Πού θα βρω ξύλο φλαμούρι;

γεια σας παιδια…θελω να κατασκευασω ενα μπαγλαμα…!!και ψαχνω να βρω ξυλο φλαμουρι…!!!που μπορω να τ βρω να το αγορασω…και το κοστος αν ξερει κανενας…για διαστασης μπαγλαμα…ευχαριστω πολυ…!!!μια σωστη απαντιση θα ηταν πολυ καλη βοηθεια…!!!

(διαλεξα φλαμουρι γιατι απο οτι μου ειπαν μπορει να μην εχει καλο ηχο αλλα ειναι ευκολο και για αρχη ψαχνω ευκολο ξυλο…απο ηχο με την εμπειρια…!!!)

Φλαμουρι και αλλα διαφορα ξυλα και καπλαμαδες οργανοποιίας εχει ο Καλλιγας,Πουλοπούλου 49 στο Θησειο.τηλ 210 3450750-3451319
Οταν πας παρε μαζι σου και ενα πριονι ή σεγα ηλεκτρική γιατι τα ξύλα ειναι σε μαδερακια και δεν τα κοβουν… εννοείτε με αυτοκίνητο εεε…
Και καλη επιτυχια…!!!

να ρωτησω κατι και εγω γιατι ενδιαφερομαι…??ενα κοματι με τς διαστασης μπαγλαμα ποσω περιπου κοστιζει…??

Παιδια δεν δινουν σε διαστασεις που θελουμε εμεις,εχουν μαδερακια και διαλεγεις αυτο που σου κανει.
Αλλωστε οταν ασχολείσαι με κατασκευη,δεν παει χαμενο το ξυλο…Ολο και καπου θα χρειαστεί…
Οσα κυβικα πιανει το μαδερακι λοιπον,αναλογα πληρωνουμε…τουλαχιστον αυτα ξερω εγω που εχω παει στον Καλλιγα.
Αν καποιος ξερει κατι καλυτερο,ας το προτείνει …ευπροσδεκτη καθε πληροφορια!!!

δηλαδη φιλε μου οταν λες μαδερακια…ποσα μετρα ενοης…???

Παιδιά, τα μαγαζιά ξυλείας είναι χώροι υπαρκτοί, όχι virtual reality. Μία επί τόπου επίσκεψη θα απαντήσει σε όλες τις απορίες σας.

το μαδερακι συνηθως ειναι 3μετρο οποτε η ακου το πρωτο φιλο η καλο κοψιμο με το πριονακι που θα σου δωσει και γω δεν ηξερα και εκοψα οσο μπορουσα να κουβαλησω