ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!

λοιπον παιδια.ελεγα να μην δωσω το ονομα του οργανοποιου αλλα τον πηρα τηλ και με ευγενικο τροπο του ζητησα αν μπορει να μου στειλει καποια απο τα χρηματα πισω για να το ψιλομαζεψω.με ειπε και ΑΧΑΡΙΣΤΟ και οτι τι εγινε που εχει πανω δυο τρια λαθακια κι οτι το οργανο το πηρες να το βλεπεις η να το ακους?ειναι ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ απο το αγρινιο.

Ευχαριστούμε yannours για την πολύ χρήσιμη πληροφορία. Όποιος τυχόν θέλει περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινήσεις, απ’ ευθείας με πμ παρακαλώ. Το θέμα κλείνει. Αν κάποιος θελήσει να δημοσιεύσει κάτι επιπλέον, παρακαλώ να ζητήσει (με πμ) άνοιγμα του θέματος από κάποιον συντονιστή.

Γεια σας,
Επειδη καθε νομισμα εχει δυο οψεις και η μια οψη σας εγινε γνωστη απο τον κυριο που ανοιξε το θεμα ας ακουστει και η δευτερη.
Τα πραγματα εγιναν ως εξης:
Μου τηλεφωνησε ο συγκεκριμενος κυριος για να του επισκευασω καποιο οργανο που ειχε στην κατοχη του.
Μου ζητηθηκε να του αλλαξω καπακι-μακετα (καποια απο τις οποιες τοποθετω σε οργανα των 1500 ευρω) και του ζητησα για καπακι-μακετα-ταστα-κλειδια-βαψιμο (ολοκληρου του οργανου) 900 ευρω με το Φ.Π.Α.
Μετα απο δυο ημερες επικοινωνησε ξανα μαζι μου λεγοντας μου οτι δεν εχει χρηματα κ μου ζητησε να του τοποθετησω αλλη μακετα κ του ζητησα 750 ευρω ΜΕ ΤΟ Φ.Π.Α.
Το μονο που κρατησα τελικα απο το οργανο που παρελαβα για επισκευη ηταν το σκαφος στο οποιο τοποθετησα καινουριο μανικι-ταστιερα-πλακακι οστρακο-κλειδια-καπακι-μακετα-βαψιμο (στην ουσια ενα καινουριο οργανο με σκαφος του πελατη) το οποιο κ εστειλα κ με χρεωση δικη μου συνοδευομενο απο αποδειξη 750 ευρω με το Φ.Π.Α.
Υποψειν οτι το οργανο ηρθε με κατεστραμενες τις βολτες της βεργας κ κατεστραμενη την ταστιερα του!
Οσο για τις φωτογραφιες σιγουρα δεν ανταποκρινονται στην κατασταση του οργανου που εστειλα το οποιο κ κατασκευσα σε 17 ημερες κ οχι οπως ισχυριζεται σε 4 ημερες!
Τα συμπερασματα δικα σας…

Ευχαριστω που με ακουσατε,
Δημητρης Χριστοδουλου

Υ.Γ. για τα αληθη θα ακολουθησουν φωτογραφιες του οργανου πριν κ μετα την επισκευη!

Οσο για τις φωτογραφιες σιγουρα δεν ανταποκρινονται στην κατασταση του οργανου που εστειλα το οποιο κ κατασκευσα σε 17 ημερες κ οχι οπως ισχυριζεται σε 4 ημερες!
Τα συμπερασματα δικα σας…

Κύριε Χριστοδούλου απο την στιγμή που αναγνωρίζεται το μπουζούκι που επισκευάσατε , στραβά τάστα, στραβά φιλέτα , στραβά όστρακα δεν νομίζω να στράβωσαν στην μεταφορά

Όπως και να έχει περιμένουμε τις φωτογραφίες που μας υποσχεθήκατε

Παιδιά, ο κύριος Χριστοδούλου τοποθετήθηκε. Θα περιμένουμε και τις φωτογραφίες καθώς και τον αντίλογο από τον ιδιοκτήτη του οργάνου, αν ο ίδιος το θελήσει. Όλοι οι υπόλοιποι όμως, δεν έχουμε πλέον δημιουργικό ρόλο να παίξουμε γιαυτό και ο διάλογος θα ξανανοίξει μόνο για οργανοποιό και ιδιοκτήτη, και εφόσον το επιθυμούν οι ίδιοι.

Ανεβάζω για λογαριασμό του κ. Χριστοδούλου την φωτογραφία του μπουζουκιού και μεταφέρω τα λόγια του.

"[i]Αυτό είναι το μπουζούκι. Σε αυτή την κατάσταση το έλαβε από μένα. Εάν αυτό έχει σχέση με αυτό που ανέβασε ο φίλος μας, ε τι να πω!!! Ας μου το ξαναστείλει να το φτιάξω από την αρχή, όπως του είχα πει και από το τηλέφωνο.

Για οποιαδήποτε πληροφορία θα με βρείτε ΕΔΩ

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας[/i]"

υ.γ. Δημήτρης Ν.: Να ζητήσω συγνώμη διότι την φωτογραφία την έχω από την Πέμπτη αλλά ελλείψει χρόνου την ανεβάζω σήμερα.