Ποιο εq να παρω, ποσες μπαντες ?

Καλησπερα μετά απο αρκετό καιρο θα ήθελα να ρωτησω τι equalizer να αγοράσω , γραφικό ή οχι 3 ή περισσοτερες μπάντες , θα το χρησιμοποιήσω για δικές μου εγγραφές με πυκνοτικό ενα akg 220 percesion μεσω μιας καρτας ηχου mackie που εχω η οποια εχει παρα πολυ καλους προενυσχητες ομως δεν εχει εκουαλαιζερ (ξερω πολλα ζηταω!) οπωτε σκεφτομαι για για καποιο γραφικο 31 μπαντες δικαναλο με in / out xlr αν και θα ηθελα να εχει και κανενα λιμιτερ ή κομπρεσσορα γιατι αναγκαζομαι να σηκωνω το gain αρκετα 7-8 (ισως οτι δε εχω κονσολα ) και φοβαμαι οτι παραμορφωνει
το χρημα που μπορω να διαθεσω απο 100 μεχρι αντε καμια 180αρα αμα την παρω την αποφαση
http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=3_31_3110&products_id=3394 τι λετε ?
επισεις κανενας που να εχει κανενα ετοιμο σεταρισμα για στουντιο για γραφικο υπαρχει?
2 λυση να παρω μια κονσολα tapco και χρησιμοποιο τους προενυσχητες τις καρτας μου και να δουλευω τα εκουαλιζερ 3 μπαντες απο κονσολακι …

Οχτάχορδε για εγγραφή καλύτερο νομίζω πως είναι το παραμετρικό και όχι το γραφικό eq. Στα λεφτά που ψάχνεις ρίξε μια ματιά στο Νάκα για το EQ-3B PRESONUS. Επίσης ψάξε και για Βehringer.