ΕΚΔΗΛΩΣΗ για τα 10 χρόνια του ρεμπέτικου φόρουμ και τον 1 χρόνο της κλίκας

Εύχομαι για μια επιτυχημένη μάζωξη, να περάσετε καλά με όμορφες πενιές και καλό κρασί.

Θα ερχόμουν οπωσδήποτε από την Μυτιλήνη ειδικά για την συνάντηση αυτή, έτσι για να γνωριστούμε,
αλλά ειδικά την περίοδο αυτή μου είναι αδύνατον μια και ο γιος μου δίνει Πανελλαδικές Εξετάσεις.
Πιστεύω να βγάλετε αρκετές φωτογραφίες και κανένα ηχητικό ντοκουμέντο.

Καλημερα !!
Η προμαζωξη χθες βραδυ πηγε μια χαρα !!
Η ρετσινουλα μια χαρα … ηπιαμε αφοβα και παιξαμε ασυστολα …
Με χωσανε στη κιθαρα ως αναμενοταν, αλλα χαλαλι !!

Αναμενουμε και την κυριως μαζωξη αργοτερως …
Οι οργανωτες φαινεται να εχουν καλη δουλεια
αλλα κρατανε τα χαρτια κλειστα
…αναμενονται εκπληξεις !!
Ιδωμεν και ακουσωμεν …
θα πιουμε και μια και παραπανω για οσους δεν θα ερθουν …

Αρτι αφιχθεις απο την ΑΛΛΗ ΣΚΑΛΑ ανεβαζω ενα βιντεακι για να παρουν μια γευση οσοι δεν μπορεσαν να ερθουν!!!

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές (αλλά και στην διεύθυνση της εξαιρετικής "άλλης σκάλας)!!!

Μπράβο σ’όλους τους φίλους μας που οργάνωσας μιά φοβερή γιορτή. Ήταν τέλεια!

ΥΓ: Το βράδυ που γυρίζαμε τον κυρ-Θύμιο στο σπίτι του, μόλις φτάσαμε μας έδωσε 4 CD, τόνα καλύτερο από τ’άλλο.

  1. Από τα 9/8 ζωντανή ηχογράφηση.
  2. Θύμιος Στουραίτης από τις εκδόσεις PORTRAIT του 1995. Ορχηστρικό.
  3. Ναργιλέδες και Μπουζούκια. Τραγουδά σ’ όλο το κυρ-Θύμιος. Παραγωγής Στέλιου Λιναρδάκη.
  4. Κι ένα τελευταίο CD-R που γράφει Στραντιβάριους.
    Όποιος τα θέλει, στη διάθεση του.

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 29 Μάιος, 2006)

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 29 Μάιος, 2006)

Προσωπικά θα τα ήθελα πάααρα πολύ αλλα με τις ελληνικές συνδέσεις μάλλον δύσκολο το Upload ε?
Είμαι ανοιχτός για ανταλλαγές παντός τύπου

Ισαάκ, τα συγκεκριμένα cd κυκλοφορούν και στο εμπόριο (μπορεί να τα αναζητήσει κανείς π.χ. στο Music corner). Οι ανταλλαγές τέτοιων προϊόντων στερούν από κάποιους ένα έξτρα μεροκάμματο που το 'χουν ανάγκη.
Πρέπει να κρατάει ακόμα η χτεσινή σούρα, αλλιώς δε δικαιολογώ τη διάθεσή σου να τα “μοιράσεις”.

ΥΓ. Εξαιρούνται βέβαια οι περιπτώσεις “αντικειμενικής δυσκολίας”, όπως αυτή του Multi Kulti που βρίσκεται μακριά.

Άρη, δεν είχα ιδέα ότι πωλούνται. Σόρρυ, παιδιά αλλά μόνο σε φίλους που ζούν στην αλλοδαπή μπορώ να τα στείλω.

Multi, στείλε εμαιλ στο ir@atlas-tapes.gr, να δούμε τί θα κάνουμε.

Πηά κταίσοίνι σωύρα;

Επίσης και εγω θα ήθελα να ευχαριστήσω τους διοργανωτές για χτες. Ηταν τεράστια επιτυχία. Συγχαρητήρια!

Here is a video from yesterday for those you who unfortunately couldn’t be there.

http://video.google.com/videoplay?docid=-811782764681866183

The quality isn’t great, but its the best I could do working with Google. Try adjusting the image size from the arrow in the lower right corner for better results. Also try pausing and letting the video load first before viewing so there are no annoying buffering problems.

If anyone can help in providing accurate information about musicians and song so I can add it I would appreciate it. I don’t want to embarrass myself with my ignorance, I do it enough with my Greek.

Thanks.

Μπράβο ρε παιδιά, φαίνεται πως ήταν φανταστικά… Κωνσταντίνε και Γιώργο* σας ευχαριστώ για τα βίντεο. Επιπλέον φωτογραφίες και βίντεο ευπρόσδεκτες.

