ΕΚΔΗΛΩΣΗ για τα 10 χρόνια του ρεμπέτικου φόρουμ και τον 1 χρόνο της κλίκας

Ο άντμιν επιμένει για τα μέιλ (και ας χάνονται!).
Ας είναι… Ας βρεθούμε προ εκπλήξεως με τους συνδαιτυμόνες μας λοιπόν.

Αρχικά, έπεσε πολλή παραφιλολογία για το θέμα, μα εδώ δεν είδα ενθουσιασμό συμμετοχής και σκέφτηκα πως θα ‘μαστε μόνοι με τον Γιώργο Βαβ., τον Τάσο’ Μ(π) και τον “Τζουανάκο”!!!
— Ευτυχώς που θα είναι και ο Μαρκοζάνης για να ρίξει κανα χορό !

Ώπα Ιωάννα! Αφαίρεσε παρένθεση,λέω.

Γενικέ Αδμίνορα, μάλλον ήγκηκεν η ώρα να ειδοποιείσης όσους ήδη έστειλαν ημέηλ για το οκέυ ή μή. Και αν, Ιωάννα, είμαστε μόνο οι πέντε μας δεν πειράζει, μάλλον καλά θα περάσουμε και έτσι.

Άσχετο: κάποιος Αμερικάνος ψάχνει να αγοράσει 78ρηδες με ελληνική μουσική. Άν ξέρει κανείς κάτι, ας σφυρίξει.

Ε οχι και μονοι Ιωαννα … μια χαρα θαμαστε !!
Δεν καταλαβα …
Αν ειναι και ο Καλαφατης με την κιθαρα του, θαμαστε ταμαμ !!

Ωστοσο ο αντμιν μπορει να ενημερωσει τι συμμετοχες εχουμε ως τωρα αναφερωντας τον αριθμο μονο …

Όσοι έχουν στείλει email είναι εντάξει. Έχουμε θέσεις ακόμη, αλλά καλό θα είναι όσοι έρθουν να βιαστούν για να υπάρχει σιγουριά. Ο Καλαφάτης είπε ότι θα είναι. Οι μουσικοί πάντως θα είναι αρκετοί. Για περισσότερα σε λίγες μέρες…

Μπράβο παιδιά για την ιδέα, καλά να περάσετε κι εγώ από τα ξένα νοερά μαζί σας.

Μη ξεχάσετε περιμένουμε ντοκουμέντα της βραδυάς!

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για τα καλά τους λόγια. Την επόμενη φορά ελπίζω να είναι μαζί μας, όλοι όσοι δεν θα μπορέσουν να έρθουν σε αυτή τη μάζωξη.
Πρέπει να πω ότι αυτή η εκδήλωση έχει πιο επίσημο χαρακτήρα από τις υπόλοιπες μιας και γιορτάζουμε τα 10 χρόνια του φόρουμ αλλά και τον 1 χρόνο του περιοδικού. Για το λόγο αυτό, θα υπάρχει καταρχήν ένα μουσικό “πρόγραμμα”. Παρόλα αυτά συστήνω στους φίλους να βάλουν στο αυτοκίνητό τους και το μπουζούκι διότι όλα μπορούν να συμβούν.

Θα παρακαλούσα για μία ακόμη φορά αν υπάρξει κάποια περίπτωση κωλλύματος ενός φίλου και δεν μπορέσει να έρθει, να με ειδοποιήσει στο physiart@ath.forthnet.gr.
Τέλος, να αναφέρω ότι οι δηλώσεις συμμετοχής είναι αυστηρές. Δηλαδή δεν θα μπορέσει κάποιος φίλος που έχει δηλώσει 2 άτομα να φέρει και κάποιον άλλο, απροσκάλεστο, διότι στο κάθε τραπέζι θα υπάρχει ονομαστικά η λίστα των καθισμάτων.

Πόσες θέσεις έχουν προβλεφθεί για τη ρεμπετογιάφκα των Καμινίων;

Το μαγαζί χωράει 90 - 100 άτομα και το επιλέξαμε για να φτιάξουμε ένα ζεστό περιβάλλον όπως αρμόζει στην παρέα μας και όχι μία αχανή αίθουσα στην οποία θα χανόμασταν από τη μεγάλη απόσταση.
Ρίξτε μια ματιά στην παρουσίαση της ταβέρνας που είχε γίνει στην κλίκα:
http://www.klika.gr/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=43

Αγαπητέ admin. Σήμερα ΤΡΙΤΗ 16 ΜΑΪΟΥ 2006 σου έστειλα και e-mail για κράτηση 2 θέσεων. Σε παρακαλώ απάντησέ μου έαν το έλαβες.

