ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!

Πες το ονομα να τελειωνουμε.
Οπως ολοι εδω λεμε τα καλυτερα για οποιον αξιζει,πρεπει να ξερουμε και τα χειροτερα για τους απατεωνες.
750 ευρω ειναι λεφτα για μια οικογενεια για εναν μηνα και ειναι ιερα ειδικα σημερα…αν καποιος 'κονομαει εις βαρος αλλων και ειδικοτερα οταν λεει οτι επαγγελεται ‘‘οργανοποιος’’ και τα χερια του δεν πιανουν ουτε καν για ερασιτεχνη ξυλουργου…
Μη φοβασαι ρουφιανο δε θα σε πει κανεις…αν ολοι καποτε μιλουσαμε για τα στραβα και δεν φοβομασταν μη μας πουν ‘‘ρουφιανους’’ σημερα δεν θα ημασταν εδω που ειμαστε σαν χωρα…εχεις υποχρεωση να προστατευσεις αλλους απο τα δοντια του…αλλωστε φανταζομαι εξ ου και εγραψες και ειδικα με τον τιτλο ‘‘ΠΡΟΣΟΧΗ!!!’’

Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση προσωπικών στοιχείων παιδιά. Παρακαλώ να είστε πιο προσεχτικοί.

600 ευρω που σου ζητησε για αλλαγη καπακιου και ταστιερας ειναι υπερβολικα μεγαλο το ποσόν!
Επρεπε να ρωτησεις και σε αλλον! 600 ευρω πλεον καποιοι φτιαχνουν οργανα αξιολογα!
Εκτος και αν εχεις βαλει καποια πανακριβη φιγουρα που δεν ειδαμε στις φωτο!

Μονο και μονο απο τον τροπο που σου φερθηκε πρεπει να πεις το ονομα για να μαθουν επιτελους καποιοι
οτι πρεπει να σεβονται τον πελατη που μπαινει στο μαγαζι τους!

συγνωμη λαθος μου κωστα π

δημητρη καλημερα.θα σου βαλω φωτο για να μου πεις αν ειναι πανακριβη η φιγουρα.αυτη ειναι.ακρυλικη με οστρακο στη μεση της λυρας.

μια απορία μόνο,αφού είσαι ευχαριστημένος από το σχοινά γιατί έδωσες την επισκευή σε άλλο μάστορα?επειδή έχω παρόμοιες εμπειρίες και μάλλον οι πιο πολλοί εδώ μέσα,νομίζω ότι νομίμως πρέπει να διεκδικήσεις τα χρήματα σου πίσω αφού υπάρχουν όχι μία αλλά πολλές εμφανείς κακοτεχνίες…και δε πληρώνουμε ποτέ προτού δούμε…μα ποτέ όμως…

βραδυνε γεια σου.ειναι μεγαλη η ιστορια γιατι δεν το εδωσα στο σχοινα και ηταν και η μεγαλυτερη μου βλακεια που εκανα να εμπιστευτω καποιον <<μαστορα>>σαν αυτον.εγω εκει ηθελα να το στειλο αλλα…τελως παντων.το κακο εγινε.

Από συντονιστική ομάδα: Πιπέρι!!

Δεν ειναι ακριβη η φιγουρα!!
Τουλαχιστον αν πηρε τοσα λεφτα επρεπε να κανει σωστη δουλεια και οχι με τοσα λαθη!

σορρυ!!λαθος.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 13:10 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 13:05 —

και δημητρη αν μπορεσεις και ζουμαρεις καθαρα την εικονα και προσεξεις τη φιγουρα ειναι ελειπης.δηλ τα κλαδακια απο τα λουλουδια σε καποια σημεια ειναι κομμενα εχουν κατι κενα που κανουν μπαμ.προσεξε το λιγο και θα δεις.

Ο Βαγενάς είναι ;

Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Μην αρχίσουμε την κολοκυθιά τώρα. Άμα θέλει να πει ας πει.

