ΕΚΔΗΛΩΣΗ για τα 10 χρόνια του ρεμπέτικου φόρουμ και τον 1 χρόνο της κλίκας

Καλή ιδέα και διευκολύνει!

Αγαπητοί φίλοι,

Η εκδήλωση για τα <font size="+1"><font color=“0000ff”>10 χρόνια</font></font> του ρεμπέτικου φόρουμ και τον <font size="+1"><font color=“0000ff”>1 χρόνο</font></font> της κλίκας θα γίνει στις

<center><font size="+1"><font color=“ff0000”>28 του Μάη, ημέρα Κυριακή και ώρα 13.00</font></font></center>
το μεσημέρι στην ταβέρνα «ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ» που βρίσκεται στην οδό Σερίφου αριθμός 57, στα Καμίνια του Πειραιά. Η εκδήλωση θα έχει επίσημο, επετειακό χαρακτήρα. Η τιμή για κάθε άτομο είναι 20 ευρώ και περιλαμβάνει φαγητό και άφθονο κρασί. Δηλώσεις συμμετοχής στο email [email]physiart@ath.forthnet.gr[/email] μέχρι τις 23 του Μάη. Επειδή η χωρητικότητα της ταβέρνας είναι περιορισμένη και αναμένεται μεγάλη προσέλευση, θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας.
Θερμή παράκληση, οι δηλώσεις συμμετοχής από κάθε φίλο του φόρουμ και της κλίκας να περιορίζεται στα δύο άτομα, ώστε να συμμετάσχουν όσοι περισσότεροι φίλοι γίνεται.

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/102892.jpg

Ααααααααα !!! Η καλύτερη επιλογή ! Το καταπληκτικό -κι από αισθητική αλλά και από κρασί και μάσα μαγαζί- του φίλου μου του Μαρκοζάνη, ήταν η πιο εξαιρετική ιδέα!

Αντμιν, να μη σου στέλνουμε μέιλ, εδώ να δηλώνουμε παρουσίες. Και μάζεψέ τες συγκεντρωτικά, στο πρώτο, το δικό σου ποστ, να βλέπουμε και τους συνδαιτυμόνες μας…

  1. Ιωάννα (2 άτομα)

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην Ιωάννα 09 Μάιος, 2006)

Φανταστική ταβέρνα κοντά στο σπίτι μου. Δεν έχω πάει αλλά φίλοι μου που ρώτησα μου είπαν τα καλύτερα.
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 ΑΤΟΜΑ

Μεσα κι εγω και πιστευω να ειναι μαζι μου δυο φιλοι,
ο Παναγιωτης που τραγουδαει και ο Μανος που “γρατζουναει” ακκορντεον …

Γ.Παπαγεωργιου αφου μενεις κοντα ετοιμασε τιποτα καναπεδες
ή τιποτα στρωματα για τους σουρωμενακηδες …

Οτι θέλεις συνονόματε. Φέρε εσύ τσικουδιά καλή και τα άλλα άστα επάνω μου

Οπου Γιωργος και μαλαμα !!

Ξια μου εμενα για τσικουδια …
Βεβαια αμα φερω εσενα θα ζηλεψουνε καμμια 20ρια αλλοι αλλα θα δουμε πως θα τα βολεψουμε …

Αμάν!Και είμαι σε δίαιτα (και απο το αλκοόλ) μετά το ξεχείλωμα του Πάσχα…Αρα θα είμαι ο μόνος ξενέρωτος που δεν θα πίνει;(Με την ευκαιρία,υπήρχε κανένας παλιός ρεμπέτης που δεν έπινε αλκοόλ;)

Ουστ, ξενέρωτε… εγώ έχω επενδύσει πολλά χρήματα για να φτιάξω τούτη δω την μπυροκοιλίτσα:
και σέξυ είναι, και συμβάλλει ουσιαστικά στο παίξιμο και την ακουστική μπουζουκιού/μπαγλαμά ΚΑΙ δε σου βγαίνει κανείς σε τζαρτζάρισμα. Πάντως, Τάσο, σε σπιτικιά ρακή πριν και μετά το φαγητό δε μπορείς να αντισταθείς.

Δυστυχώς δε θα μπορέσω να σας κάνω παρέα στην μάζωξη. Θα σαπίζω εδώ χάμω μπροστά στην οθόνη του πισιού μου… θα πιώ ένα ποτήρι στην υγειά του ρεμπετοασκεριού - Καλά να περάσετε!