Ελπίζω η επόμενη μάζωξη να μη γίνει με την ευκαιρία της δεκαπενταετίας του φόρουμ…

Μπράβο κι από μένα ρε φοβεροί τύποι του φόρουμ και της Κλίκας.Περάσαμε πολύ ωραία,αν και είχε ομολογουμένως πολύ ζέστη.
Εύχομαι η επόμενη να είναι κάτω από κανα δεντράκι,να χουμε και περισσότερη άπλα.
Ειδική μνεία βεβαίως κάνω στο Θύμιο, που τον υπεραγαπώ,αλλά και στους αγαπημένους απόντες Ιορδάνη και Σπύρο Λιόση.
Επίσης Ξεχωριστά θέλω να αναφέρω τον αγαπητό Κώστα Παναγιωτακόπουλο που έφαγε το πακετάκι της μεταφοράς του Θύμιου και του Σπόρου.
Βρήκατε μικρό παιδάκι και το βάλατε να τρέχει…
Κι επειδή δε θα το ανέφερε κανείς( για ποιον χτυπάει η Καμπάνα Αδμίν?)το λέω έγώ.
Αντε και του χρόνου…

Χαιρετω τη ρεμπετοπαρεα απο το “the mall” !!
Σαν καλος τουριστας κι εγω στην Αθηνα ειπα ναρθω να χαζεψω …

Ισαακ το παγωτακι χθες, στο τελος, ηταν ολα τα λεφτα !!
Σε σενα χρωστω οτι ξεμεθυσα … και αυτο κατα τυχη …
ετσι καταλαβα οτι οι παλιοι ξεραν να μεθανε αλλα ξεραν και να ξεμεθανε !!
Θελω να πω οτι ολα καλα και τελεια αλλα ενα γλυκακι στο τελος ελειπε
Να το φροντισουμε στην επομενη μαζωξη …

Κατα τ’αλλα το σχολιο μου ειναι οτι οσοι δεν ηρθαν εχασαν …

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 29 Μάιος, 2006)

Xoχοχο!!! Τώρα κατάλαβα γιατί ξεμέθυσα! Από κάτι κουταλιές παγωτού που κατάπια! Κάποιος (ούτε θυμάμαι) γύρναγε και μας μεταλάμβανε παγωτάκι! Ευτυχώς, μετά ανοίξαμε τη ρακή του Βαβ. και ξανάρθαμε στα ίσια μας.
Βεβαίως, το γλέντι συνεχίστηκε στο BATMAN (εκεί τέλειωσε και η ρακή) κάνοντας παρεούλα στον Καλαφάτη μέχρι να ξημερώσει(!) για να τον πάμε στο λεωφορείο για τη Σκόπελο.
Ηταν εξαιρετική και η βραδυά και η παρεούλα μας!
Χάρηκα πολύ που γνώρισα τόσους φίλους, μετά από τόσα χρόνια !
Να το ξανα-ματα-κάνουμε !

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ !!! ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΑΛΞΕΙΣ! ΠΑΝΤΑ!

σημ: Φέρρη, η καρέκλα σου δίπλα μας δεν δόθηκε, έως το τέλος. Λέγαμε ότι κάποια στιγμή θα εμφανιστείς! Εσύ έχασες…

Ξέχασα! Το καπελλάκι σου -μάλλον- Τάσο Μ’(π), το χρειάζεσαι ή να το αφήσω εκεί που είναι, να μη σκονίζεται αυτή η ρώσικη φωτογραφική φυσούνα;

http://www.rembetiko.gr/forum/messages/53/103047.jpg

Χρόνια πολλά στο ΦΟΡΟΥΜ, στην ΚΛΙΚΑ και σε ΟΛΟΥΣ σας.
Πάντα να οργανώνετε πετυχημένες συναντήσεις.
Ελπίζουμε σε κάποια άλλη να έρθουμε και εμείς που δεν μπορέσαμε αυτή τη φορά.

Νά΄σαστε καλά,

Δέ ζηλεύουμε…(ψ…)χαιρόμαστε.χάσαμε τη στιγμή αλλά μαζί σας είμασταν…όπου και άν είμασταν η σκέψη και το χαμόγελο εκείνη την ημέρα ήταν για τούτη τη παρέα.καλά νάμαστε να σμίξουμε και οι υπόλοιποι την άλλη φορά.καλό βράδυ παιδιά

ΩΧ! Κάτι χάσαμε εμείς που λόγω υποχρεώσεων φύγαμε λίγο μετά τις 7 μμ, μισοσουρωμένοι. Ούτη τη ρακή του Γιώργου Β. δοκιμάσαμε, ούτε και ξεμεθύσαμε με παγωτό. Θα ξέρουμε όμως για την άλλη φορά.

Νά΄μαστε καλά να ξανανταμώσουμε. Μπράβο στους διοργανωτές και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Πάντα τέτοια!!

Κατάλαβα… Οι περισσότεροι δε θα φάγανε παγωτάκι κι είναι ακόμα κρεβατωμένοι ή “βάρκα-γιαλό”!!!
(Κουνάει ακόμα γμττττ…)

μας έχετε αφήσει να περιμένουμε με ανυπομονησία για λεπτομέρειες της συγκέντρωσης, για οπτικοακουστικό υλικό και άλλα.Δηλαδή εμείς που δεν μπορέσαμε να ρθούμε τιμωρούμαστε σιωπηλά?
Ιωαάννα μου απο το σεισμό στην Κίνα κουνιέσαι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.!΄
Α!και θέλω μια πληροφορία ,πόση ώρα έπαιξε ο Βαβουλές κιθάρα???
Αντμίν περιμένω πλήρη καταγραφή γεγονότων γιατί μπορεί να ειμασταν αλλού αλλά το μυαλό μας ήταν εκεί μαζί σας

Χρονια πολλα λοιπον και απο μενα (δυστυχως επρεπε… και εφυγα νωρις χωρις ρακες και παγωτα ).
Ηταν υπεροχη απογευματιά.
Μπραβο στους διοργανωτες θελει κοτσια θελει μερακι και θελει καρδια. Ξανανοιωσα αυτο που εχω “ειπραξει” επανειλημενα εδω μεσα: “εχω και χαιρομαι να το δινω, να το μοιραζομαι, χωρις ανταλλαγμα χωρις προσωπικο οφελος”.
Να ειστε καλα και να μας “φτιαχνετε” παντα με τετοια.
ΥΓ
χαιρετισμους στα παιδια απ το τραπεζι μας το “11”