Το θεμα το κουρασαμε. Ο φιλος δεν εχει σκοπο να το πει. Απο εκει και επειτα αφου δεν το λεει και τον κρυβει τοτε ειναι αξιος της κοροιδιας και της μοιρας του απο τον εν λογω <μαστορα>. Αφου θεωρει οτι για 700 ευρω δεν εγινε και κατι τοτε εμεις δεν εχουμε κανα λογω να ρωταμε. Τα χει και τα δινει… Αλλα δεν μπορω να καταλαβω το οτι ανοιξε ενα thread με σκοπο να καθομαστε να μαντευουμε και να λεμε συνεχεια πες ποιος ειναι πες ποιος ειναι… Ας εβαζες τιτλο φιλε: ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ! Εμα πια…:079:

Αφού φίλε Γιαννουρς δεν είχες σκοπό να αναφέρεις το όνομα -δικαίωμά σου-, κακώς ανέφερες τη γεωγραφική περιοχή, στην οποία δραστηριοποιούνται λίγοι -απ όσο γνωρίζω- επαγγελματίες οργανοποιοί. Η δουλειά που έκανε ο συγκεκριμένος ήταν πραγματικά τσαπατσούλικη και ερασιτεχνική. Μπορούσες όμως απλά να πεις ότι “παιδιά την πάτησα έτσι και έτσι από τον κο Τάδε, οπότε προσέχτε” χωρίς σιγά σιγά να φωτογραφίζεις (άθελά σου ίσως) περισσότερους από έναν επαγγελματίες.
όσο για το βίντεο με τον άλλο, “καλό” οργανοποιό, είναι πολύ εκτός θέματος…

Εγω προτεινω να διαγραφει το θεμα, μιας και με λιγα λογια ο φιλος εδω περα μας λεει μην πηγαινετε σε ολους τους αλλους, αλλα ενας ειναι καλος

Αγαπητοί φίλοι δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση…ένας κακός μάστορας είναι “ένας κακός μάστορας” απο τη στιγμή που έχει όνομα και επώνυμο…Εφόσον ο φίλος μας δεν ανακοινώνει δημοσίως το όνομα (είναι βέβαια δικαίωμα του), εμπλέκει όμως στη συζήτηση όνομα άλλου κατασκευαστή, νομίζω οτι αφήνει περιθώρια στον καθένα να σκεφτεί ότι νομίζει…Θα συμφωνήσω με το φίλο zabe πως η συζήτηση με κάποιο τρόπο πρέπει να σταματήσει εδώ…

Παιδιά μήπως ο οργανοποιός, που δεν θέλει να κατονομάσει ο yannours, είναι ο Αθηναίος που έγινε λόγος σε αυτό το θέμα, και τώρα μετακόμισε προς Πάτρα μεριά;

:089::080:

μηπως ειναι απο τοπ πυργο…? τωρα συμετεχω και γω στο ψαξε βρες το!! και καλα θα ηταν να μας πει καποιος τι κερδιζει οποιος το βρει!:019:

Θεωρώ, πως όταν κάποιος μαζεύει με κόπο και ιδρώτα λίγα χρήματα για να βγάζει τα μεράκια του,
αν μάλιστα μένει σε μέρος όπου δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς μουσικού οργάνου, να κάνει
υπομονή και μόλις βρεθεί στο πλησιέστερο προς την πόλη του μέρος, να πάει και να αγοράσει
ό τι θέλει, βλέποντας το και όχι γουρούνι στο σακί, “ετοιμοπαράδοτο”, όχι παραγγελία !!!

Εδώ μέσα κι αν δεν έχουν γίνει συζητήσεις για όργανα, κατασκευαστές κλπ., μια ματιά να ρίξει
κάποιος, αμέσως θα πληροφορηθεί και θα αποτανθεί σε σωστούς και καταξιωμένους τεχνίτες !

Αλλά είμαι της γνώμης, πως έπρεπε φίλε να αναφέρεις το όνομα του αλμπάνη, για να ξέρουν
και οι υπόλοιποι τι παίζει στην πιάτσα… 'Οποιος δεν λυπάται τα χρήματα του άλλου και τον κοροϊδεύει,
πρέπει να γίνεται παράδειγμα προς αποφυγή, αλλιώς είσαι άξιος της τύχης σου…

Ελπίζω να το καταλάβουν και άλλοι ότι πράγματι, δεν μπορούμε να παίζουμε την κολοκυθιά. Η υπόθεση τελείωσε και δεν χρειάζεται και να κλειδωθεί ένα θέμα για να καταλάβουμε αν έχει ή δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε μία συζήτηση χωρίς προοπτικές γόνιμης εξέλιξης.

Μια παρατηρηση να κανω… Ο συγγραφεας του post εχει να γραψει εδω μυνημα στο thread απο τοτε που το ανοιξε η ιδεα μου ειναι? Καλα τα λετε κυριε νικο το θεμα θεωρητε ληξαν… Καλυτερα ετσι γιατι βλεπω οτι κατονομαζονται οργανοποιοι χωρις να εχουν σχεση με το θεμα και αυτο μπορει να παρει ασχημη τροπη…