατρο

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #1

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου λέμε να μαζευτούμε μέλη του Ρεμπέτικου Φόρουμ να παρακολουθήσουμε μαζί την παράσταση “Εγώ ο Μάρκος Βαμβακάρης” (δείτε και το σχετικό θέμα εδώ)

Η παράσταση παίζεται στις 19:00 στο Θέατρο Στοά στου Ζωγράφου (Μπισκίνη 55)

Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή στην παρακάτω φόρμα μέχρι την Κυριακή 8/12 ώστε να δούμε αν θα μπορέσουμε να κλείσουμε ομαδικό εισιτήριο. Μετά την Κυριακή 8/12, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας ώστε να επιβεβαιώσετε την συμμετοχή σας.

:arrow_forward: Δηλώσεις συμμετοχής εδώ.

Κόστος εισιτηρίου: 13€ (φοιτητές, άνω των 65, ΑΜΕΑ: 10€)

Μετά την παράσταση σχεδιάζουμε να μαζευτούμε με τα μπουζούκια και τις κιθάρες μας στο μαγαζί “τα 6 Αδέλφια (που βρίσκεται κοντά στο θέατρο) για να πιούμε τα κρασάκια μας και να παίξουμε τις μουσικές μας) :wink: .

Αν δεν μπορείτε να έρθετε στην παράσταση, φυσικά είστε ευπρόσδεκτοι στην μάζωξη μετά την παράσταση (υπολογίζουμε να είμαστε στο μαγαζί γύρω στις 21:30 - 22:00). Αν έρθετε στο μαγαζί ανεξάρτητα από την παράσταση, στείλτε μου ένα προσωπικό μήνυμα για να σας συμπεριλάβω στην κράτηση.

Οποιαδήποτε απορία έχετε μπορείτε να την γράψετε στο θέμα αυτό ή να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα :slight_smile:

Πληροφορίες για την παράσταση

One-man-show του Θανάση Παπαγεωργίου που σκηνοθετεί και ερμηνεύει το βασισμένο στην αυτοβιογραφία του Μάρκου Βαμβακάρη μονολογικό έργο, προσεγγίζοντας την ουσία του με ερμηνευτική και σκηνική λιτότητα.

Σκηνοθεσία/Ερμηνεία: Θανάσης Παπαγεωργίου

Μπορείτε να δείτε μια πιο αναλυτική κριτική της παράστασης εδώ:

Θεατρική παράσταση "Εγώ ο Μάρκος Βαμβακάρης" συνεχίζεται
(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #2

(Γιώργος Παναγιωτακόπουλος) #3

Για να μαζευόμαστε για την παράσταση. Δηλώστε συμμετοχή!!
Μετά όπως είπαμε, ραντεβού στην ταβέρνα 6 αδέρφια για να ρίξουμε τις πενιές μας.

στη φορμα συμμετοχής λέει αν έρθουμε μονοι μας να βαλουμε τον αριθμό 1, αλλιώς να βάλουμε πόσα άτομα θα φέρουμε. Αν φέρουμε 1 (1+1) πώς το καταχωρούμε αφού αν βάλουμε 1 σημαίνει μόνοι μας, αν βάλουμε 2 σημαίνει θα φέρουμε άλλους 2 και το 1+1 δεν το καταχωρεί?? :wink::wink::smiling_imp::imp:

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #5

Ίσως είναι λίγο λάθος η διατύπωση… Θα την διορθώσω.

Στο μεταξύ βάλε 2 :wink:

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #6

Υπενθυμίζω ότι μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή μέχρι αύριο! :slight_smile:

Χρήστο θα μας ενημερώσεις με πμ για την ώρα που θα παραλάβουμε τα εισιτήρια και από ποιον ?

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #8

@tountas_priest έχεις προσωπικό μήνυμα :slight_smile:

(Κώστας Παναγιωτακόπουλος) #9

Πείτε μας δύο λόγια για την παράσταση οι τυχεροί που την παρακολουθησατε

(Χρήστος Παναγιωτακόπουλος) #10

Προσεχώς με φωτογραφικό υλικό!

(Νίκος Σαρηγιάννης) #11

έχασα την παράσταση λόγω δουλειάς, αλλά η μίνι μάζωξη που ακολούθησε ήταν μια χαρά!
(όπου γάμος και χαρά, η βασίλω πρώτη)