Ιωάννα γειά σου. Επειδή ίσως γίνει κάποιο μπέρδεμα, να με αναφέρεις ως ΓΙΩΡΓΟΣ, ο ανηψιός του ΤΖΟΥΑΝΑΚΟΥ.Δεν παρεξηγήθηκα, τιμή μου που είχα θείο το Σταύρο Τζουανάκο, αλλά μη γίνει κάποια σύγχιση και μπερδευτούμε.
Πάντως σε ευχαριστώ.

Αισίως σήμερα φτάσαμε τους 100 φίλους που δήλωσαν συμμετοχή στην εκδήλωση. Δυστυχώς δεν μπορούν να χωρέσουν άλλοι στο μαγαζί γι’ αυτό θα σας παρακαλούσα να μη στέλνετε άλλα email.
Θερμή παράκληση (για μία ακόμη φορά) αν κάποιος φίλος ακυρώσει τη συμμετοχή του να με ειδοποιήσει οπωσδήποτε με email ή στο 6944551381

Ελπίζω, να με υπολόγισες…(και χωρίς μέιλ). Πρώτη δήλωσα συμμετοχή !
Κανα νέο πικάντικο; Καμια “πιασάρικη έκπληξη” από το μέτωπο;
Ή όλα εκεί θα τα δούμε;

Υπομονή και θα δεις…

Για όσους δεν ξέρουν το μαγαζί και δεν έχουν χάρτη.
Μέσω της Πειραιώς, ερχόμενοι από Αθήνα προς Πειραιά, περνάμε τη διασταύρωση του “Καραϊσκάκη”, περνάμε τον “Σκλαβενίτη” και φτάνουμε στο φανάρι της Δωδεκανήσου (είναι το ίδιο φανάρι όπου ξεκινάει λοξά αριστερά η Γρ. Λαμπράκη για το κέντρο του Πειραιά).
Στρίβουμε στη Δωδεκανήσου δεξιά και προχωράμε μέχρι το φανάρι της Αγίου Ελευθερίου.
Στην Αγίου Ελευθερίου στρίβουμε πάλι δεξιά και προχωράμε μέχρι να συναντήσουμε στο αριστερό μας χέρι τη Σερίφου.
Επί της Σερίφου, στο Νο 57, δέκα μέτρα από την Αγίου Ελευθερίου, βρίσκεται η “Αλλη Σκάλα”.
Οσοι έχουν τη δυνατότητα να έρθουν με ταξί ή άλλο συγκοινωνιακό μέσο, θα κάνουν πολύ καλά. Εκτός από το ότι θα πιούμε αρκετά για να είμαστε σε θέση να ύστερα να οδηγήσουμες, υπάρχει και κάποια δυσκολία στο παρκάρισμα.
Παραθέτω και το χάρτη.
http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103022.jpg

Για τους “βιαστικούς” στρίβει και από τη γωνία του σούπερ μάρκετ, και πέφτεις πάνω στη μικρή πλατεία. Εκεί ξεκινάει και η Σερίφου.

(Τεστ ανεβάσματος εικόνας, ήταν πιο πολύ η παρέμβασή μου…)

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103028.jpg

Πάντως δεοντολογικά, η οργανωτική επιτροπή δεν δούλεψε καλά. Και εγώ δεν ξέρω, αφού δεν ειδοποιήθηκα σχετικά, αν ανήκω στους 100 πρώτους ή αν θα μου δειχθεί πόρτα. Ίδωμεν.

Απαντάω εγώ, επειδή ο “υπεύθυνος” είναι στην επαρχία και μπορεί να μην έχει πρόσβαση:
Νίκο, μέσα είσαι. Θα σε ειδοποιούσαν αν ίσχυε το αντίθετο.

Παιδιά, όσοι έχουν στείλει email μέχρι 16/5 είναι μέσα. Από τη στιγμή που γέμισε το μαγαζί 16/5 έκανα ένα posting και ανέφερα ότι δε δεχόμαστε άλλους. Οπότε Νίκο δεν τίθεται πρόβλημα…τα λέμε την Κυριακή.

Παιδιά, μη ξεχάσετε οπτικοακουστικό υλικό και για μας τους υπόλοιπους.

Από μένα ευχές για μια όμορφη μάζωξη, να είναι μια μέρα πιο όμορφη απ’ότι προσδοκάτε, και να τα εκατοστίσουμε (και τα χρόνια του Φόρουμ και της Κλίκας). Να είστε καλά, Γιώργο, διαχειριστές, κι όλοι εσείς αγαπητοί συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες.

Πιέστε μια κούπα στην υγειά μας…