Πάνος

υγ - εννοείται πως από τη μάζωξη θα προκύψει ώντειο-βύζουαλ υλικό το οποίο αναμένουμε…

Φέρε ένα γαλόνι να το πιούμε όλοι μαζί στην ταβέρνα. Δεν σου είπα ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ αλλά ΦΕΡΕ ΤΣΙΚΟΥΔΙΑ ΚΑΛΗ, εννοώντας να την πιούμε στην ταβέρνα ολοι μαζί για …ορεκτικό.

Τωρα με το γαλονι με μπερδεψες …
πειραζει να φερω ενα διλιτρο μπουκαλι ας ειναι και πλαστικο ;;

Προς Π.Καραγιωργο : θα εισηγηθω την αποπομπη σου ως στελεχους,
αν απουσιαζεις απο τη μαζωξη !!

Γιώργη, δεν απαλεύεσαι μπλιό - δε μου’φτανε μπάρε μου πως θα ξομείνω παέ, μόνο με ταραχάς κιόλας!

Λυπητερά λυπητερά θα πα να σκάψω μνήμα,
να βάλω το κορμάκι μου κι έχετε σεις το κρίμα…

Άλλη φορά κοπέλια - οι εδώ θα με κρεμάσουν απ’τ’αφτιά αν ξαναφύγω πριν τον Ιούλη… Πιείτε μια και για μένα.

Οταν λέω γαλόνι, εννοώ πεντογάλονο. (5 ΚΙΛΑ)

:rofl: Παιδιά, καλλίτερα να αφήσετε τις ρακές για ΜΕΤΑ την ¶λλη Σκάλα… Κάποιοι παίζουνε κιόλας -γκουχ γκουχ-…

Γιατί ρε φίλε Πάνο? Πειράζει να πιούμε λίγη τσικουδιά πριν το φαγητό για να μας ανοίξει λίγο και ο λαιμός ντε για να μπορέσουμε να τραγουδήσουμε? Η τσικουδιά είναι ένα κι ένα για τους κακοφωνίξ.

Νοερα μαζι σας…απο το ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚΙ…!
Καλη διασκεδαση…!

Προσπαθησα απο το mail αλλα επειδή δεν ξέρω αν τα κατάφερα δηλώνω και απο εδώ τη συμμετοχή μου στην εκδήλωση…!
Ελπίζω ο admin να λάβει υπ’ όψην του το μήνυμα και να μην βρεθώ προ απροόπτου,άλλωστε μόνος μου θα έρθω οπότε δε νομίζω να μην χωράω…
Admin αν μου επιβεβαίωνες τη συμμετοχή μου θα με υποχρέωνες,ευχαριστώ!

Μεσα κι εγω (ατομα 2)!!!
Ειναι η ωρα καλη και εχω και διορη αδεια μετα διανυκτερευσεως!!!

Σας ζηλευω και στεναχωριεμαι που δεν θα μπορω να ειμαι στην παρεα σας.Βλεπετε,η μαμα πατριδα με εστειλε πολυ ψηλα.Θα περιμενω να ανεβασετε φωτοφραφιες και ακουστικο υλικο να παρω και’γω μια μικρη γευση…κρασομεζεδων και επιδεξιων πενιων.Καλα να περασετε!!!

Με εκτιμηση,Ιατρός απο Γκατζολία…!!!

Φίλε Κώστα, δεν έλαβα κάποιο email, αλλά επειδή έχεις πρόβλημα καταχωρώ τη συμμετοχή σου και από εδώ (1 άτομο). Θα παρακαλέσω τους φίλους να δηλώνουν τη συμμετοχή τους με email για να μην υπάρξει κάποια περίπτωση απροσεξίας. Στο email για την κράτηση θα παρακαλούσα να αναγράφεται και το όνομα στο οποίο θα γίνει η κράτηση καθώς και ο αριθμός των ατόμων.
Επιπλέον, αν κάποιος φίλος έχει δηλώσει τη συμμετοχή του και για κάποιο λόγο αδυνατεί να έρθει θα παρακαλούσα να μου το γνωστοποιήσει με email ώστε να δοθεί το τραπέζι σε κάποιον άλλο…