Ταστιέρα

Δημήτρη άμα θέλεις (και είναι εύκολο για μας να την παράξουμε) γράψε μας το. Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!

γεια σου μήτσε μελισσοκόμε! μας κούφανες ρε μπεε-τόβεν!

Για το θέμα μας τώρα.
Μία με δύο φορές το χρόνο,όπως περιέγραψε ο κος Κώστας,[/QUOTE]

Κώστας παρακαλώ!!

Ωραίος ο μελισσοκόμος !!!

Υ.γ. Και γω φτιοάχνω κρέμες και σαπούνια,αλλά με κρέμα ταστιέρας δεν έχω ασχοληθεί.Ρε μπας και;

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 19:42 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 19:40 —

Να είσαι ,καλά Κώστα.

παντως οταν παιζεις με παλιες χορδες,λιγη κεραλοιφη στα δαχτυλα κανει δουλιτσα!

Που μπορούμε να βρούμε αυτή την κεραλοιφή…?

mikon κεραλοιφες πλεον φτιαχνει ολος ο κοσμος και με διαφορα συστατικα,ρωτα γιαγια/μανα/αδερφη/θεια ,σιγουρα καποιος θα εχει κατι υποψιν.αλλα δε ξερω αν κανει καλο η κακο στην ταστιερα,εγω τη βαζω για να γλυστρανε τα δαχτυλα.

Παιδιά, άλλο είναι το “βάζω λίγο στα δάχτυλα” και άλλο “συντηρώ την ταστιέρα”.
Ούτε έχουν όλες οι κηραλοιφές τα ίδια συστατικά. Προσοχή λοιπόν.

ισχυει ,γιαυτο ημουν πιο διευκρινηστικος στο 2ο μυνημα.αλλα προβληματιζομαι,τι μπορει να παθει η ταστιερα…με δεδομενο οτι αγνο κερι,λαδακια,βοτανα,συνηθως αυτα ειναι τα συστατικα.

Το κερί να είναι από απολεπίσματα, το λάδι να μην έχει οξέα και η αλοιφή να μην έχει νερό.

http://images.killdeal.gr/uploads/brands/17890/17890_offer_alternative.jpg επιτρεπεται για καθαρισμο ταστιερας η κανει ζημια?

ΟΟΟΧΧΧΙΙΙΙ !!!

Σιγουρα μας κανεις πλακα ετσι?

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο υγρό στη αγορά για να απομακρίνει τη βρωμιά που πιάνει η ταστιέρα η μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε από τα καθηριστικά για λείες επιφάνειες?Ευχαριστώ

Ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=27046

Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το Overlay spray για καθαρισμό και συντήρηση, με εξαιρετικά αποτελέσματα. Όχι μόνο στην ταστιέρα, αλλά σε όλο το όργανο. Σε όσες κιθάρες έχω ή είχα κατά καιρούς. Και πριν βγει σε spray, χρησιμοποιούσα στην κρέμα. Τελευταία χρησιμοποίησα και ειδικό καθαριστικό κιθάρας, που αγόρασα από μουσικά είδη, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος και χρησιμοποίησα και πάλι το Overlay spray.

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια