Χασάπικα μεταξύ 1940-1960

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς να μου πει μερικά χασάπικα μεταξύ 1940-1960;

Συγνώμη, αλλά είναι (το λιγότερο) 386 μόνο στις 78 στροφές (τα 57 του Τσιτσάνη). Πες μας για ποιό σκοπό τα θέλεις, να δούμε τι μπορούμε να προτείνουμε. Καλώς όρισες στο φόρουμ!

Προφανως και κανεις πλακα…!!!Φιλε gKaramaf,τα χασαπικα εκεινης της περιοδου ειναι απειρα.Εφοσον εχεις δημιουργησει λογαριασμο στο φορουμ πιστευω οτι μπορεις να κανεις μια αναζητηση στο διαδικτυο,σε οποιαδηποτε απο της μηχανες αναζητησης εχεις.Αχαριστη,Σαν μαγεμενο το μυαλο μου,Θα παω εκει στην αραπια,Ο,τι κι αν πω δεν σε ξεχνω…Βασικα ειναι παρα πολλα…Ψαχτο φιλε!!!

Παιδιά με συγχωρείται για την ασάφεια…θέλω να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο ΠΑΜΑΚ και ψάχνω ένα χασάπικο της περιόδου 1940-1960 που να μην είναι πολύ γνωστό και να περιέχει στοιχεία δεξιοτεχνίας. Αν γνωρίζει κάτι κανείς, η συμβολή του θα ήταν σημαντική για 'μένα.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Του Χιώτη “Ο πασατέμπος” είναι το τραγούδι σου!!!

Τωρα μαλιστα!!!Καλη σου επιτυχια κατα πρωτον!!!Γιατι δεν δινεις στου ΑΠθ κατα δευτερον???Εγω θα προτεινα να βρεις εσυ ποιο τραγουδι μπορεις να το παιξεις δεξιοτεχνικα…Δεν ειναι απαραιτητα να ειναι αυτο απο μονο του,στην πρωτη εκτελεση δυσκολο…

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Ήθελα το τραγούδι να είναι δεξιοτεχνικό, γιατί το θέλουν παιγμένο όπως στην πρώτη εκτέλεση…

Επισης θα ηθελα να σου προτεινω ενα ορχηστρικο χασαπικο του Μητσακη αλλα δεν θυμαμαι πωε λεγεται.Μπορεις να το βρεις στο youtube.Eπισης ειναι πανεμορφο το ορχηστρικο χασαπικο του παπαϊωαννου.Ο Γιωργος Τσιμπιδης εχει ενα παρα πολυ δρξιοτεχνικο και ομορφο ορχηστρικο.Ολα αυτα στο παραπανω site εμφανιζονται.Αυτα!!!Θα σου προτινα,οπως και κανω δηλαδη,ορχηστρικο χασαπικο…

κοιτα και το Βουνο με το βουνο δε σμιγει.
Δεν είναι γρηγορο αλλα εχει πολλά που μπορεις να δείξεις πολλά…

Το βουνο με το βουνο!Συμφωνω απολυτα!!!

Φίλε georgalasg και Γιανν’ς τελικά θα παίξω το “Βουνο με το βουνο δε σμιγει”.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ωραίες ιδέες που μου δώσατε!!!

να 'σαι καλά. Ελπίζω να τα πας οπως ακριβώς θέλεις…

Νιώθω την ανάγκη να σας γνωστοποιήσω ότι πέρασα τελικά στο ΠΑΜΑΚ. Τα τραγούδια που έπαιξα ήταν τα εξης:

  1. Βρε μάγκα το μαχαίρι σου
  2. Βουνό με βουνό δε σμίγει
  3. Πενιές Μπέμπη

Σας ευχαριστώ πολύ όλους που ασχοληθήκατε και με βοηθήσατε με τις ιδέες σας!
Καλό Πάσχα!!!

1 «Μου αρέσει»

Συγχαρητήρια ! Να μας ενημερώνεις για το τί παίζει εκεί !

Συγχαρητήρια και από εμένα.

Οι κατατακτηριες τετοια εποχη ειναι;

Συγχαρητήρια Γιώργο!

μπράβο φίλε μου.
Διαβασα ότι είναι το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ετσι;
Για δωσε καμια πληροφορία παραπανω…